Rapid Viedeň

Andrija Pavlovič začínal v rodnom Belehrade, v Rade Belehrad. Začiatkom roku 2014 menil v rámci Belehradu klubovú adresu, prestúpil do FK Čukarički. Keď Nikola Stojiljkovič odišiel, stal sa prvou voľbou do útoku. Herným prejavom i gólovým nástrelom zaujal mnohé renomované kluby zo zahraničia, z pestrej palety ponúk uprednostnil FC Kodaň. V 55 ligových vystúpeniach zaznamenal 15 presných zásahov, v pohárovej Európe sa šesťkrát tešil z gólu, odohral 18 duelov, podieľal sa na double zo sezóny 2016/17. Dres 32-násobného rakúskeho šampióna nosí od apríla 2018. Dvadsaťštyriročný útočník figuruje v širšom kádri srbského národného výberu, reprezentoval päťkrát.

Dvadsaťosemročný stredopoliar Stefan Schwab vykonáva úlohy kapitána. Kariéru rozbiehal v Lustenau, kde bol na hosťovaní zo Salzburgu. V ročníku 2010/11 pomohol Admire k postupu do najvyššej súťaže, absolvoval 102 stretnutí prvej a druhej ligy, získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe. V Rapide pôsobí od leta 2014. V juniorských výberoch Rakúska zozbieral 20 štartov, v A-mužstve sa predstavil raz.

Dvadsaťštyriročný útočník Veton Berisha je štvornásobným reprezentantom Nórska. Prvé futbalové kroky robil v Egersunde, v dobrom svetle sa predstavil vo Vikingu Stavanger – v 108 majstrovských zápasoch sa 28-krát strelecky presadil. Vo Fürthe potreboval na 11 presných zásahov 63 vystúpení. Začiatkom sezóny 2017/18 prišiel do Viedne.

Ivan Močinič je stredopoliar s vyváženou ofenzívou a defenzívou. Profesionálny debut za Rijeku absolvoval ako 18-ročný, v októbri 2011. V premiérovej sezóne nastúpil na 13 duelov. V ročníku 2013/14 dvíhal nad hlavu Rakúsky pohár. Odohral 141 majstrovských zápasov, z toho 112 ligových. Rapid ho získal za 2,5 milióna, 16. júla 2016. Šesťkrát reprezentoval v kategórii do 21 rokov, v prvom tíme Chorvátska dostal šancu raz.

Richard Strebinger začínal v Nemecku, v rezervách Herthy Berlín a Werderu Brémy. Dvakrát okúsil nemeckú najvyššiu súťaž. Po návrate z hosťovania v Regensburgu prestúpil na súčasné pôsobisko. Odchytal 75 ligových zápasov. Rakúsko reprezentoval šesťkrát v kategórii do 21 rokov.

Dvadsaťtriročný Boli Bolingoli-Mbombo je univerzálnym futbalistom, dokáže zahrať na ľavej strane obrany i zálohy. Ešte ako junior prestúpil z Beerschotu do Clubu Bruggy. Na prvom profesionálnom pôsobisku odohral so sedemgólovou bilanciou 64 majstrovských duelov. Druhú polovicu ročníka 2016/17 strávil na hosťovaní v Sint Truidense. Do Rapidu prišiel pred sezónou 2017/18.

Christoph Knasnmüllner zozbieral v juniorských výberoch Rakúska 26 štartov. V Bayerne Mníchov to dotiahol iba do B-mužstva, v Interi Miláno sa nepresadil, v Ingolstadte potreboval na sedem presných zásahov 20 vystúpení. Stredopoliar, ktorý sa zapája prakticky do každej útočnej akcie, sa zviditeľnil v Admire Wacker, v 104 zápasoch rakúskej najvyššej súťaže skóroval 38-krát. Dres Rapidu Viedeň oblieka od 15. júna 2018.

Dvadsaťštyriročný Mateo Barač sa najlepšie cíti na pozícii stopéra. Kariéru rozbiehal v HNK Šibenik, dobré služby odvádzal pre NK Osijek. Pri postupe do skupinovej fázy Európskej ligy 2017/18 patril k najlepším, chcel ho vtedy aj Ajax Amsterdam. Raz reprezentoval Chorvátsko.

Thomas Murg je špecialistom na zahrávanie štandardných situácií, patrí k stredopoliarom európskeho formátu. V defenzíve je stopercentný, v útoku vždy nebezpečný. Odchovanec tímu Grazer AK je bývalým dlhoročným juniorským reprezentantom Rakúska, vo vekovej kategórii devätnásťročných sa v 14 dueloch dokázal deväťkrát strelecky presadiť. Pred príchodom na súčasné pôsobisko, ktorý sa uskutočnil v roku 2016, hrával za Austriu a Reid.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova