Rosenborg BK

Yann-Erik de Lanlay je synom Francúza a Nórky, mohol si tak vybrať, koho bude reprezentovať. Prvý z piatich medzištátnych zápasov za Nórsko absolvoval v januári 2013. Vyniká dokonalým ovládaním lopty, základy futbalovej abecedy získal v programe na výchovu talentov, ktorý realizoval Viking Stavanger. Do prvého mužstva sa prebil v roku 2010, keď aj debutoval v profesionálnom futbale. Po odohratí 127 zápasov v lige, v ktorých zaznamenal 14 presných zásahov, posilnil najúspešnejší nórsky klub. V rokoch 2015 a 2016 prispel k ligovému víťazstvu.

Dvadsaťdeväťročný stredopoliar Mike Jensen momentálne vykonáva kapitánske povinnosti. Je synom dlhoročnej opory Brӧndby Kodaň, v tomto tíme aj on rozbiehal svoju kariéru. Do príchodu na súčasné pôsobisko v dánskej lige odohral 133 ligových zápasov, v ktorých 12-krát skóroval. V Trondheime má ligovú bilanciu 134 duelov a 25 gólov. Päťkrát reprezentoval Dánsko. V roku 2007 dvíhal nad hlavu Dánsky pohár, v rokoch 2015 a 2016 Nórsky, raz triumfoval v dánskej lige, dvakrát v nórskej.

Rune Jarstein a Orjan Nyland sú pre neho príliš silnou konkurenciou v nórskej reprezentácii. V širšom kádri figuruje síce od roku 2013, no doposiaľ mu tréneri poskytli iba trikrát šancu dokázať svoje schopnosti. Andre Hansen sa na brankársku jednotku prepracoval až v tíme Odd Grenland v roku 2011, hoci profesionálom sa stal už sedem rokov predtým. Pred príchodom do BK Rosenborg tu odchytal 111 ligových partií.

Ako 20-ročný má už na konte štyri štarty za Austráliu, prvý z nich absolvoval 4. júna 2016 v zápase s Gréckom. Alex Gersbach sa najlepšie cíti na ľavej strane defenzívnej formácie. V rodnej Austrálii začínal v FC Sydney, v júli 2014 podpísal dvojročný profesionálny kontrakt. Do Trondheimu prišiel za pol milióna dolárov, transfer sa uskutočnil 31. januára 2016. V 29 doterajších ligových vystúpeniach sa mu nepodarilo ani raz skórovať.

Jeho prvým zamestnávateľom bol Stabaek, na hosťovaní v Helsingborgu zaujal predstaviteľov Kalmar FF, kde sa v roku 2012 upísal na tri sezóny, no už po jednej zamieril na súčasné pôsobisko. Z pozície ľavého beka dokáže Jorgen Skjelvik vypracovať gólovú akciu. Hoci sa podieľal na postupe na európsky šampionát dvadsaťjedenročných, na záverečnom turnaji v roku 2013 sa pre zranenie zúčastniť nemohol, čoskoro si to však vynahradil debutom v seniorskej reprezentácii. Momentálne má na konte šesť medzištátnych zápasov.

Anders Konradsen na svoje začiatky nespomína v najlepšom, FK Bodo/Glimt v ročníku 2009 zostúpil z najvyššej súťaže. V ďalšej sezóne sa však stal najlepším strelcom svojho tímu, čo znamenalo aj ponuky z finančne lepšie zabezpečených klubov. V súboji o stredopoliara, ktorý na ihrisku obhospodaruje veľký priestor, vyhral Stromsgodset. Nesklamal ani počas legionárčenia, počas ktorého nastúpil na 49 zápasov za Stade Rennes. Šestnásteho augusta 2015 sa vrátil do rodnej krajiny, za ktorú nastúpil na osem medzištátnych zápasov.

Hviezdneho Niclasa Bendtnera dopĺňa v útoku najčastejšie Milan Jevtovič, ktorý v klube hosťuje, je kmeňovým hráčom Antalyasporu. Začínal v rodnom meste Čačak, za Borac odohral s desaťgólovou bilanciou 84 ligových duelov. V Nórsku nepôsobí prvýkrát, ročník 2016 strávil v FK Bodo/Glimt. Na šesť presných zásahov potreboval 20 ligových vystúpení.

Tore Reginiussen mal tri roky pevné miesto v základnej zostave Tromso IL, v Schalke sa však následne poskytnutej šance chopiť nedokázal. Keď sa nemecký klub kvalifikoval do Ligy majstrov, angažoval Christopha Metzeldera, ktorý tiež hráva na poste stopéra. Vrátil sa do Nórska, po 23 zápasoch za Odense prišiel do Trondheimu. Za nórsku dvadsaťjednotku nastúpil na 15 stretnutí, v seniorskej reprezentácii má bilanciu 22 zápasov a dva góly.

Tridsaťročný Matthias Vilhjalmsson dokáže skvelo zahrať na poste defenzívneho stredopoliara i v útoku. Do Nórska prišiel ako trojnásobný víťaz islandskej ligy s Hafnarfjordurom. Start IK ho angažoval najprv na hosťovanie, keď sa uplatnil, podpisoval sa prestup. V 96 zápasoch tu nastrieľal 41 gólov. Káder Rosenborgu BK rozšíril 25. júla 2015. Island reprezentoval 15-krát.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova