Mura

Tridsaťročný Marko Obradovič je prvou voľbou medzi tri žrde. Prvú registračku mu vystavili v NK Mosor, v NK Koper sa neuplatnil. Keď ho zamestnávala Krka, absolvoval 70 štartov. Cenné skúsenosti získal v NK Maribor, hoci nepatril do úvodnej jedenástky. Dvakrát sa predstavil v skupinovej fáze Ligy majstrov, sedemkrát v lige, pomohol k dvom majstrovským titulom. V ročníku 2015/16 vyhral prvýkrát Slovinský pohár, druhýkrát v drese súčasného zamestnávateľa, v sezóne 2019/20. Mure patrí od 1. augusta 2018.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí 27-ročný ofenzívny stredopoliar Mitja Lotrič. Na začiatku kariéry odvádzal dobré služby pre Koper a pre Rudar Velenje. V FC Pafos sa od neho čakalo viac, do úvodnej jedenástky sa zapracovať nedokázal. Preslávil sa v Celje. Zaslúžil sa o ligové prvenstvo 2019/20, vtedy ho vyhlásili za najlepšieho hráča súťaže. Na 28 gólov v najvyššej súťaži Slovenska potreboval 24 štartov. Potom posilnil Würzberger Kicker, v Mure je na hosťovaní. V juniorských reprezentáciách Slovinska zozbieral 31 štartov.

Nardin Mulahusejnovič je alternatívou do útoku. V dvadsaťjednotky Bosny a Hercegoviny dostal šancu šesťkrát. Vychoval ho Železničar Sarajevo, profesionálom sa stal v NK Bratstvo Gračanica. V HŠK Zrinjski Mostar nedal o sebe výraznejšie počuť, darilo sa mu na hosťovaní v GOŠK Gabela. Dres NK Maribor obliekol v šiestich ligových dueloch, bol pri majstrovskom titule 2018/19. Svoje kvality potvrdil v NK Koper, v lige zaznamenal 41 štartov a 15 presných zásahov, v ročníku 2020/21 získal korunu pre kráľa strelcov.

Stredopoliar Staniša Mandič je štvornásobným reprezentantom Čiernej Hory, všetky medzištátne zápasy odohral v roku 2015. V FK Čukarički robil prvé futbalové kroky, v 59 zápasoch dosiahol dva presné zásahy. Sognal si ho najprv požičal, keď sa uplatnil, podpísal prestupové lístky, celkovo v 34 zápasoch strelil päť gólov. Pred príchodom na súčasné pôsobisko odvádzal dobré služby pre Zrinjski Mostar.

Tréner Ante Šimundža má k dispozícii dostatočne široký káder, jeho dôležitou súčasťou je Žiga Kous. Jeho rodiskom je Murska Sobota, najlepšie sa cíti na pravej strane obrany. Počas prvého pôsobenia v Mure zaznamenal 38 vystúpení. V Domžale nemal isté miesto v základnej zostave, no na ihrisku sa objavoval často, odohral 61 stretnutí najvyššej súťaže Slovinska. V kariére pokračoval v NK Celje. Po návrate do Mury absolvoval 123 stretnutí druhej a prvej ligy. Je 21-násobným juniorským reprezentantom Slovinska.

Žan Karničnik je pilierom defenzívy. Získava prvé skúsenosti v reprezentácii Slovinska, premiéru zažil 8. októbra 2021 v súboji s Maltou. Futbalové základy dostal v NK Dravograd, v NK Maribor stačili jeho schopnosti iba na rezervný tím, 50 dueloch sa 11-krát strelecky presadil. Na súčasnom pôsobisku má bilanciu 138 vystúpení a 13 gólov.

Tridsaťročný Matic Maruško hráva na pozícii defenzívneho stredopoliara. Je odchovancom NŠ Mura, v roku 2009 ho preradili do A-mužstva, absolvoval 118 štartov, sedemkrát skóroval. V Spartaku Trnava odohral päť ligových duelov. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Kaisar, Akzhayi a Bad Radkersburg. Začiatkom sezóny 2017/18 sa vrátil do NŠ Mura.

Luka Bobičanec je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Medimurje, Čakovec, SV Stegersbach, SV Heiligenbrunn, Nafta 1903 a Polet Sv. Martin na Muri sú kluby, kde rozbiehal kariéru. Veľkou mierou sa pričinil o druholigový triumf MŠ Mura v sezóne 2017/18, bol vyhodnotený za najlepšieho hráča súťaže. Na 31 gólov potreboval 93 vystúpení. Nadštandardná je jeho strela zo strednej vzdialenosti, dobrý je v hre jeden na jedného.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova