Partizan Belehrad

Milan Smiljanič sa pričinil o druhé miesto na ME 2007 dvadsaťjedenročných, bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2008. V A-mužstve Srbska zaznamenal šesť vystúpení, naposledy reprezentoval v roku 2008. V klube rozbiehal profesionálnu kariéru, prvý profesionálny zápas odohral keď mužstvo viedol Vladimir Vermezovič. V Španielsku sa uplatnil, zamestnával ho RCD Espanyol. Druhýkrát obliekal dres Partizanu Belehrad od leta 2010 do 29. mája 2013. Darilo sa mu v Izraeli, hrával za Maccabi Netanya a Hapoel Ashkelon, vyskúšal si aj Austráliu, pôsobil v Perthe. S Partizanom sa opäť dohodol v júni 2018.

Úlohy zakončovateľa plní Ricardo Gomes. V tejto ligovej sezóne potreboval na 16 presných zásahov iba 16 štartov. Začínal v treťoligovom portugalskom klube Vizela, vo Vitorii Guimaraes hrával za rezervu i za A-mužstvo. V CD Nacional Funchal dosiahol 75 vystúpení a 23 presných zásahov. V júni 2018 sa dohodol s 27-násobným ligovým šampiónom. V 36 ligových dueloch nastrieľal 20 gólov. Po pôsobení v Sharjah FC sa do Belehradu vrátil. Reprezentuje Kapverdy, v 14 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil.

Záložník Danilo Pantič zozbieral v juniorských reprezentačných výberoch Srbska 29 štartov. Je odchovancom Partizanu Belehrad, prvý profesionálny zápas absolvoval 26. mája 2013, v srbskej najvyššej súťaži odohral 18 duelov. Chelsea vyšiel jeho príchod na 1,25 milióna libier, dres menil 13. júla 2015. V A-mužstve šancu nedostal, požičali si ho Vitesse Arnhem, Excelsior Rotterdam, Partizan Belehrad, Fehervar a Čukorički. Do Partizanu Belehrad prestúpil 16. júna 2021.

Saša Zdjelar je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Zviditeľnil sa prvenstvom na MS 2015 dvadsaťročných. Figuruje v širšom kádri reprezentácie Srbska, odohral tri medzištátne zápasy. Vyrastal v OFK Belehrad, prvý profesionálny zápas absolvoval ako 16-ročný, nastúpil na 62 ligových duelov. V Olympiakose Pireus sa nedokázal prebojovať do základnej zostavy, po hosťovaní v RCD Mallorca posilnil súčasného zamestnávateľa. V 116 zápasoch najvyššej súťaže Srbska sa päťkrát radoval z gólu. Vyskúšal si aj úlohy kapitána.

Obranca Ivan Obradovič vyrastal v mládežníckej akadémii FK Partizan Belehrad, v A-mužstve debutoval pod trénerským vedením Miroslava Djukiča, 22. apríla 2007. Po hosťovaní v Teleoptiku sa v ďalších dvoch sezónach sa udomácnil v základnej zostave a pričinil sa o dominanciu svojho zamestnávateľa v lige i v národnom pohári v ročníkoch 2007/08 a 2008/09. V Zaragoze strávil štyri sezóny, absolvoval 47 vystúpení v lige, často jeho štarty limitovalo zranené koleno. Herne sa v Belgicku našiel, po dobrých službách v Mechelene prestúpil pred ročníkom 2015/16 do Anderlechtu. V sezóne 2016/17 prispel k oslavám majstrovského titulu. V Legii Varšava hrával iba za rezervný tím. V reprezentácii Srbska dostal šancu 27-krát. Nechýbal v záverečnej nominácii Radomira Antiča na MS 2010.

Aleksandar Stanojevič má k dispozícii dostatočne široký káder, jeho dôležitou súčasťou je Slobodan Uroševič. Dvadsaťsedemročný belehradský rodák sa najlepšie cíti na ľavej strane obrany. Vychoval ho FK Rad, po návrate z hosťovania v FK BASK odohral 19 stretnutí. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Napredak Krušovac, v 74 zápasoch strelil sedem gólov, hosťovanie v OH Leuven mu nevyšlo. V januári 2018 posilnil Partizan Belehrad. Absolvoval 87 ligových vystúpení. Bol súčasťou mužstva, ktoré triumfovalo na ME 2013 devätnásťročných, v A-mužstve Srbska sa predstavil trikrát.

Alternatívou do stredu obrany je Ivan Vujačič. V národnom výbere Čiernej Hory zažil premiéru 7. júna 2019, reprezentoval 18-krát. Je odchovancom Zety Podgorica, keď prvýkrát obliekal dres klubu, zaznamenal 22 vystúpení. Vo Vojvodine sa nepresadil. Keď ho zamestnával Widzew Lodž, stačili jeho schopnosti iba na rezervný tím. Po návrate do FK Zeta Podgorica sa rozohral do dobrej formy, nastúpil na 133 zápasov, upútal Partizan Belehrad, transfer sa uskutočnil v júni 2019.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova