NK Osijek

Najväčšiu hrozbu ofenzívy predstavuje Muzafer Ejupi. Keď sa v pokutovom území súpera dostane k hlavičkovaniu, vždy to zaváňa gólom. Dvadsaťosemročný rodák zo Skopje štartoval kariéru v miestnych kluboch Vardar a Metalurg. Prvé zahraničné angažmán v Kartalspore si predstavoval asi inak, neodohral tam ani jediný majstrovský zápas. V macedónskej lige potom potvrdzoval svoje kvality, schopnosti zakončovateľa osvedčil tak v Škendiji, ako aj v Turnove. V lete 2014 sa dohodol na polročnej spolupráci s thajským klubom Songhla United a v sedemnástich zápasoch tam presne mieril desaťkrát. Aj chorvátska najvyššia súťaž mu sedí, dokázal to 20 presnými zásahmi v 44 vystúpeniach za Slaven Belupo, v Osijeku má bilanciu 35 zápasov a 17 gólov.

Giani de Biasi ho prvýkrát povolal do albánskej reprezentácie v októbri 2016 na kvalifikačné duely s Lichtenštajnskom a Španielskom. V obidvoch prípadoch presedel zápas na lavičke náhradníkov. Debut si odkrútil tohto roku, 24. marca nastúpil na posledné minúty zápasu s Talianskom. V najcennejšom drese sa ešte objavil v následnom prípravnom meraní síl s Bosnou a Hercegovinou. Dvadsaťdvaročný Eros Grezda prišiel pred touto sezónou z Lokomotivu Záhreb, kde v chorvátskej najvyššej súťaži absolvoval so 14-gólovou bilanciou 59 duelov. V strede poľa má na starosti ofenzívu.

Petar Bočkaj dostal základy vo futbalovej akadémii Dinama Záhreb. Na seniorskej úrovni začínal v treťoligovom NK Maksimir. Pred ročníkom 2015/16 posilnil Inter Zaprešič, uplynulú sezónu strávil v Lokomotive Záhreb. V marci 2017 dostal prvú šancu v chorvátskej dvadsaťjednotke. Rodák zo Záhrebu je silný v osobných súbojoch, vyniká bojovnosťou, dôrazom, dokáže vynikajúco zahrať štandardnú situáciu. V NK Osijek patrí k najužitočnejším hráčom.

Marko Malanica bol v minulej sezóne iba v tieni Zorana Milanoviča, absolvoval desať ligových duelov, po jeho odchode sa stal prvou voľbou trénera medzi tri žrde. Víťaz Chorvátskeho pohára z edície 1998/99 v ňom našiel perspektívneho gólmana. V 23 rokoch už nerobí prakticky žiadne chyby, vyžaruje z neho istota, solídne spolupracuje s obrancami. Cenné skúsenosti získal v juniorských výberoch Chorvátska, za devätnástku odchytal 13 duelov.

Ak by si vedel udržať súčasnú výkonnosť, mohol by ešte ašpirovať na reprezentáciu. Dvadsaťosemročný ukrajinský driblér Dmytro Lyopa absolvoval 58 vystúpení za juniorské výbery svojej krajiny, je odchovancom Dnepra Dnepropetrovsk. V zahraničí to prvýkrát skúsil v Maďarsku, kde nosil dres klubu Puskás Akadémia. Pracovitý stredopoliar má zatiaľ v Osijeku ligovú bilanciu 29 vystúpení a osem presných zásahov.

Ozdobou hry NK Osijek sú jeho centrované lopty z ľavej strany ihriska. Dvadsaťštyriročný obranca Borna Barišič rozbiehal kariéru v rodnom Osijeku, v rokoch 2013 až 2015 sa 51-krát objavil na ihrisku v ligovom zápase. Prestupom do Dinama Záhreb sa prerátal, neustál veľkú konkurenciu. V plánoch kouča sa nenachádzal ani po návrate z hosťovania v Lokomotive Záhreb, kde absolvoval 19 ligových duelov. Pred ročníkom 2016/17 sa vrátil do NK Osijek, momentálne mu patrí kapitánska páska, vybojoval si miesto v chorvátskej reprezentácii.

V prípravných zápasoch ho už otestoval aj Ante Čačič, kouč Chorvátska. Antonio Peroševič sa v reprezentácii predstavil na turné v Číne, ktoré sa uskutočnilo v januári 2017. Dvadsaťpäťročný útočník alebo ofenzívny stredopoliar vyrastal v Osijeku, strávil tu celú doterajšiu kariéru. Profesionálom sa stal v roku 2010, odvtedy odohral 106 ligových zápasov, dosiahol 28 presných zásahov.

V životnej forme hrá momentálne Nikola Matas, výkonmi si vypýtal pozvánku do chorvátskeho národného výberu. Pravý obranca kariéru rozbiehal pomalšie, do najvyššej súťaže sa dostal až ako 27-ročný, keď podpísal dlhodobý kontrakt s Lokomotivom Záhreb. Osijek posilnil v roku 2014, k miestu v základnej zostave mu pomohol odchod Ivana Borasa.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova