Genk

Danny Vukovič sa zviditeľnil počas pôsobenia v Central Coast Mariners, kde odchytal 104 stretnutí a pričinil sa o ligové prvenstvo 2007/08. V Konyaspore sa nepresadil, vo Wellingtone Phoenix a v Perth Glory bol oporou. Ani ďalšie zahraničné angažmán, v japonskom Vegalta Sendai, mu nevyšlo. Pred príchodom do Belgicka chytával aj za Melbourne Victory a Sydney FC. V austrálskej reprezentácii debutoval na 33. narodeniny, na konte má tri medzištátne zápasy.

Alejandro Pozuelo je kapitánom. Kariéru rozbiehal v Betise Sevilla, za rezervu odohral so 16-gólovým nástrelom 42 duelov, v A-mužstve sa trikrát presadil strelecky, absolvoval 29 zápasov. Ročník 2013/14 strávil vo Swansea, nastúpil na 22 duelov Premier League, 11-krát si zahral v pohárovej Európe. Ďalším zamestnávateľom ofenzívneho stredopoliara bolo Rayo Vallecano, dres Genku oblieka od 31. augusta 2015, v 78 ligových vystúpeniach 12-krát skóroval.

Ruslan Malinovskyi je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Je odchovancom Šachtaru Doneck, v A-mužstve sa neuplatnil, hernú prax získal na hosťovaniach v Sevastopole a v Luhansku. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil v roku 2016. V juniorských reprezentáciách Ukrajiny zozbieral 20 štartov, v A-mužstve nastúpil na 13 medzištátnych zápasov, dosiahol dva presné zásahy.

Sebastien Dewaest má isté miesto v základnej zostave. Dvadsaťsedemročný stopér vychodil mládežnícku akadémiu OSC Lille, v Roeselere podpísal v januári 2011 prvý profesionálny kontrakt. V 58 zápasoch sa päťkrát zapísal do listiny strelcov. Ďalšie futbalové kroky robil v Charleroi, s bilanciou 74 zápasov a osem presných zásahov.

Bojan Nastič hráva na ľavej strane obrany. Vyrastal vo Vojvodine, prvý profesionálny zápas odohral 7. apríla 2012, ako 17-ročný. V 86 zápasoch srbskej najvyššej súťaže strelil dva góly. Genk posilnil 10. augusta 2016. V juniorských výboroch Srbska zaznamenal sedem vystúpení. Trikrát reprezentoval Bosnu a Hercegovinu.

Leandro Trossard dostal v septembri 2018 od Roberta Martineza prvú pozvánku do belgickej reprezentácie. Po dvoch rokoch v mládežníckej akadémii Genku ho preradili do A-mužstva, debutoval 13. mája 2012. V 55 zápasoch zaťažil konto brankárov súpera šestnástimi gólmi, hosťoval v tímoch Lommel United, Westerlo a OH Leuven.

Mbwana Samatta reprezentuje Tanzániu, na 17 presných zásahov potreboval 45 vystúpení. Začínal v Simba SC, s bilanciou 25 stretnutí a 13 gólov. Patril ku kľúčovým hráčom TP Mazembe pri víťazstve v Lige majstrov 2015, so siedmimi gólmi sa stal kráľom strelcov. V lige odohral 103 duelov, 60-krát sa strelecky presadil. Na súčasnom pôsobisku nastúpil na 28 duelov pohárovej Európy, nastrieľal 14 gólov, v belgickej lige zaznamenal 72 zápasov a 30 gólov. Zdobí ho priamočiarosť, ťah na bránu, nasadenie.

Obranca Jere Uronen má na konte 34 vystúpení vo fínskom národnom tíme, debutoval 26. mája 2012. Kariéru rozbiehal v rodnom meste Turku, za TPS nastúpil na 18 zápasov. Štyri roky bol oporou Helsingborgu, v 71 ligových duelov päťkrát skóroval. S Genkom sa dohodol v januári 2016.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova