Spartak Moskva

Jordan Larsson futbalový talent dedil, je synom Henrika Larssona, pripomína ho hernými zručnosťami. Má nos na góly, je priebojný a rýchly. Dokáže obísť protihráča a pohotovo zakončiť. Platný je aj v defenzíve. Narodil sa v Rotterdame, 7. januára 2018 dostal prvú šancu v národnom výbere Švédska. Futbalovú abecedu si osvojil v mládežníckej akadémii FC Barcelona, profesionálom sa stal Hӧgaborgu, v 43 zápasoch dosiahol 12-gólový nástrel. Vo Švédsku hrával aj za Helsingborgs IF a IFK Norrkӧping, legionárčil v Nijmegene. Spartak Moskva do jeho príchodu investoval štyri milióny eur.

Stredopoliar Zelimkhan Bakayev sa stáva oporou tímu. Zakladá si na dokonalej defenzívnej činnosti, zdobí ho nasadenie, bojovnosť. Na ihrisku obhospodaruje veľký priestor. Dostáva prvé šance v ruskom národnom tíme, na konte má tri medzištátne zápasy. Predtým v reprezentačnej dvadsaťjednotke dosiahol v 15 zápasoch šesť gólov. Začínal v klubovej rezerve, v 53 zápasoch štyrikrát skóroval, v A-mužstve absolvoval 22 ligových stretnutí. Cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Tule v ročníku 2018/19.

Alex Král je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Kariéru rozbiehal 43 zápasmi odohranými za FK Teplice, v januári 2019 prestúpil do Slavie Praha, kde sa krátkym pôsobením zviditeľnil. Prispel k ligovému prvenstvu, darilo sa mu v Európskej lige. Spartaku Moskva patrí od 1. septembra 2019. Na ME 2017 sa dostal do najlepšej jedenástky šampionátu. V A-mužstve Česka sa predstavil osemkrát, debutoval 26. marca 2019 v súboji s Brazíliou.

Roman Zobnin absolvoval plnú minutáž na MS 2018. Najcennejší dres prvýkrát obliekol 31. marca 2015 v súboji s Kazachstanom, Rusko reprezentoval 27-krát. Je odchovancom Togliatti, do dobrej formy sa rozohral v Dyname Moskva, keď jeho zamestnávateľ opustil najvyššiu súťaž, posilnil Spartak Moskva. Transfer sa uskutočnil 15. júla 2015. Pri majstrovskom titule 2016/17 patril do základnej zostavy. Zdobí ho sila, ochota behať, na ihrisku vždy nechá všetko.

Dvadsaťdeväťročný Lorenzo Melgarejo figuruje v širšom kádri paraguajského národného výberu, reprezentoval dvakrát. V júni 2011 prestúpil do Benficy Lisabon, na hosťovaní v Pacose Ferreira potreboval na 10 presných zásahov 29 vystúpení. Po návrate do Benficy odohral 21 duelov ligy a 14 duelov pohárovej Európy. V FC Kubaň Krasnodar sa mu darilo strelecky, s 15-gólovou bilanciou odohral 47 zápasov ruskej najvyššej súťaže. Spartak Moskva si jeho služby zabezpečil 8. februára 2016. Pri majstrovskom titule 2016/17 nastúpil na 21 zápasov.

Ezequiel Ponce rozbiehal kariéru v Newell’s Old Boys, v 27 vystúpeniach sa päťkrát tešil z gólu. Pokračoval ako hráč AS Rím na hosťovaniach v Granade, v Lille a v AEK Atény. V Grécku sa zaskvel, na 16 presných zásahov potreboval iba 27 zápasov ligy. So Spartakom Moskva sa dohodol 21. júna 2019. Je päťnásobným juniorským reprezentantom Argentíny.

Dvadsaťjedenročný Aleksandr Maksimenko je prvou voľbou medzi tri žrde, konkurujú mu Artyom Rebrov a Aleksandr Selikhov. Má všetko, čo potrebuje mať brankár svetovej extratriedy. Celú kariéru strávil na súčasnom pôsobisku, za rezervu nastúpil na 24 duelov, v A-mužstve odchytal 41 ligových stretnutí. V juniorských národných výberoch Ruska zozbieral 42 štartov.

Obranca Samuel Gigot je odchovancom AC Arles-Avignon. Ďalšie futbalové kroky robil v Kortrijku a v Gente, v obidvoch belgických kluboch bol pevnou súčasťou základnej zostavy. Do Mosky prišiel 4. júna 2018, odvádza dobré služby.

Komentáre

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova