Paide

Henri Anier sa v A-mužstve Flory Tallinn začal objavovať po návrate z hosťovania v FC Valga Warrior, kde na 13 presných zásahov potreboval 24 štartov, potom zaznamenal v lige 86 vystúpení a 52 presných zásahov. Trikrát vybojoval pohár, dvakrát ligu. V 16 dueloch odohraných za Viking sa mu nepodarilo strelecky sa presadiť sa. Ďalšie futbalové kroky robil v FC Motherwell, nastúpil na 33 ligových duelov, nastrieľal deväť gólov. V Erzgebirge Aue sa neuplatnil. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Dundee United, Hibernian, Kalmarr FF, Inverness CT, FC Lahti, Suwon FC a Go Ahead Eagles. Paide Linnameeskond posilnil 14. augusta 2020. Tridsaťročný zakončovateľ má v národnom výbere Estónska bilanciu 70 zápasov a 17 gólov.

Tridsaťtriročný stredopoliar Andre Frolov je držiteľom kapitánskej pásky. Prvú registračku mu vystavili v Pärnu JK Tervis. Preslávil sa vo Flore Tallinn. Dobré služby odvádzal pre rezervný tím, v A-mužstve trikrát pomohol k ligovému prvenstvu, v 192 zápasoch najvyššej súťaže Estónska strelil 31 gólov, získal cenné skúsenosti v zápasoch pohárovej Európy, požičali si ho Pärnu JK Tervis, FC Valga Warrior a Tulevik. Paide linnastadion je jeho futbalovým domovom od 29. decembra 2016. S 21-gólovou bilanciou odohral 125 ligových duelov. Štyrikrát reprezentoval Estónsko.

K najlepším obrancom pôsobiacim v estónskej lige patrí 21-ročný stopér Ishaku Konde. Zakladá si najmä na dôkladnej defenzíve, do útočenia sa príliš nezapája. Začínal vo Wa All Stars, výkonmi v 16 stretnutiach pomohol k víťazstvu v ghanskej lige v ročníku 2016. Legionárčenie začal v Juniors Pasching, nastúpil na 17 stretnutí. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 10. marca 2021.

Hindrek Ojamaa sa najlepšie cíti na pravej strane obrany. Figuruje v širšom kádri reprezentácie Estónska, debutoval 6. januára 2016 v súboji so Švédskom, absolvoval štyri medzištátne zápasy. Pri svojich začiatkoch hrával v Levadii Tallinn a v Nomme Kalju viac za rezervný tím ako za A-mužstvo. Po pôsobení v Tammeke sa do Levadie Tallinn vrátil a nastúpil na 38 ligových duelov. Vo Fínsku ho zamestnávali JJK Jyväskyla, VPS a KTP. Do Paide Linnameeskond prišiel 1. januára 2021. Henrik Ojamaa je jeho brat.

Mikhel Aksalu sa prvýkrát v reprezentácii Estónska predstavil 17. októbra 2007 v prípravnom stretnutí s Čiernou Horou. V roku 2015 sa stal prvou voľbou medzi tri žrde, nahradil Sergeja Pareika. Rodák z Kuressaare odchytal 45 medzištátnych zápasov. Zviditeľnil sa pôsobení vo Flore Tallinn, v rokoch 2003 až 2009 tu nastúpil na 115 ligových duelov. V sezónach 2007/08 a 2008/09 dvíhal nad hlavu Estónsky pohár. V Sheffielde United sa neuplatnil. Od 4. apríla 2013 obliekal dres SJK Seinäjoki, absolvoval 221 ligových štartov, nastúpil na šesť duelov pohárovej Európy. V ročníku 2015 sa pričinil o zisk majstrovského titulu. Vyhral Fínsky pohár 2016.

Karl Mӧӧl je použiteľný na pravom kraji obrany i na pravej strane zálohy. Vychovala ho Flora Tallinn, veľa toho odohral v rezervnom tíme, v A-mužstve absolvoval 38 ligových vystúpení, osemkrát skóroval, požičali si ho FC Valga Warrior, Tulevik, Viljandi a Kuressaare. V Nomme Kalju sa o jeho mieste v úvodnej jedenástke nepochybovalo, v lige zaznamenal 132 vystúpení a 16 presných zásahov. Futbal v zahraničí si vyskúšal počas pôsobenia v HB Kӧbe. Do Paide prišiel 5. decembra 2018 z JK Tallinna Kalev. Deväťkrát reprezentoval Estónsko, naposledy v roku 2018.

Dôležitou súčasťou mužstva je 33-ročný stredopoliar Sergei Mošnikov. Dva roky strávil v mládežníckej akadémii SC Heerenveen, Vaprus je klub, kde sa stal profesionálom. Bol súčasťou partie, ktorá pre Floru Tallinn vybojovala majstrovské tituly v ročníkoch 2010 a 2011. V 157 zápasoch najvyššej súťaže Estónska dosiahol 31-gólový nástrel. V Poľsku ho zamestnávali Pogon Štetín a Gornik Zabrze. Ďalšími jeho pôsobiskami boli Kayzar Kyzylorda, Flora Tallin, Tobol Kostonay, Infonet, Minsk, PS Kemi, Gornik Leczna, Karagandy a Palanga. Do roku 2018 reprezentoval Estónsko, v 35 dueloch dvakrát skóroval.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova