Gent

Tréner Ante Miše mu poskytol prvú šancu v Hajduku Split 23. apríla 2011, celkovo tu odchytal 102 zápasov, za roky 2015 a 2016 si vyslúžil ocenenie pre najlepšieho brankára srbskej najvyššej súťaže. Keď Stipe Pletikosa skončil, stal sa po Danijelovi Subašičovi dvojkou v chorvátskej reprezentácii. Reprezentoval desaťkrát. Dres súčasného zamestnávateľa Lovre Kalinič oblieka od 27. decembra 2016, išlo o finančne najväčší príchod v histórii klubu.

Thomas Foket debutoval v druhom predkole Európskej ligy 2012/13 v súboji s Differdange, herné skúsenosti naberal na hosťovaní v Oostende. Za trénerských čias Heina Vanhaezebroucka sa prepracoval na prvú voľbu do základnej zostavy na pozícii pravého záložníka. Pravidelne hrával za devätnástku i dvadsaťjednotku, za belgické A-mužstvo nastúpil na dva duely, premiéru zažil 10. novembra 2016 v prípravnom stretnutí s Holandskom.

Útočník Yuya Kubo má na konte 13 vystúpení za Japonsko, dvakrát sa strelecky presadil. Medzi seniorov Kyoto Sanga sa prebojoval už ako 16-ročný, celkovo v 66 zápasoch ligy zaznamenal 18 presných zásahov. Prvýkrát legionárčil v Young Boys Bern, v 104 ligových dueloch 26-krát skóroval, v európskych pohároch mal bilanciu 24 stretnutí a štyri góly. Súčasného zamestnávateľa jeho príchod vyšiel na 3,5 milióna eur, transfer sa uskutočnil 25. januára 2017. Uviedol sa skvelým spôsobom, v prvých siedmich zápasoch nastrieľal päť gólov.

Franko Andrijaševič sa zdokonaľoval v mládežníckej akadémii Hajduku Split. Profesionálny debut zažil 13. mája 2010. V 71 vystúpeniach ligy strelil 12 gólov, podieľal sa na pohárovom prvenstve 2012/13. V Diname Záhreb sa nedokázal presadiť podľa vlastných predstáv a tak hosťoval v Lokomotive Záhreb. V letnom prestupovom termíne bol súčasťou hráčskej rošády, sťahoval sa do Rijeky, opačným smerom sa vydal Marko Leškovič. Na 16 gólov potreboval 28 zápasov srbskej najvyššej súťaže, v ročníku 2016/17 sa pričinil o majstrovský titul. V troch prípadoch obliekol dres chorvátskeho národného výberu.

Nana Akwasi Asare figuroval v rokoch 2007 až 2012 v širšom kádri Ghany, zaknihoval päť medzištátnych zápasov. Predstavil sa na africkom kontinentálnom šampionáte 2008. Tridsaťjedenročný univerzál defenzívy robil prvé futbalové kroky v Európe v Antverpách, štyri sezóny strávil v Mechelene, štyri v Utrechte. Dlhodobý kontrakt s Gentom podpísal v júni 2013, pri majstrovskom titule 2014/15 bol veľkou oporou. Momentálne mu patrí kapitánska páska.

Anders Christiansen zažil vrchol kariéry v Malmӧ, v ročníkoch 2016 a 2017 pomohol výraznou mierou svojmu zamestnávateľovi na ligový trón. Za rok 2017 preberal ocenenie pre najlepšieho hráča švédskej ligy. Ku kľúčovým hráčom patril aj v Lyngby a v Nordsjaellande, naopak, v Chieve sa presadiť nedokázal. Dvadsaťsedemročný pracovitý stredopoliar si trikrát zahral za Dánsko.

Renato Neto bol patril Sportingu Lisabon päť rokov, v lige sa predstavil osemkrát, hosťoval v Cercle Bruggy a vo Videotone. Aj do Gentu prišiel najprv na hosťovanie, keď sa uplatnil, pred ročníkom 2014/15 prestúpil. Tréner Yves Vanderhaeghe si bez 26-ročného brazílskeho stredopoliara momentálne nevie predstaviť úvodnú jedenástku.

Giorgi Chakvetadze patrí k futbalistom, ktorí nechávajú na ihrisku vždy všetko. Profesionálny kontrakt podpísal v Diname Tbilisi už ako pätnásťročný. Prvý z 29 ligových zápasov absolvoval v novembri 2016. Gent vyhral bitku o jeho podpis v lete 2017 v súboji s Liverpoolom, Tottenhamom, Hoffenheimom a Leverkusenom. Nedávno zažil premiéru v gruzínskej reprezentácii.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova