Lugano

Jonathan Sabbatini je držiteľom kapitánskej pásky. Tridsaťjedenročný Uruguajčan sa najlepšie cíti na pozícii ofenzívneho stredopoliara. Vyrastal v mládežníckej akadémii FC Liverpool, profesionálom sa stal v tíme Virtus Lanciano. Ďalšie futbalové kroky robil v Chieti. V drese súčasného zamestnávateľa odohral 215 duelov, strelil 32 gólov, výraznou mierou sa pričinil o postup medzi švajčiarsku ligovú elitu v sezóne 2014/15.

Marc Janko je odchovancom Admiry Wacker. Zviditeľnil sa tromi majstrovskými titulmi v Salzburgu, na 75 presných zásahov v lige potreboval iba 108 vystúpení. Strelecky sa mu darilo aj v Twente Enschede, do Holandska prestupoval za sedem miliónov eur. Potom obliekal dresy Porta a Trabzonsporu, vyskúšal si aj Austráliu, hrával za FC Sydney. Ďalšie dva majstrovské tituly získal počas pôsobenia v FC Bazilej. Do Lugana prišiel zo Sparty Praha. V reprezentácii debutoval v máji 2006 v súboji s Chorvátskom. Za národný výber Rakúska nastúpil na 70 duelov, dosiahol 28 gólov.

Tridsaťtriročný David da Costa bojuje s Noamom Baumannom o post brankárskej jednotky. Rodák z Zürichu začínal v tímoch Chiasso, Concordia a Wohlen, pravidelne začal chytával v FC Thun, absolvoval 78 ligových duelov. Dobré služby odvádzal pre FC Zürich, darilo sa mu počas legionárčenia v Novare. Lugano si zabezpečilo jeho služby 1. júla 2017.

Bálint Vécsei zozbieral v juniorských reprezentáciách Maďarska 20 štartov, dvakrát sa predstavil v A-mužstve. Je odchovancom Honvédu Budapešť, prvú profesionálnu zmluvu podpísal 28. júla 2008, prvú šancu v maďarskej najvyššej súťaži dostal 11. mája 2011, v základnej zostave sa usadil v ročníku 2012/13, v 90 zápasoch deväťkrát skóroval. V FC Bologna sa nepresadil, cenné skúsenosti získal, keď bol požičaný do Lecce. V Lugane má bilanciu 73 zápasov a dva presné zásahy.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 23-ročný stredopoliar Domen Črnigoj. Kariéru rozbiehal v NK Koper, profesionálom sa stal v roku 2012, v 89 zápasoch slovinskej ligy zaznamenal dva presné zásahy. V ročníku 2014/15 dvíhal nad hlavu Slovinský pohár. Začiatkom sezóny 2015/16 posilnil Lugano. V 74 ligových stretnutiach sa päťkrát zapísal do listiny strelcov. Je deväťnásobným reprezentantom Slovinska.

Armando Sadiku prvýkrát pôsobil v Lugane od 23. júla 2012 do novembra 2013, s 24-gólovým nástrelom odohral 43 stretnutí, potom za 0,5 milióna eur prestúpil do FC Zürich. Adaptáciu na nové prostredie mu uľahčil spoluhráč z albánskej reprezentácie Burim Kukeli. Desiateho mája 2014 si v ligovom stretnutí zranil koleno, na trávnikoch sa neobjavil pol roka. Keď nedostával dostatočný priestor na ihrisku, prikývol na hosťovania, hrával za Vaduz a Lugano. Za Legiu Varšava nastúpil na 17 stretnutí, dvakrát skóroval. Ďalším jeho pôsobiskom bolo Levante. Do Lugana sa vrátil 15. januára 2019. Zúčastnil sa na ME 2016, v zápase s Rumunskom bol jediným strelcom stretnutia. V 35 medzištátnych zápasoch sa 12-krát strelecky presadil. Je veľkým priaznivcom milánskeho Interu. Jeho futbalovým vzorom je Zlatan Ibrahimovič.

Obranca Fabio Daprela bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2012. V národnom výbere Švajčiarska do 21 rokov zaznamenal 18 vystúpení, pričinil sa o druhé miesto na ME 2011,  v A-mužstve šancu nedostal. Prvú registračku mu vystavili v Grasshopper Zürich, vo West Hame sa nedokázal prepracovať do úvodnej jedenástky. Darilo sa mu v Brescii a v Palerme. V kariére pokračoval v Carpi a ako hráč Chieva Verona na hosťovaní v Bari. Štadión Cornaredo je jeho futbalovým domovom od 31. augusta 2017.

Alternatívou do ofenzívy je 32-ročný Alexander Gerndt. Desaťkrát sa predstavil v národnom výbere Švédska, naposledy reprezentoval v roku 2013. V AIK Štokholm sa neuplatnil, do reprezentácie sa prebojoval výkonmi v Gefle a v Helsingborgs IF. Utrecht uprednostnil pred ponukou z FC Kodaň, dres menil 18. júla 2011. V Young Boys Bern potreboval na 24 presných zásahov 90 zápasov.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova