Maccabi Tel Aviv

Eyal Golasa dostáva prekvapujúco málo priestoru v reprezentačnom výbere Izraela, absolvoval iba 11 duelov, prvý z nich 7. februára 2011. Začínal 128 ligovými zápasmi v Maccabi Haifa, v ktorých 13-krát skóroval, v pohárovej Európe odohral 30 zápasov. Dva roky hrával za PAOK Solún, v kádri súčasného zamestnávateľa figuruje od leta 2016. Po nedávnom odchode Yossiho Benayouna by ešte mala stúpnuť jeho hodnota pre mužstvo, veľký prehľad na ihrisku by mohol zúročiť z pozície tvorcu hry.

Vidar Kjartansson posilnil mužstvo začiatkom minulej sezóny, uviedol sa vynikajúco, stal sa kráľom strelcov izraelskej najvyššej súťaže. Energický útočník prišiel z Malmӧ FF, kde tiež plnil úlohy zakončovateľa. Vyskúšal si už aj čínsku ligu, hrával za Jiangsu Sainty. Strelecké maximum dosiahol vo Valerenge, kde na 25 presných zásahov potreboval iba 29 vystúpení. V štrnástich stretnutiach reprezentoval Island. Ak sa dostane v pokutovom území súpera do šance, nezvykne sa mýliť.

Eli Dasa hráva na pravej strane obrany, no nevynechá žiadnu príležitosť zapojiť sa do útočnej akcie. Na súčasné pôsobisko prišiel po odohratí 103 zápasov v lige za Beitar Jeruzalem. Prestup do Maccabi Tel Aviv znamenal pre neho aj prvé pozvánky do národného výberu, za Izrael nastúpil na sedem medzištátnych zápasov. Predtým bol tri roky oporou izraelskej dvadsaťjednotky, s ktorou sa zúčastnil na európskom šampionáte 2013.

Predrag Rajkovič je absolútnou brankárskou jednotkou klubu, ktorý ako jediný nikdy neopustil izraelskú najvyššiu súťaž. V profesionálnom futbale debutoval v bráne FK Jagodina 9. marca 2013. Víťazstvo na európskom šampionáte devätnásťročných ho posunulo za lepšími podmienkami, dohodol sa s Partizanom Belehrad. K triumfu na MS hráčov do 20 rokov prispel veľkou mierou, vyhodnotili ho za najlepšieho brankára turnaja, ktorý sa odohral v roku 2015 na Novom Zélande, potom bolo iba otázkou času, kedy odíde do zahraničia. Z množstva ponúk si vybral tú z Maccabi Tel Aviv. V kádri seniorskej reprezentácie figuruje od augusta 2013, doteraz odchytal päť duelov.

Stopér Eitan Tibi síce evidentne prerástol rozmery izraelskej ligy, no v zahraničí sa presadiť nedokázal. Skúšal to v FC Charleroi, po absolvovaní deviatich ligových duelov to vzdal. Po návrate do rodnej krajiny sa pričinil o historické prvenstvo klubu Ironi Kiryat Šmona v ligovej sezóne 2011/12. Krátko nato odohral prvý zo súčasných 20 zápasov za Izrael. V drese Maccabi Tel Aviv prispel k trom majstrovským titulom. Jeho prínos pre tím zvyšuje zohratosť na stopérskom poste s Talom Ben Haimom.

Sheran Yeini vyrastal v juniorských celkoch súčasného zamestnávateľa, prvú šancu v A-mužstve mu dal v ročníku 2004/05 Nir Klinger. Pri zdravotných problémoch Amniho Nimniho v ročníku 2006/07 začal hrávať pravidelne. Keď mužstvo vybojovalo po desiatich rokoch majstrovský titul, podpísal následne v júli 2013 dlhodobý kontrakt. V najvyššej súťaži odohral 200. zápas  v sezóne 2013/14. Legionárčil vo Vitesse Arnhem. Do klubu sa vrátil začiatkom tohto roka. Defenzívny univerzál odohral za Izrael 18 duelov.

Cristian Battocchio zvýšil konkurenciu v stredovej formácii 22-násobného izraelského majstra. Rodák z argentínskeho Rosaria prišiel už ako 16-ročný do Udine, v auguste 2012 sa išiel rozohrať na hosťovanie do FC Watford, dohoda zahŕňala opciu na trvalý prestup. Ten sa uskutočnil 19. júla 2013. Hrával aj za Virtus Entella a Stade Brest. Za taliansku dvadsaťjednotku nastúpil v rokoch 2013 až 2015 na 18 zápasov.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova