Poznaň

Thomas Rogne prichádzal do Celticu s vizitkou najväčšieho nórskeho talentu. Odchovanec Stabaeku odohral prvý zápas v škótskej lige 10. februára 2010, v začiatkoch si ho Tony Mowbray nevedel vynachváliť. Odohral 50 ligových duelov, v ročníkoch 2011/12 a 2012/13 oslavoval majstrovský titul, po vypršaní kontraktu sa dohodol s Wiganom Athletic. Neuplatnil sa a tak 15. marca 2015 prestúpil do IFK Gӧteborg. Vysoký stopér v roku 2012 dvakrát reprezentoval.

Tridsaťjedenročný obranca Nikola Vujadinovič vyrastal v známej mládežníckej akadémii CZ Belehrad, jeho prvým pôsobiskom bol Rad Belehrad. V dobrom svetle sa predstavil v CSKA Sofia, potom ho v augustovom prestupovom termíne roku 2008 kúpilo za milión eur Udine. V talianskej lige nezaznamenal ani jedno vystúpenie, na hosťovaní si však v drese Aberdeenu vyskúšal škótsku ligu. Dobré služby odvádzal v Sturme Graz, kde v 69 ligových dueloch dosiahol desať presných zásahov. Stopér z Čiernej Hory pobudol jeden rok v Pamplone, Osasuna vtedy účinkovala v druhej najvyššej súťaži. Tridsaťštyri duelov odohral za FC Peking, potom opäť hrával za Osasunu, súčasného zamestnávateľa posilnil pred ročníkom 2017/18.

Radoslav Majewski je odchovancom Diskobolie Grodzisk. Z Polonie Varšava odchádzal do Nottinghamu na hosťovanie, v sezóne 2009/10 zaujal a tak prestúpil. O miesto v zostave, v strede poľa, bojoval s Lewisom McGuganom. Celkovo odohral 144 zápasov druhej ligy, 16-krát skóroval. Ročník 2015/16 absolvoval v Grécku, v FC Veria. V Poznani má bilanciu 66 zápasov a 10 gólov. Deväťkrát reprezentoval Poľsko.

Úlohy zakončovateľa plní Christian Gytkjaer, v tejto ligovej edícii dosiahol 19 presných zásahov. Profesionálom sa stal v Lyngby Kodaň, kde s desaťgólovou bilanciou odohral 34 duelov. Druhého februára 2010 prestúpil do Nordjaellandu, kde sa mu strelecky prestalo dariť. Do listiny strelcov sa opäť pravidelne zapisoval počas pôsobenia v Haugesunde. Zatiaľ najviac mu vyšlo účinkovanie v Rosenborgu Trondheim, devätnástimi gólmi posadil mužstvo na ligový trón v ročníku 2016. Za Dánsko nastúpil na jeden duel. Jeho mladší brat hráva za Haugesund.

Jasmin Burič bojuje o miesto medzi troma žrďami s Matúšom Putnockým. Počas pôsobenia v Čeliku Zenica sa vypracoval reprezentanta Bosny a Hercegoviny, absolvoval dva medzištátne zápasy. Patrí k hráčom, ktorí obliekajú dres klubu najdlhšie, prišiel 1. januára 2009. Pri zisku majstrovského titulu v edícii 2014/15 odchytal 11 duelov. Tridsaťjedenročný rodák zo Zenice je držiteľom poľského pasu.

Tridsaťštyriročný Lukasz Tralka je šesťnásobným poľským reprezentantom. Debutoval 14. decembra 2008, v zápase so Srbskom. Defenzívne ladený stredopoliar ešte nepôsobil v zahraničí. Začínal v Štetíne, dobré služby odvádzal v Lechii Gdaňsk a v Polonii Varšava. Lech posilnil v roku 2012. Vrcholom jeho kariéry je majstrovský titul 2014/15 v drese Poznane, pri ktorom nastúpil na 32 duelov.

Mihai Radut si dvakrát zahral za Rumunsko. Profesionálnu kariéru rozbiehal v FC Internacional, 17. júna 2010 prestúpil za milión eur do Steauy Bukurešť, kde nastúpil na 42 ligových zápasov, dobré časy zažil v Pandurii Targu Jiu. Počas prvého legionárčenia, v Hatta Club v Spojených arabských emirátoch, nepochodil. Dres Poznane oblieka od januára 2017.

Dobré meno švédskemu futbalu v tíme sedemnásobného poľského šampióna robí Nicklas Bärkroth. Vo veku 15 rokov a 7 mesiacov sa stal 2. septembra 2007 najmladším hráčom švédskej najvyššej súťaže. Hrával za IFK Gӧteborg, v roku 2011 prestúpil Brommapojkarny, na súčasné pôsobisko prišiel v júni 2017, z IFK Norrkӧpping. Na konte má šesť vystúpení v reprezentácii.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova