Luzern

Rodák zo Sydney Tomi Juric začínal v Chorvátsku, hrával za Lokomotiv Záhreb a Inter Zaprešič. Ďalšie futbalové kroky robil v Austrálii, pôsobil v Adelaide United a vo Western Sydney Wanderers. Pätnásteho augusta 2015 posilnil Rodu Kerkrade, v 17 ligových súbojoch zaznamenal štyri presné zásahy. FC Luzern uprednostnil pred ponukami z čínskej najvyššej súťaži, dres menil 2. júla 2016. V švajčiarskej lige sa bez problémov uplatnil, čo dokumentuje záujem z FC Reading. Reprezentuje Austráliu, na osem presných zásahov potreboval 41 medzištátnych zápasov, pričinil sa o prvenstvo na kontinentálnom šampionáte Ázie v roku 2015.

Tridsaťpäťročný David Zibung je prvou voľbou medzi tri žrde. Je odchovancom klubu, prežil tu celú profesionálnu kariéru. Odchytal 386 ligových duelov, raz sa zapísal do listiny strelcov. Skupinu fanúšikov FC Luzern pobúrilo, keď ho dlhodobo prehliadal tréner švajčiarskeho národného výberu Ottmar Hitzfeld.

Idriz Voca má isté miesto v základnej zostave. Dvadsaťdvaročný stredopoliar je štvornásobným reprezentantom Kosova, debutoval 24. marca 2018. Celú profesionálnu kariéru strávil na súčasnom pôsobisku, premiéru v švajčiarskej najvyššej súťaži zažil 26. februára 2017.

Christian Schwegler sa najlepšie cíti na pravej strane obrany. V FC Luzern rozbiehal kariéru, nastúpil na 95 duelov. Ďalšie futbalové kroky robil v Young Boys Bern, absolvoval 106 ligových vystúpení. Pred ročníkom 2009/10 prestúpil za 0,6 milióna eur do Salzburgu, kde päťkrát oslavoval majstrovský titul, štyrikrát dvíhal nad hlavu Rakúsky pohár, v 166 ligových zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil. Do Luzernu sa vrátil 1. júla 2017. Šesťkrát reprezentoval Švajčiarsko vo vekovej kategórii dvadsaťjedenročných.

Obranca Lazar Čirkovič je odchovancom FK Rad Belehrad, prvú profesionálnu zmluvu podpísal v sezóne 2010/11, nastúpil na 48 ligových duelov, strelil jeden gól. Dvadsiateho augusta 2014 prestúpil do Partizanu Belehrad, pričinil sa o majstrovské tituly 2014/15 a 2016/17, v 30 ligových súbojoch sa mu skórovať nepodarilo. Swissporarena sa stala jeho futbalovým domovom 23. januára 2018. V rokoch 2013 až 2015 absolvoval deväť vystúpení v srbskej dvadsaťjednotke.

Pilierom defenzívnej formácie je 24-ročný Marwin Schulz. Futbalovú abecedu si osvojoval v mládežníckej akadémii Borussie Mӧnchengladbach. Profesionálnu kariéru odštartoval v rezervnom tíme, premiéru v A-mužstve absolvoval 10. augusta 2015, odohral osem zápasov nemeckej najvyššej súťaže. FC Luzern posilnil pred ročníkom 2017/18. Sedemkrát reprezentoval Nemecko vo vekovej kategórii dvadsaťjedenročných.

Christian Schneuwly sa zdokonaľoval v mládežníckej akadémii Young Boys Bern, profesionálom sa stal v roku 2007, do základnej zostavy sa prepracoval po návrate z hosťovania v FC Biel Bienne, v 77 ligových dueloch sa šesťkrát zapísal do listiny strelcov. Potom pôsobil v FC Thun, na 16 presných zásahov potreboval 77 stretnutí ligy. Dobré služby odvádzal pre FC Zürich. FC Luzern ho zamestnáva od 18. januára 2016.

Blessing Eleke sa profesionálom stal v ND Gorica, v 35 zápasoch dosiahol 15 presných zásahov. Ľubľana od jeho príchodu investovala 0,75 milióna eur, transfer sa uskutočnil v januári 2016. Prispel k majstrovským oslavám 2015/16, v lige dostal šancu 45-krát, desaťkrát skóroval. V auguste 2017 opäť menil dres, za 0,8 milióna eur ho kúpil FC Ashdod. V FC Luzern sa mu strelecky darí. Pozvánky z nigérijskej reprezentácie sa ešte nedočkal.

Alternatívou do obrany je 23-ročný Otar Kakabadze. Zviditeľnil sa dvoma ligovými a troma pohárovými prvenstvami počas pôsobenia v Diname Tbilisi. Nastúpil na 40 stretnutí gruzínskej najvyššej súťaže. Ďalším jeho zamestnávateľom bola Tarragona. Po hosťovaní v Esbjergu posilnil FC Luzern. Reprezentuje Gruzínsko, na konte má 17 medzištátnych zápasov, debutoval 8. októbra 2015 v súboji s Gibraltárom.

Dvadsaťdeväťročný Pascal Schürp dokáže zahrať v zálohe i v útoku. Po návrate z hosťovania v Concordii Bazilej dostával prvé šance v A-mužstve FC Bazilej, predtým v rezerve potreboval na 42 presných zásahov iba 59 vystúpení. Darilo sa mu v FC Vaduz, s Luzernom sa dohodol 1. marca 2017. V juniorských reprezentačných výberoch Švajčiarska zozbieral 14 štartov.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova