Guimaraes

Douglas Jesus súperí o pozíciu brankárskej jednotky s Joaom Miguelom. Začínal v Botafogu, v SC Iraty a v Olimpia SP. Šiesteho februára 2008 sa dohodol na trojročnej spolupráci so Santosom. Odchytal 26 ligových duelov, keď sa potom ocitol na vedľajšej koľaji, prikývol na hosťovanie v FC Ipatinga. Od januára 2011 oblieka dres súčasného zamestnávateľa. V prvých dvoch sezónach bol náhradníkom, prednosť dostával Nilson, premiéru v portugalskej najvyššej súťaži absolvoval 5. mája 2012. Nastúpil na 159 ligových duelov, bol pri triumfe v Portugalskom pohári 2012/13.

Dvadsaťsedemročný Ola John sa najlepšie cíti na ľavom kraji zálohy. Do základnej zostavy v Twente Enschede sa prepracoval keď mužstvo viedol Co Adriaanse, keď sa zo zranenia zotavil Nacer Chadli, vysedával iba na lavičke náhradníkov. Pričinil sa o prvenstvo v Holandskom pohári 2010/11, v 46 zápasoch ligy deväťkrát skóroval, získal cenné skúsenosti v pohárovej Európe. Koncom mája 2012 vystužil káder Benficy Lisabon. Nastúpil na 55 duelov portugalskej ligy, 16-krát hral v pohárovej Európe, hosťoval v Hamburgu, v Readingu, požičali si ho aj Wolverhampton a Deportivo La Coruna. Vitoria Guimaraes si jeho služby zabezpečila 21. júla 2018. Holandsko 15-krát reprezentoval v kategórii dvadsaťjedenročných, raz sa predstavil v A-mužstve.

Alhassan Wakaso je použiteľný na pozícii defenzívneho stredopoliara i v strede obrany. Ako 17-ročný prišiel do Portugalska, angažovalo ho Portimohense. V 57 zápasoch druhej ligy trikrát skóroval, 20. júna 2017 prestúpil do FC Rio Ave. Uplatnil sa, bez problémov sa udomácnil v základnej jedenástke. Ďalšie futbalové kroky robil v Loriente. Na súčasnom pôsobisku má ligovú bilanciu 47 vystúpení a dva presné zásahy. Raz, 26. marca 2019, reprezentoval Ghanu, jeho brat Mubarak Wakaso je 58-násobným reprezentantom tejto krajiny.

Andre Andre vyrastal v SC Varzim, v lete 2012 posilnil Vitoriu Guimaraes. Sedemkrát sa na ihrisku objavil pri prvenstve v Portugalskom pohári 2012/13, v 81 zápasoch ligy dosiahol 16 presných zásahov, šesť štartov zaznamenal v pohárovej Európe. Za FC Porto nastúpil na 65 ligových stretnutí, pričinil sa o majstrovský titul 2017/18, získal ďalšie skúsenosti v pohárovej Európe. Do Vitorie Guimaraes sa vrátil 4. júla 2018. Dvadsaťdeväťročný stredopoliar figuruje v širšom kádri národného výberu Portugalska, absolvoval štyri medzištátne zápasy. Futbal má v génoch, jeho otec bol 20-násobným reprezentantom Portugalska, v sezóne 1996/97 vyhral Európsky pohár majstrov, s Portom vybojoval sedem ligových triumfov.

Joao Carlos Teixeira v januári 2012 prestúpil zo Sportingu Lisabon do FC Liverpool. Nová posila vyšla anglický veľkoklub na 0,83 milióna libier. Hoci v ňom mnohí videli nového Deca, nepresadil sa, cennú hernú prax nadobudol na hosťovaní v Brightone. Dvanásteho júna 2016 ho kúpilo Porto. Odohral osem ligových duelov, hosťoval v Brage. V juniorských reprezentačných výberoch Portugalska zozbieral 20 štartov.

Dvadsaťštyriročný Rafa Soares je prvou voľbou na ľavý kraj obrany. Môže sa pochváliť druhým miestom z ME 2014 devätnásťročných. V juniorských reprezentáciách Portugalska zaznamenal 72 vystúpení. Kariéru rozbiehal v druholigovej rezerve Porta, v 61 zápasoch sa osemkrát zapísal do listiny strelcov. Chodil po hosťovaniach, požičali si ho Academica Coimbra, Rio Ave a Fulham. Do Vitorie Guimaraes prišiel z FC Portimohense.

Frederico Venancio je synom 21-násobného reprezentanta Portugalska. Hráva v strede obrany, je odchovancom Vitorie Setubal. V 115 zápasoch šesťkrát skóroval. Sezónu 2017/18 strávil na hosťovaní vo Sheffielde Wednesday, nastúpil na 20 duelov druhej anglickej ligy, potom posilnil súčasného zamestnávateľa. Desaťkrát reprezentoval Portugalsko v juniorských vekových kategóriách.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova