Salzburg

Stefan Lainer futbalový talent dedil, je synom bývalého reprezentanta Rakúska. Začínal vo Lieferingu, s bilanciou 62 zápasov a tri góly. Do Salzburgu prišiel z SV Reid, kde nastúpil na 34 ligových duelov, v kádri figuruje od 1. júla 2015, transfer sa uskutočnil za 0,14 milióna libier. Spoľahlivý obranca patril k najlepším pri postupe medzi štyri najlepšie kolektívy Európskej ligy 2017/18. Rakúsko reprezentoval v desiatich prípadoch. Zdobí ho úspešnosť v defenzívnom súboji, taktická disciplína, nasadenie, bojovnosť.

Andreas Ulmer je kapitánom tímu. Kariéru rozbiehal v rezerve Austrie Viedeň, v A-mužstve sa uplatniť nedokázal. V lete 2008 prestúpil do SV Reid, kde odohral 22 ligových duelov. Salzburg posilnil 28. januára 2009. V 261 zápasoch rakúskej najvyššej súťaže dosiahol 13 presných zásahov, v 81 stretnutiach pohárovej Európy sa trikrát strelecky presadil. Je základným stavebným kameňom mužstva. Tridsaťtriročný ľavý obranca má na konte deväť vystúpení v rakúskej reprezentácii.

Brazílčan Andre Ramalho sa najlepšie cíti v strede obrany, schopný je dobre zahrať aj na pozícii defenzívneho stredopoliara. Profesionálom sa stal v Lieferingu, prvýkrát obliekal dres súčasného zamestnávateľa v rokoch 2013 až 2015, v 64 ligových zápasoch šesťkrát skóroval, s dvojgólovou bilanciou absolvoval 24 súbojov pohárovej Európy. Nemeckú ligu si vyskúšal v Leverkusene a na hosťovaní v 1. FSV Mainz.

Zlatko Junuzovic sa pýši ocenením najlepší futbalista Rakúska za rok 2010. Jeho rodičia pochádzajú z Bosny a Hercegoviny. Tridsaťjedenročný stredopoliar je špecialistom na zahrávanie štandardných situácií. V 55 medzištátnych zápasoch za Rakúsko sa sedemkrát strelecky presadil. Hrával za Grazer AK, Austriu Kärnten, Austriu Viedeň a Werder Brémy. Do Salzburgu prišiel v apríli 2018.

Fredrik Gulbrandsen je trojnásobným reprezentantom Nórska, debutoval 27. augusta 2014. Profesionálom sa stal v rodnom meste Lillestrӧm, v 57 zápasoch zaznamenal sedem presných zásahov. Desiatimi gólmi sa pričinil o triumf Mӧlde v ročníku 2014. Káder Salzburgu vystužil 16. júna 2016. Vyskúšal si futbal v USA, hosťoval v tíme New York Red Bulls. Aj jeho otec pôsobil v Rakúsku, hrával za SV Reid.

Christoph Leitgeb je odchovancom Sturmu Graz, profesionálom sa stal v roku 2005, v 54 ligových stretnutiach päťkrát skóroval. Salzburg vyšiel jeho príchod na 1,7 milióna euro, transfer sa uskutočnil v letnom prestupovom termíne roku 2007. V 220 zápasoch sa 17-krát zapísal do listiny strelcov. Tridsaťtriročný rodák z Grazu sa najlepšie cíti v strede zálohy. Prvýkrát reprezentoval 23. júna 2006. Na konte má 41 medzištátnych zápasov.

Xaver Schlager sa futbalovej abecede priučil v mládežníckej akadémii klubu. Profesionálom sa stal v FC Liefering, kde na sedem presných zásahov potreboval 46 ligových vystúpení. Salzburg ho angažoval v roku 2016. V juniorských výberoch Rakúska zozbieral 18 štartov, za A-mužstvo nastúpil na osem stretnutí. Do hry vnáša elán, nasadenie, zakladá si na kondícii, bojovnosti.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova