OGC Nice

Hoci ani v minulej ligovej sezóne, v ktorej nastúpil na 27 duelov nesklamal, teraz sa po odchode Younesa Belhandu očakáva od neho ešte viac. Dvadsaťjedenročný stredopoliar Vincent Koziello potvrdzuje povesť talentovaného hráča, na ihrisku je ho cítiť, veľa nabehá, vyniká v defenzívnom súboji. Do Nice prišiel ešte v dorasteneckom veku z AS Cannes. Francúzsky juniorský reprezentant prvýkrát okúsil ligu 1. novembra 2014 pri domácej prehre s Lyonom.

V tábore štvornásobného francúzskeho majstra patrí k hráčom so sľubnou perspektívou Remi Walter, 22-ročný defenzívny stredopoliar. Na súčasné pôsobisko prišiel už ako pomerne skúsený hráč, po odohratí 71 zápasov za AS Nancy, strelil v nich tri góly, v časte prestupu mu patrilo isté miesto v základnej zostave francúzskeho národného výberu do 21 rokov.

Alassane Plea rozbiehal kariéru v Lyone, za rezervu Olympique odohral s 23-gólovou bilanciou 67 stretnutí, v A-mužstve skórovať v lige nedokázal, dostal nato šancu sedemkrát. Cenné skúsenosti zozbieral na hosťovaní v Auxerre. Na súčasnom pôsobisku absolvoval 82 ligových vystúpení, v ktorých presne mieril 23-krát. Dvadsaťštyriročný rodák z Lille sa postaral o prvé víťazstvo OGC Nice v európskych pohároch na ihrisku súpera, keď bol autorom jediného gólu, ktorý padol na pôde Salzburgu. V sľubnom rozlete ho pribrzdilo zranenie pravého kolena, kvôli ktorému v tomto roku vynechal päť mesiacov. Cenného hráča z neho robí schopnosť uvoľniť sa na malom priestore a pohotovo zakončiť.

Christophe Jallet patrí v mužstve k najskúsenejším, najviac mu sedí pozícia pravého obrancu, no pri začiatkoch v FC Niort v druhej a tretej najvyššej francúzskej súťaži nastupoval na pozícii defenzívneho stredopoliara. Od roku 2006 bol oporou Lorientu, pred ročníkom 2009/10 investoval Paríž Saint Germain do jeho príchodu 2,5 milióna eur. O miesto v zostave na pravej strane obrany urputne bojoval s Brazílčanom Cearom. Počas tohto pôsobenia nastúpil na 143 ligových duelov, prebojoval sa do francúzskeho národného výberu, kde má momentálne na konte 14 duelov. S parížskym veľkoklubom oslavoval v ročníkoch 2012/13 a 2013/14 majstrovský titul. V sezóne 2012/13 sa umiestnil v ideálnej zostave ligy, rovnakej pocty sa mu dostalo aj v ročníku 2014/15, to už bol hráčom Olympique Lyon. Vyniká profesionálnym prístupom a taktickou disciplínou. Nerobí prakticky žiadne chyby.

Dvadsaťšesťročný Jean Seri začínal v Abidjane, v tíme Africa Sports. V roku 2010 prestúpil do ASEC Mimosas, kde zotrval dve sezóny. Jeho prvým európskym zamestnávateľom bolo Porto, odohral tu 19 zápasov za rezervu. V Pacose Ferreira debutoval 14. septembra 2013 pri prehre na pôde Benfiky Lisabon. Hoci dával vtedy málo gólov, ten, ktorý strelil 2. marca 2014 v zápase s Maritimom Funchal mal cenu zlata, výraznou mierou pomohol k zotrvaniu tímu v najvyššej súťaži. Káder OGC Nice rozšíril 11. júna 2015. V minuloročnej úspešnej ligovej sezóne bol oporou, nastúpil na 34 duelov, sedemkrát skóroval. V štrnástich prípadoch reprezentoval Pobrežie Slonoviny.

Yoan Cardinale je momentálne absolútne prvou voľbou trénera Luciena Favreho medzi tri žrde. Dvadsaťtriročný hráč ešte v tejto ligovej edícii nepustil svojich konkurentov do brány, v minulej sezóne nastúpil na 36 duelov francúzskej najvyššej súťaže. Celkovo má na konte 66 ligových zápasov. Patrí k odchovancom klubu, prvé skúsenosti naberal v rokoch 2012 až 2015 v rezervnom tíme. Na ihrisku mu zľahčuje život stopér Dante, ktorý s Bayernom Mníchov vyhral Ligu majstrov 2012/13.

Mickael Le Bihan vyrastal v Sedane, v rokoch 2009 až 2013 tu absolvoval 62 zápasov. Góly začal strieľať v Le Havre, v ročníku 2014/15 druhej najvyššej súťaže sa presne trafil 18-krát. Súčasný zamestnávateľ potom investoval do jeho príchodu 1,5 milióna eur. Tri týždne po prestupe, 23. septembra 2015 si zlomil nohu, v januári 2016 musel na operáciu. Vrátil sa po sedemnástich mesiacoch, v zápase s Montpellierom ukázal svoju najlepšiu futbalovú tvár, na ihrisku prišiel na nepriaznivého stavu 0:1, dvoma presnými zásahmi zabezpečil mužstvu tri body.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova