Osijek

Normu na zakončovateľa spĺňa 24-ročný Ramon Mierez. Jeho rodiskom je argentínske mesto Resistancia, profesionálom sa stal v CA Tigre, v 30 zápasoch dosiahol štvorgólový nástrel, na hosťovaní v NK Istra potreboval na deväť presných zásahov 22 štartov. V Deportive Alaves sa nepresadil, keď si ho požičalo Tenerife, nastúpil na 20 stretnutí, raz sa zapísal do listiny strelcov. Aj v Osijeku bol najprv na hosťovaní, nedávno podpísal prestupové lístky.

Obranca Mile Škorič je držiteľom kapitánskej pásky. Figuruje v širšom kádri národného výberu Chorvátska, reprezentoval päťkrát. Do NK Osijek prišiel ešte ako dorastenec z HNK Cibalia Vinkovci. Debutoval 22. marca 2008, počas prvého pôsobenia v klube zaznamenal 27 ligových vystúpení. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Gorica a NK HAŠK. Pred sezónou 2013/14 sa vrátil do NK Osijek, s 13-gólovou bilanciou odohral 164 stretnutí chorvátskej ligy.

Dvadsaťšesťročný Ivica Ivušič je prvou voľbou medzi tri žrde. V Interi Miláno prešiel mládežníckou akadémiou, v A-mužstve šancu nedostal, cenné skúsenosti získal, keď si ho požičalo Prato. Sedemnásteho augusta 2015 posilnil Istru. Výkonmi v 44 dueloch si vyslúžil pozornosť Olympiacosu Pireus, dres menil 18. januára 2018. Neuplatnil sa. S NK Osijek sa dohodol 12. júna 2018. V juniorských reprezentáciách Chorvátska zozbieral 15 štartov.

Alternatívou do útoku je Antonio Mance. Je odchovancom NK Istra, do dobrej formy sa rozohral v Domžale, v 41 zápasoch slovinskej ligy nastrieľal 13 gólov. Dobré služby odvádzal pre Trenčín, v 52 ligových zápasoch dosiahol 21 gólov, v 12 dueloch pohárovej Európy sa osemkrát strelecky presadil. Na hosťovaní v FC Nantes nedal o sebe výraznejšie počuť. Osijek si jeho služby zabezpečil 3. júla 2019. Hosťoval v Puskas Ferenc Akademia FC. Je päťnásobným juniorským reprezentantom Chorvátska. V gólových príležitostiach sa nezvykne mýliť, slabší je v hre jeden na jedného, platný je aj v defenzíve.

Damian Bohar je pre mužstvo najcennejší na ľavom krídle. Má rýchle nohy, je priebojný, svoje miesto si zastane aj pri defenzívnej činnosti. Kariéru rozbiehal v ND Mura, na 27 presných zásahov potreboval 121 štartov. Zviditeľnil sa v NK Maribor. V ročníku 2015/16 dvíhal nad hlavu Slovinský pohár, trikrát prispel k majstrovskému titulu. S 21-gólovou bilanciou odohral 130 zápasov. Dvojnásobný poľský šampión Zaglebie Lublin ho angažoval 10. júla 2018. V lige zaznamenal 75 vystúpení a 26 gólov. Osijek ho získal 23. septembra 2020. Slovinsko reprezentoval 15-krát.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí stredopoliar Laszlo Kleinheisler. Profesionálom sa stal v Puskas Ferenc Akademia FC, dobré služby odvádzal pre Videoton. V januári 2016 ho kúpili Brémy. Do základnej zostavy sa zapracovať nedokázal, požičali si ho Darmstadt a Ferencvaros. V Astane robil ďalšie futbalové kroky. Osijeku patrí od 16. januára 2019. V novembri 2015 v súboji s Nórskom prvýkrát reprezentoval Maďarsko. Zahral si na ME 2016. Nastúpil na 37 medzištátnych zápasov.

Lokomotiv Záhreb vyšiel jeho príchod z NK Zavrč na 0,1 milióna eur. V 59 stretnutiach ligy dosiahol 14 gólov, prepracoval sa do reprezentácie. Prvý zápas za Albánsko odohral Eros Grezda za trénerských čias Gianniho de Biasiho, najcennejší dres obliekol 13-krát. V dobrom svetle sa predstavil v Európskej lige 2017/18, počas pôsobenia v Osijeku. Glasgow Rangers posilnil 31. augusta 2018. V 13 zápasoch najvyššej súťaže Škótska strelil dva góly. Šiesteho januára 2020 sa vrátil do NK Osijek.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova