Skenderbeu Korce

Bajram Jashanica je trojnásobným reprezentantom Kosova. Kariéru rozbiehal v KF Hysi, kde nastúpil na 80 ligových duelov. V marci 2013 nepochodil na skúške vo FSV Frankfurt. Prvým jeho albánskym zamestnávateľom bol v sezóne 2013/14 KS Besa. Do Skenderbeu Korce prestúpil v roku 2014, v zápase na pôde Sportingu Lisabon, ktorý sa odohral 22. októbra 2015, strelil vôbec prvý gól svojho zamestnávateľa v skupinovej fáze Európskej ligy. Príkladom ide v plnení taktických pokynov trénera.

Tefik Osmani debutoval v albánskej reprezentácii v roku 2005, doteraz absolvoval 12 medzištátnych zápasov. Je odchovancom Skenderbeu Korce, v rokoch 2002 až 2003 tu robil svoje prvé kroky v profesionálnom futbale. Okrem krátkeho pôsobenia v FC Metalurh Zaporizhya strávil celú kariéru v Albánsku. Do Skenderbeu sa vrátil pred ročníkom 2014/15. Keďže v strede obrany, kde sa cíti najlepšie, je momentálne obrovská konkurencia, využíva ho kouč Ilir Daja ako defenzívneho stredopoliara.

Najväčšou silnou stránkou 7-násobného albánskeho majstra je defenzíva. Veľkou mierou sa o to zaslúžil Marko Radaš, 33-ročný pravý obranca. Rodák zo Záhrebu okúsil medzištátny futbal iba v juniorských kategóriách, v seniorskom národnom výbere Chorvátska šancu nedostal. Na súčasné pôsobisko prišiel v roku 2011 z NK Vinogradar. Keď sa jeho zamestnávateľ vôbec ako prvé albánske mužstvo prepracovalo v ročníku 2015/16 do play-off Ligy majstrov, na ihrisku nechýbal vtedy ani minútu. Na súčasnom pôsobisku päťkrát oslavoval majstrovský titul.

Sebino Plaku by mal nahradiť gólový nástrel dlhodobo najlepšieho kanoniera Salihiho. Do mužstva si ho vyžiadal kouč Ilir Daja krátko po nástupe do funkcie, ktorý sa uskutočnil 5. januára 2017. V drese súčasného zamestnávateľa sa výborne uviedol v rokoch 2012 až 2013, kde v 37 ligových vystúpeniach dosiahol 13 presných zásahov. Už menej sa mu darilo počas legionárčenia v Slasku Vroclav, kde v 29 zápasoch skóroval iba raz. Tridsaťdvaročný rodák z Tirany patrí k veľkým pracantom, na ihrisku nešetrí pohybom, k jeho prednostiam patrí dôsledná defenzívna činnosť.

Defenzívny univerzál Kristi Vangjeli dostával prvé šance v profesionálnom futbale ako 17-ročný v Arise Solún, do roku 2011 tu zozbieral 106 ligových zápasov. Počas tohto pôsobenia odohral v roku 2007 aj svoje prvé medzištátne stretnutie za Albánsko. Doteraz reprezentoval 35-krát. Po pätnástich rokoch sa vrátil do svojho rodného mesta Korce, zmluvu podpísal 30. júna 2014. V júni 2016 odišiel skúšať šťastie do Astry Giurgiu, no zakrátko sa vrátil domov pre finančné problémy. Celú klubovú kariéru strávil v Albánsku.

Orges Shehi posilnil mužstvo v lete 2010, odvtedy vybojoval šesť majstrovských titulov. Aj v 39 rokoch ešte momentálne figuruje v kádri albánskeho národného výberu. Prvé pozvánky do reprezentácie dostával ešte za čias trénera Astrita Hafiziho v kvalifikácii ME 2000, prvýkrát sa na ihrisku objavil až v roku 2012. Celkovo odchytal sedem medzištátnych zápasov. Svoju hodnotu pre mužstvo dokázal v treťom predkole Európskej ligy 2017/18, v odvetnom zápase s Mladou Boleslavou predviedol niekoľko vynikajúcich zákrokov. Po odchode Blediho Shkembiho preberal v júli 2016 kapitánsku pásku.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova