Lyon

Syn Mozambičana a Indonézanky Kenny Tete sa narodil v Amsterdame, kde aj v mládežníckej akadémii Ajaxu rozvíjal svoj talent, prvý profesionálny kontrakt podpísal 20. júla 2012. Na 31 zápasov nastúpil v lige, 20-krát sa na ihrisku objavil v zápase pohárovej Európy, v ročníku 2016/17 sa pričinil o účasť vo finále Európskej ligy. Prvý zo súčasných ôsmich zápasov za Holandsko odohral v 10. októbra 2015 proti Kazachstanu. Najlepšie sa cíti na pravej strane obrany.

Jednoznačnou brankárskou jednotkou sedemnásobného francúzskeho majstra je päťnásobný portugalský reprezentant Anthony Lopes. Dvadsaťsedemročný rodák z francúzskeho Givors strávil celú profesionálnu kariéru na súčasnom pôsobisku, začínal 38 zápasmi v rezervnom tíme. Vo francúzskej najvyššej súťaži debutoval 28. apríla 2013, momentálne má na konte 174 štartov, prvou voľbou medzi tri žrde je od sezóny 2013/14.

Maxwell Cornet by mal patriť k nastupujúcej generácii v reprezentácii Pobrežia Slonoviny, na medzinárodnej úrovni debutoval 4. júna 2017, celkovo nastúpil na päť medzištátnych zápasov. Prvý profesionálny zápas absolvoval 2. augusta 2013, v druhej francúzskej najvyššej súťaži. Celkovo obliekol dres FC Méty 23-krát. Šestnásteho januára 2015 sa dohodol so súčasným zamestnávateľom. Momentálne má v najvyššej súťaži bilanciu 89 duelov a 16 gólov, 24-krát sa dostal na ihrisko v zápase pohárovej Európy.

Bertrand Traoré sa už trikrát sa zúčastnil na Africkom pohári národov, reprezentuje Burkinu Faso. V 22 rokoch už má na konte 42 medzištátnych zápasov. Odchovanec AJ Auxerre podpísal prvý profesionálny kontrakt 31. októbra 2013, stal sa hráčom FC Chelsea. Kým dostal prvú šancu v londýnskom veľkoklube, odohral na hosťovaní vo Vitesse 42 ligových zápasov, v ktorých 16-krát skóroval. V edícii Premier League 2015/16 nastúpil na desať stretnutí. Na hosťovaní v Ajaxe Amsterdam dosiahol v lige v 26 vystúpeniach deväť presných zásahov, v prvom zápase semifinále Európskej ligy 2016/17 dvakrát rozvlnil sieť súčasného zamestnávateľa. Olympique do jeho príchodu investoval 10 miliónov eur.

Spoľahlivý stopér Marcelo prispel k účasti v semifinále Pohára osloboditeľov 2007, v ďalšom súťažnom ročníku sa jeho vtedajší zamestnávateľ Santos prebojoval medzi osem najlepších. V lige absolvoval 41 vystúpení. Počas prvého pôsobenia v zahraničí pomohol Wisle Krakov na ligový trón v edícii 2008/09, potom po tri sezóny strávil v PSV Eindhoven a v Hannoveri. V Besiktasi sa podieľal na dvoch majstrovských tituloch. Lyon stál jeho príchod sedem miliónov. V brazílskom národnom výbere sa ešte neobjavil.

Ľavý bek Jeremy Morel debutoval v profesionálnom futbale 19. apríla 2003, v zápase druhej najvyššej francúzskej súťaže. Lorientu pomohol k postupu medzi ligovú elitu, v úspešnej sezóne 2005/06 nastúpil na 28 duelov. Po deviatich rokoch, počas ktorých sa v ligových súťažiach predstavil 214-krát, prestúpil do Marseille. Transfer sa uskutočnil 19. júna 2011. Za Olympique nastúpil na 120 duelov v lige, v ročníku 2011/12 sa podieľal na vybojovaní Ligového pohára. Aj v Lyone je súčasťou základnej zostavy, so súčasným zamestnávateľom sa na trojročnom kontrakte dohodol v júni 2015. V ročníku 2016/17 našiel miesto v najlepšej jedenástke Európskej ligy.

Keď sa nedočkal pozvánky zo španielskeho národného výberu, prikývol na ponuku z Dominikánskej republiky. Bolo to v roku 2013, potom si to po absolvovaní jedného medzištátneho zápasu rozmyslel a rozhodol sa sústrediť sa na kariéru v klube. Tu začal v Reale Madrid, v C-mužstve dosiahol v 46 vystúpeniach 18 presných zásahov, v rezerve potreboval na 32 presných zásahov 44 stretnutí, v prvom mužstve strelil v ôsmich zápasoch jeden gól. Mariano Diaz momentálne gólmi spláca osemmiliónovú investíciu do jeho príchodu, v tejto ligovej sezóne už 16-krát skóroval.

Rafael da Silva vyrastal v mládežníckych celkoch Fluminense, v prvom mužstve sa v profesionálnom zápase na ihrisku neobjavil. Dres Manchestru United prvý krát obliekol v prvom kole sezóny 2008/09. Nachádzal miesto na pravej strane defenzívy, na pozícii ľavého obrancu sa často objavoval jeho brat. V 109 vystúpeniach Premier League dosiahol päť gólov, v pohárovej Európe sa mu v 28 vystúpeniach skórovať nepodarilo. Trikrát sa podieľal na ligovom prvenstve, dvakrát na finálovej účasti v Lige majstrov. Dvojnásobný reprezentant Brazílie, účastník olympiády v Londýne, posilnil Olympique Lyon pred ročníkom 2015/16.

Semifinalista Ligy majstrov z edície 2009/10 si zakladá na dôslednej defenzíve, alternatívou do obrany je Mouctar Diakhaby. Vysoký rodák z Vendome je momentálne oporou francúzskej reprezentácie do 21 rokov. V rezerve dostal prvú príležitosť v roku 2014, celkovo v nej nastúpil na 54 duelov, v ktorých dokázal nastrieľať 11 gólov. V minulom súťažnom ročníku sa dobre uviedol v pohárovej Európe, kde v jedenástich dueloch dokázal trikrát skórovať, v lige doteraz absolvoval 33 zápasov.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova