Levski Sofia

Rivaldinho futbalové danosti dedil, je synom Rivalda, spoločne hrávali za Mogi Mirim. Dvadsaťtriročný rodák zo Sao Paulo je tiež útočníkom. Prišiel 27. januára 2018 z Dinama Bukurešť, kde v 30 zápasoch rumunskej najvyššej súťaže päťkrát skóroval. Brazíliu v juniorských vekových kategóriách nereprezentoval.

Bozhidar Mitrev je odchovancom klubu, v rokoch 2006 až 2012 tu odchytal prvých 31 zápasov, pričinil sa o majstrovské tituly 2006/07 a 2008/09, potom bol šesť mesiacov bez zamestnávateľa, následne sa dohodol so Slaviou Sofia, kde bol prvou voľbou trénera medzi tri žrde. V Tiraspole sa presadiť nedokázal. Za rok 2017 preberal ocenenie pre najlepšieho brankára v bulharskej lige. Osemkrát obliekol dres bulharského národného výberu.

Gabriel Obertan je hráč, do ktorého príchodu investoval Manchester United tri milióny libier. Na Old Trafford prestupoval z Bordeaux, kde nastúpil na 54 duelov francúzskej ligy, ďalších 15 stretnutí odohral na hosťovaní v Loriente. V drese Manchestru United sa predstavil v 28 majstrovských zápasoch, keď sa neprebojoval do základnej zostavy, dohodol sa s Newcastle. V Premier League sa dostal na ihrisko 58-krát, strelil dva góly. Bývalý reprezentant Francúzska do 21 rokov posilnil Levski Sofia 20. júla 2017. Vyniká v plnení si defenzívnych povinností, príkladom ide v nasadení, v prístupe k zápasom. Zakladá si na železnej kondícii, v záveroch zápasov dokáže vystupňovať svoj výkon.

Dobrú reklamu českému futbalu robí David Jablonský, 26-ročný 190 cm vysoký stopér. V roku 2017 sa stal najlepším obrancom hrajúcim v Bulharsku. Kariéru rozbiehal v Tepliciach 85 ligovými vystúpeniami, v FC Tom Tomsk sa presadiť nedokázal. Rodák zo Sokolova ešte šancu v českom národnom výbere nedostal. Dokáže byť nebezpečný v pokutovom území súpera, v sezóne 2017/18 sa deväťkrát zapísal do streleckej listiny. K najlepším patrí v schopnosti ustrážiť nebezpečného útočníka súpera.

Jordi Gomez vyrastal v FC Barcelona, za rezervu nastúpil v rokoch 2005 až 2007 na 59 stretnutí, v júni 2008 odišiel z Espaňolu Barcelona na hosťovanie do Swansea. Tu dokázal svoje kvality. V júni 2009 ho Wigan kúpil za 1,7 milióna libier. Bol súčasťou partie, ktorá vybojovala Anglický pohár 2012/13, v anglickej najvyššej súťaži zaznamenal 106 vystúpení, 31-krát sa na ihrisku objavil v druhej lige. Hrával aj za Sunderland, Blackburn, opäť Wigan a Rayo Vallecano, 26-násobný bulharský šampión si zabezpečil jeho služby 6. júla 2017. Na ihrisku má veľký prehľad, zdobí ho taktická disciplína, je schopný organizovať hru.

Holmar Orn Eyjolfsson je univerzálom defenzívy, dobre sa cíti na stopérovi i na poste defenzívneho stredopoliara. Je synom Eyjolfura Sverrissona, 66-násobného reprezentanta Islandu, dlhoročnej opory Stuttgartu a Herthy Berlín. V klube hosťuje, je hráčom Maccabi Haifa. Prvýkrát sa výraznejšie zviditeľnil v Bochume, cenné úspechy vybojoval s Rosenborgom Trondheim, v ročníkoch 2015 a 2016 oslavoval majstrovský titul i víťazstvo v domácej pohárovej súťaži. Prvý zápas za Island absolvoval v roku 2012, momentálne má na konte 10 medzištátnych stretnutí. Jeho najväčšou hernou prednosťou je defenzívny súboj.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova