Hapoel Haifa

Gil Vermouth sa pýši prvenstvo v ankete o najlepšieho izraelského futbalistu za rok 2010. Tridsaťdvaročný stredopoliar vyrastal v klube, nastúpil tu na prvých 31 zápasov profesionálnej kariéry. Najviac toho odohral za Hapoel Tel Aviv, štyrikrát vybojoval pohár, v ročníku 2009/10 ligu. Prvenstvo v izraelskej najvyššej súťaži oslavoval aj s Maccabi Tel Aviv, v sezóne 2014/15. Vyskúšal si aj zahraničie, obliekal dresy Gentu a De Graafschapu. Reprezentoval 28-krát. Silný je v schopnosti podržať loptu alebo obísť protihráča, na ihrisku má obrovský prehľad.

Gabriel Tamas sa zviditeľnil v Diname Bukurešť, prestup do Galatasaray Istanbul mu otvoril dvere do rumunského národného výberu. Debutoval 12. februára 2003 za trénerských čias Anghela Iordanesca. K najlepším patril v úspešnej kvalifikácii ME 2008, v strede obrany vytvoril spoľahlivú dvojicu s Dorinom Goianom. Posledný, 65. medzištátny zápas, odohral v roku 2015. Vyšli mu najmä pôsobenia vo West Browmich Albion a v Steaue Bukurešť, rumunským majstrom sa stal v ročníku 2014/15.

Eden Ben Basat je synovcom Eitana Aharoni, ktorý v piatich prípadoch vyhral izraelskú ligu. Prvé futbalové kroky robil v Haife, no v Maccabi, v roku 2007 odišiel na hosťovanie do Hapoelu Haifa a v 26 zápasoch sa dokázal 13-krát strelecky presadiť. Po krátkych pôsobeniach v Šmone a v Hapoele Tel Aviv sa stal hráčom Hapoelu Haifa, 27 gólov v 60 vystúpeniach znamenalo ponuky zo zahraničia, z ktorých si vybral Brest. Vo Francúzsku hrával aj za Toulouse. Keď sa vrátil do rodnej krajiny, pomohol Maccabi Tel Aviv k ligovému prvenstvu v edícii 2014/15. V trinástich zápasoch za Izrael nastrieľal sedem gólov.

Ernestas Šetkus rozbiehal kariéru v tímoch Žalgiris Vilnius a Tauras Taurage, do reprezentácie sa prebojoval na prvom pôsobení v zahraničí, v Olympiakose Nikózia. Chytával aj za Botev Plovdiv, Nea Salamina, Kerkyra, Sivasspor a Haag. Hapoel Haifa posilnil 9. júla 2017. Prvýkrát ho do národného výberu povolal Raimondas Žutautas, debutoval 25. mája 2011. Momentálne má na konte 20 medzištátnych zápasov.

Haim Megrelashvili mal talent aj na gymnastiku a atletiku, rozhodol sa pre futbal. Je odchovancom Hapoelu Haifa, 87 ligovými duelmi tu zahájil profesionálnu kariéru. S Maccabi Haifa sa v ročníkoch 2004/05 a 2005/06 stal majstrom. Vyskúšal si aj zahraničie, vo Vitesse Arnhem, v Alki Larnaka a v AEL Larnaka. Hráva na ľavej strane defenzívnej formácie. Do Hapoelu Haifa sa vrátil v roku 2014.

Radu Ginsari je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. V rokoch 2007 až 2013 nosil dres FC Akadémia Kišiňov, s bilanciou 124 zápasov a 35 gólov. Počas tohto pôsobenia mali o jeho služby záujem Olhanense a Rubin Kazaň. Ako čerstvý reprezentant Moldavska menil v rámci Kišiňova klubovú adresu, stal sa hráčom Zimbru. Uplatnil sa aj počas legionárčenia v Tiraspole, za Sheriff dosiahol v 63 zápasoch 13-krát skórovať. Reprezentoval 24-krát.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova