Pireus

Kostas Fortounis zúročuje skúsenosti, ktoré nadobudol v Kaiserslauterne. Do Nemecka prišiel z Asterisu Tripolis, v letnom prestupovom termíne roku 2011. V premiérovej sezóne bol pri zostupe do druhej lige svetlým zjavom, interes o jeho služby prejavil Juventus Turín i Ajax Amsterdam. Defenzívne úlohy na ihrisku mu sedeli, no že sa vie uplatnil aj v ofenzíve, svedčí bilancia na súčasnom pôsobisku, keď na 41 ligových gólov potreboval 103 vystúpení. Prvý z 33 zápasov za Grécko odohral vo februári 2012, na MS 2014 necestoval.

Andreas Gianniotis figuruje v širšom kádri gréckej reprezentácie, na konte má dva medzištátne zápasy. O priazeň trénera Michaela Skibbeho bojuje s Orestizom Karnezisom, Stefanosom Kapinom a Vasilisom Barkasom. Je odchovancom Ethinakosu Gazoros, počas prvého pôsobenia v Olympiakose Pireus sa presadiť nedokázal, cenné skúsenosti však získal na hosťovaní v Panionise, potom prestúpil do Atromitosu, kde bol jednotkou v ročníku 2017/18.

Najnovším prírastkom do rodiny historicky najúspešnejšieho gréckeho klubu je Brazílčan Guilherme. Vyrastal v Portuguese, kde aj debutoval v profesionálnom futbale. V auguste 2012 Corinthians vyhral bitku o jeho podpis s Palmeirasom. Miesto v základnej zostave získal odchodom Paulinha do Tottenhamu Hotspur. Prvým jeho európskym zamestnávateľom bolo Udine. Vyskúšal si aj španielsku najvyššiu súťaž, za Deportivo La Coruna odohral 61 zápasov.

Bibra Natkho je odchovancom Hapoelu Tel Aviv. Môže sa pochváliť titulom ruského majstra, ligové prvenstvo dosiahol v sezóne 2015/16 v CSKA Moskva. Pôsobil aj v Rubine Kazaň, v lige v 104 vystúpeniach zaknihoval 21 presných zásahov, v pohárovej Európe dosiahol v 40 dueloch 10 presných zásahov. Grécku ligu okúsil sedemnástimi zápasmi v drese PAOK Solún. Tridsaťročný defenzívny stredopoliar má na konte 49 vystúpení v izraelskom národnom tíme.

Omar Elabdellaoui je použiteľný na pravej strane obrany i zálohy. V Manchestri City sa neuplatnil. Prvú hernú prax získal v Eintrachte Braunschweig. S 44-násobným gréckym šampiónom sa dohodol 17. júna 2014, v druhej polovici sezóny 2017/18 hosťoval v Hull City. Dvadsaťšesťročný rodák zo Sundvalu 28-krát reprezentoval Nórsko.

Vasilis Torosidis debutoval v národnom výbere Grécka v kvalifikačnom zápase ME 2008 v súboji s Tureckom. Keď v reprezentácii skončil Takis Fyssas, stal sa prvou voľbou na pozíciu ľavého beka, hoci v klube hrával na pravej strane defenzívnej formácie. Zúčastnil sa na európskom šampionáte v roku 2008. Gólom v zápase s Nigériou prispel k vôbec prvého víťazstvu Grécka na MS. Veľkou mierou sa zaslúžil o kvalifikovanie sa na MS 2014. V 96 medzištátnych zápasoch zaznamenal 10 gólov. Nedávno odštartoval druhé pôsobenie v Olympiakose Pireus, počas prvého v rokoch 2006 až 2012 päťkrát oslavoval ligové prvenstvo, trikrát dvíhal nad hlavu pohár.

Giannis Fetfatzidis sa zdokonaľoval v klubovej akadémii, v A-mužstve mu poskytol prvú šancu Zico. Hoci nemal isté miesto v základnej zostave, v septembri 2013 ho za štyri milióny eur kúpil FC Janov. Odohral tu 36 ligových zápasov, krátky čas hosťoval v Chieve Verona. Dobré služby odvádzal tri sezóny pre Al Ahli zo Saudskej Arábie. Dvadsaťsedemročný stredopoliar reprezentoval Grécko 25-krát.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova