SSC Neapol

Lorenzo Insigne figuruje v kádri súčasného zamestnávateľa od roku 2010. Upútal na hosťovaní vo Foggii, kde v 33 stretnutiach dokázal 19-krát skórovať. Úlohy kanoniera napĺňal aj na pôžičke v druholigovej Pescare v ročníku 2011/12, kde dosiahol 18 presných zásahov. Prelomom v jeho klubovej kariére bol odchod Ezequiela Lavezziho z SSC Neapol, po ktorom začal pravidelne nachádzať miesto v základnej zostave. Dvadsaťšesťročný 21-násobný taliansky reprezentant má v SSC Neapol momentálne ligovú bilanciu 186 duelov a 46 gólov.

Jose Callejon patrí k odchovancom Realu Madrid, za rezervu tu odohral 41 zápasov, v ktorých 21-krát skóroval, potom ho tri roky zamestnával Espaňol Barcelona, na San Bernabeu sa vrátil 23. mája 2011. V ročníku 2011/12 sa pričinil o majstrovský titul, odohral 25 zápasov v lige. Až na súčasnom pôsobisku dostal prvú pozvánku do španielskej reprezentácie, debutoval 15. novembra 2014. Pracovitý stredopoliar má momentálne na konte päť medzištátnych zápasov.

Jorginho je držiteľom talianskeho i brazílskeho pasu, v roku 2014 sa rozhodol, že bude reprezentovať krajinu, kde momentálne pôsobí. Prvýkrát za Taliansko nastúpil 24. marca 2016, zahral si ešte v oboch zápasoch neúspešnej baráže MS 2018 proti Švédsku. Vyrastal vo Verone, prvý profesionálny zápas za Hellas absolvoval 4. septembra 2011. Na súčasné pôsobisko zamieril 18. januára 2014. Z futbalovej abecedy vie 26-ročný stredopoliar prakticky všetko.

Rafael Cabral dopláca na obrovskú konkurenciu v brazílskom národnom výbere, doteraz reprezentoval iba v troch prípadoch. Po siedmich rokoch v juniorských celkoch FC Santos sa dočkal prvého štartu v A-mužstve 2. júna 2010. Pri víťazstve v Pohári osloboditeľov 2011 bol prvou voľbou trénera medzi tri žrde. SSC Neapol investoval do jeho príchodu v letnom prestupovom období v roku 2013 päť miliónov eur.

Po dobrých výkonoch v druholigovom Empoli sa Gianni de Biasi rozhodol dať mu šancu v reprezentácii. Pravý obranca Elseid Hysaj odohral prvý zápas za Albánsko v prípravnom zápase s Gruzínskom 6. februára 2013, ako 18-ročný, premiérový dôležitý zápas zvládol na výbornú, víťazstvom v Nórsku v kvalifikácii MS 2014. Na ME 2016 absolvoval plnú minutáž. Miesto v základnej zostave má aj momentálne. Pri prestupe do SSC Neapol sa stal druhým najdrahším Albáncom, iba Lorik Cana stál pri prestupe z Galatasaray do Lazia Rím viac.

Vynikajúce meno poľskému futbalu v Taliansku robí stredopoliar Piotr Zielinski, 29-násobný reprezentant svojej krajiny. Už keď hrával v doraste Zaglebia Lubin, zaujímali sa o jeho služby FC Liverpool, Bayer Leverkusen či Feyenoord Rotterdam. S A-mužstvo trénoval už od pätnástich rokov, tesne pred dovŕšením plnoletosti prestúpil do Udine. Tu odohral 19 ligových duelov, na hosťovaní v Empoli nastúpil na 63 stretnutí. SSC Neapol posilnil za 16 miliónov.

Po odchodoch Ezequeila Lavezziho a Edinsona Cavaniho sa stará o gólový nástrel Dries Mertens. V tejto ligovej edícii sa presne trafil už desaťkrát, v minulej sezóne zaznamenal 28 gólov, čo znamenalo v tabuľke ligových kanonierov druhé miesto, presnejšiu mušku mal len Edin Džeko. K víťazstvu v Talianskom pohári 2013/14 prispel štyrmi presnými zásahmi. K najlepším strelcom patril aj v holandskej najvyššej súťaži, za PSV Eindhoven dosiahol v 62 vystúpeniach 37 gólov, v belgickej reprezentácii má bilanciu 60 stretnutí a 13 gólov. Vyrastal v KAA Gent.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova