Real Sociedad

Xabi Prieto hráva na pravej strane stredovej formácie, kde zúročuje dobrú prácu s loptu. Je špecialistom na zahrávanie štandardných situácií, dlhodobo vykazuje vysokú percentuálnu úspešnosť v premieňaní pokutových kopov. Celú kariéru strávil v drese súčasného zamestnávateľa, najprv odohral s osemgólovou bilanciou 48 zápasov za rezervu, v A-mužstve má bilanciu 453 zápasov a 64 presných zásahov.

Ofenzívny stredopoliar Sergio Canales odohral desať zápasov španielskej ligy za Real Madrid. Ten investoval do jeho príchodu, ktorý sa uskutočnil pred ročníkom 2010/11, 4,5 miliónov eur. Výkonmi v troch zápasoch prispel k zisku Španielskeho pohára 2010/11. Štvrtého augusta 2011 odišiel na hosťovanie do Valencie. Pred ročníkom 2011/12 prestúpil do Valencie natrvalo. Cena hráča vtedy predstavovala 7,5 milióna eur. Na súčasné pôsobisko si ho vyžiadal tréner Juan Antonio Pizzi. V španielskom národnom tíme dvadsaťjedenročných strelil v desiatich zápasoch šesť gólov, pričinil sa o prvenstvo na európskom šampionáte 2013.

Bruselský rodák 22-ročný Adnaj Januzaj sa v začiatkoch pod vedením Davida Moyesa perfektne uviedol na Old Trafford, v ročníku 2013/14 absolvoval v Premier League 27 duelov, v ďalšej sezóne sa objavil na ihrisku 18-krát. Za čias Louisa van Gaala a Joseho Mourinha si veľa nezahral, hosťoval v Borussii Dortmund a v Sunderlande. Belgicko reprezentoval šesťkrát.

Štadión Anoeta je doposiaľ jeho jediným pôsobiskom, v prvom mužstvu figuruje od roku 2007, predtým tri sezóny obliekal dres rezervného tímu. V prvej a druhej najvyššej španielskej súťaži zaznamenal 190 vystúpení. Tridsaťjedenročný Carlos Martinez nastupuje na poste pravého obrancu. Dôsledne dodržiava taktické pokyny kouča, vysokú percentuálnu úspešnosť dosahuje v defenzívnom súboji.

Dvojnásobný španielsky majster ho v bráne preferuje od príchodu do klubu, ktorý sa uskutočnil 24. júla 2014. Devätnásteho júla 2016 prišiel z Manchestru City natrvalo. Dvadsaťpäťročný rodák z La Platy Geronimo Rulli si výkonmi pýta pozvánku do reprezentácie. Dres Argentíny mal na sebe na minuloročnej olympiáde. Pri svojich prvých futbalových krokoch v Estudiantes sa veľa naučil od Justa Villara.

Imanol Agirretxe odohral v minulej ligovej sezóne 16 duelov, dosiahol v nich 13 gólov. Tridsaťročný útočník v klube vyrastal, v zostave sa začal objavovať počas účinkovania v druhej najvyššej súťaži v ročníku 2008/09. Keď potom prišiel Carlos Bueno, musel na lavičku náhradníkov. Pri návrate do španielskej najvyššej súťaže sa blysol deviatimi presnými zásahmi.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova