Razgrad

Jakub Swierczok debutoval v Polonii Bytom, keď v osemnástich ligových zápasoch presne namieril 12-krát, angažoval ho Kaiserslautern. V prvom mužstve sa presadiť nedokázal, v šiestich zápasoch ligy neskóroval, hrával v rezerve, s bilanciou 23 duelov a osem gólov. Pred príchodom do Bulharska zo Zaglebia Lubin hrával aj za Zawiszu Bydgoszcz, Gornik Leczna a GKS Tychy. Najúspešnejší bulharský klub súčasnosti ho kúpil za milión eur. Desiateho novembra 2017 absolvoval prvý zápas v poľskej reprezentácii, na konte má tri medzištátne zápasy.

Marcelinho získal 24. januára bulharský pas, prvý zápas za Bulharsko odohral 7. marca 2016. V siedmich medzištátnych zápasoch sa dvakrát presadil strelecky. Upozornil na seba až počas pôsobenia v Razgrade, s Ludogorcom sa dohodol 12. mája 2011. Osemkrát vybojoval majstrovský titul, dvakrát dvíhal nad hlavu Bulharský pohár. Tridsaťštyriročný ofenzívny stredopoliar drží rekord v počte ligových vystúpení za Razgrad. Z futbalovej abecedy vie prakticky všetko.

Dvadsaťšesťročný Jody Lukoki vyrastal v prestížnej mládežníckej akadémii Ajaxu Amsterdam. V A-mužstve odohral v lige 24 duelov, deväťkrát sa predstavil v pohárovej Európe. Po hosťovaní v Cambuure prestúpil do PEC Zwolle. Káder Razgradu vystužil 26. júna 2015. V 92 zápasoch ligy skóroval 14-krát, v pohárovej Európe potreboval na päť presných zásahov 31 štartov. Figuruje v širšom kádri reprezentácie Konžskej demokratickej republiky, nastúpil na dva medzištátne zápasy.

Anicet Abel začínal v rezerve Auxerre. Profesionálom sa stal až v Bulharsku, 8. septembra 2011 sa dohodol s Burgasom, už po jedenástich zápasoch, v ktorých zaznamenal šesťgólový nástrel, posilnil CSKA Sofia. Štrnásteho septembra 2013 opäť menil dres, prestúpil do Botevu Plovdiv. Hráčom Razgradu sa stal v júli 2014, odvtedy absolvoval 109 majstrovských zápasov, v ktorých deväťkrát skóroval. Reprezentuje Madagaskar, v 13 zápasoch dosiahol dva góly, stal sa prvým strelcom svojej krajiny na Africkom pohári národov.

Claudiu Keseru robil prvé futbalové kroky v Rumunsku, v druholigovom Bihore Oradea. Šesť sezón bojoval o miesto v zostave FC Nantes. Na hosťovaní v Angers sa uplatnil, čo znamenalo prestup. Tri roky tu odvádzal dobré služby, potom uprednostnil ponuku z Bastie pred Steauou Bukuresť a Olympiakosom Pireus, no s najúspešnejším rumunským klubom sa predsa dohodol, v januári 2014. V 34 ligových zápasoch zaznamenal 20 presných zásahov, v deviatich dueloch pohárovej Európy sa presadil strelecky šesťkrát. Na súčasnom pôsobisku má ligovú bilanciu 124 vystúpení a 85 gólov. V 35 zápasoch odohraných za Rumunsko 12-krát skóroval.

Svetoslav Dyakov zúročuje na klubovej úrovni skúsenosti z náročných medzištátnych zápasov, na konte má 36 vystúpení za Bulharsko. Naposledy reprezentoval v roku 2017. Celú doterajšiu kariéru strávil v rodnej krajine, hrával aj za Pirin Blagoevgrad, Pirin 1922 a Lokomotiv Sofia, dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 4. júna 2011. V rokoch 2014 a 2016 sa umiestnil na druhom mieste v ankete o najlepšieho bulharského futbalista, v roku 2013 obsadil tretiu priečku.

Cosmin Moti nechýbal v záverečnej nominácii na ME 2016, do zápasového diania vo Francúzsku nezasiahol. Prvý z pätnástich zápasov odohraných za Rumunsko absolvoval 31. mája 2008. Tridsaťštyriročný stopér je odchovancom FC Universitatea Craiova, tu aj 39 stretnutiami rozbiehal profesionálnu kariéru. V rokoch 2005 až 2012 pôsobil v Dyname Bukurešť, v ročníku 2006/07 sa pričinil o majstrovský titul. Ludogorec Razgrad ho angažoval 28. júna 2012.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova