Frankfurt

Ante Rebič sa zviditeľnil na tohtoročnom svetovom šampionáte. V 22 zápasoch za Chorvátsko sa dvakrát strelecky presadil. Začínal v RNK Split, v 54 ligových dueloch dosiahol 17 gólov. Vo Fiorentine sa nepresadil. Jedenásteho júla 2016 prišiel do Frankfurtu na hosťovanie. Chcel ho Niko Kovač, ktorý ho predtým viedol v chorvátskej reprezentácii. V letnom prestupovom termíne sa o jeho služby zaujímali z Bayernu Mníchov a z Manchestru United.

Dvadsaťšesťročný Taleb Tawatha mohol hrávať aj za Sudán, reprezentuje Izrael. V trinástich medzištátnych zápasoch sa raz strelecky presadil. Najlepšie sa cíti na ľavej strane obrany. V Maccabi Haifa prešiel z juniorky do A-mužstva v roku 2009, pravidelne sa na ihrisku začal objavoval v ročníku 2010/11, v ktorom jeho zamestnávateľ vybojoval ligové prvenstvo. V ročníku 2015/16 dvíhal nad hlavu Izraelský pohár. Káder Eintrachtu Frankfurt rozšíril v roku 2016.

Po odchode Lukáša Hradeckého je jednoznačnou prvou voľbou medzi tri žrde Kevin Trapp. Dvadsaťosemročný rodák z Merzigu rozbiehal kariéru v 1. FC Kaiserslautern, za rezervu odchytal 39 stretnutí, za A-mužstvo 32. Po návrate Eintrachtu Frankfurt do najvyššej súťaže v roku 2012 posilnil mužstvo, stál 1,5 milióna. V lige sa predstavil 82-krát, v pohárovej Európe zaznamenal deväť vystúpení. Pred ročníkom 2015/16 zvýšil konkurenciu na brankárskom poste v PSG. Pri ligovom prvenstve v premiérovej sezóne bol jednoznačnou jednotkou, v ročníku 2016/17, odchytal 24 duelov ligy. Stále je hráčom parížskeho veľkoklubu, vo Frankfurte hosťuje. Trikrát reprezentoval Nemecko.

Tridsaťdvaročný stopér David Abraham je držiteľom kapitánskej pásky. Na konte má šesť vystúpení v argentínskom národnom výbere do 20 rokov. Začínal v Independiente, prvým jeho európskym zamestnávateľom bola Tarragona. Keď sa mužstvu nepodarilo postúpiť do najvyššej španielskej súťaže, dohodol sa 18. júla 2008 z Bazilejom. V 104 ligových dueloch osemkrát skóroval, trikrát vybojoval ligu, dvakrát pohár. Do Frankfurtu prišiel z Hoffenheimu.

Marco Russ v Eintrachte Frankfurt robil prvé futbalové kroky, na 13 ligových gólov potreboval 163 vystúpení. Po vypadnutí do druhej ligy v roku 2011 menil dres, prestúpil do Wolfsburgu. Do Frankfurtu sa vrátil pred ročníkom 2013/14. V 110 súbojoch ligy desaťkrát skóroval. Tridsaťtriročný rodák z Hanau je použiteľný ako stopér a ako defenzívny stredopoliar.

Marco Fabian bol súčasťou olympijského mužstva, ktoré triumfovalo v Londýne v roku 2012. Dvadsaťdeväťročný stredopoliar má v národnom tíme Mexika bilanciu 41 stretnutí a deväť presných zásahov, zúčastnil sa na svetových šampionátoch v Brazílii a v Rusku. Zdokonaľoval sa vo futbalovej akadémii Guadalajary, v A-mužstve v 153 stretnutiach dosiahol 70 gólov. Dres Eintrachtu Frankfurt oblieka od 18. decembra 2015. Vynikajúco zapadá do kombinačného futbalu, zakladá si na skvelom ovládaní lopty.

Jetro Willems je odchovancom Sparty Rotterdam, v druhej najvyššej holandskej súťaži absolvoval 16 vystúpení, 31. augusta 2011 sa dohodol s PSV Eindhoven. Alex Ferguson, tréner Manchestru United v ňom videl nového Patrica Evru. S jedenásťgólovou bilanciou nastúpil na 144 ligových duelov, v pohárovej Európe sa mu v 33 vystúpeniach skórovať nepodarilo. Pričinil sa o ligové víťazstvá v ročníkoch 2014/15 a 2015/16. Vo Frankfurte pôsobí od 17. júla 2017. Holandsko reprezentoval 22-krát.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova