Steaua

Florin Tanase figuruje v širšom kádri národného výberu Rumunska, na konte má tri medzištátne zápasy, debutoval 31. mája 2014 v súboji s Albánskom. Je odchovancom klubu Viitorul Konstanca, na ihrisku sa začal objavovať po návrate z hosťovania v FC Voluntari, na 22 presných zásahov potreboval 79 ligových zápasov. Dres súčasného zamestnávateľa oblieka od 8. augusta 2016. Steaua do jeho príchodu investovala 1,5 milióna eur. V lige dosiahol bilanciu 87 stretnutí a 24 gólov, v pohárovej Európe absolvoval 18 vystúpení, dvakrát skóroval.

Po odchode Florina Nitu sa stal jednoznačnou brankárskou jednotkou Cristian Balgradean. Raz reprezentoval Rumunsko, 15. novembra 2011 v súboji s Gréckom. Zviditeľnil sa pôsobením v Dyname Bukurešť, kde odchytal 90 duelov rumunskej najvyššej súťaže a získal prvé skúsenosti v európskych pohároch. Ďalšie futbalové kroky robil v tímoch Universitatea Craiova a Concordia Chiajna. Dvadsaťšesťnásobného rumunského majstra posilnil 19. februára 2018.

Mihai Pintilii je držiteľom kapitánske pásky. Tridsaťštyriročný rodák z Iasi je stredopoliar, ktorý je platný najmä v defenzíve. Steaua Bukurešt ho v máji 2012 získala z tímu Pandurii Targu Jiu. V ročníkoch 2012/13 a 2013/14 sa pričinil o majstrovský titul, v 53 stretnutiach ligy sa päťkrát strelecky presadil. Vyskúšal si aj zahraničie, hrával za Al Hilal a Hapoel Tel Aviv. Do Bukurešti sa vrátil 1. januára 2016. Na konte má 43 zápasov v národnom výbere Rumunska, prvýkrát reprezentoval 10. augusta 2011.

Alternatívou do záložnej formácie je Mihai Roman. Prvú registračku mu vystavili v tíme Cetatea Suceava, keď prestupoval do FC Brašov, chceli ho aj Otelul Galati a FC Vaslui. Tu sa prebojoval do reprezentácie, na konte má 10 medzištátnych zápasov, naposledy za Rumunsko hral v roku 2012. Darilo sa mu v Rapide Bukurešt, v FC Toulouse sa neuplatnil. Kariéru reštartoval v FC Botosani, v 67 zápasoch ligy zaznamenal 15 presných zásahov. Steaua ho angažovala 20. augusta 2018.

Raul Rusescu je desaťnásobným reprezentantom Rumunska. Steaua ho kúpila 4. mája 2011 z tímu Unirea Urziceni, kde v 87 zápasoch nastrieľal 18 gólov. V 103 zápasoch ligy sa 41-krát zapísal do listiny strelcov, v pohárovej Európe potreboval na 12 presných zásahov 29 duelov. V FC Sevilla sa nepresadil, hosťoval v Brage a v Steaue Bukurešť. Ďalším jeho zamestnávateľom bol Osmanlispor, odohral 46 duelov, 10-krát skóroval. So Steauou sa opäť dohodol 6. augusta 2018.

Obranca Mihai Balasa zozbieral v juniorských reprezentačných výberoch Rumunska 32 štartov, premiéru v A-mužstve absolvoval 8. októbra 2017 v súboji kvalifikácie MS s Dánskom. Na konte má šesť medzištátnych zápasov. Futbalový talent dedil po otcovi, ktorý bol tiež profesionálom. Jeho prvým zamestnávateľom bol Viitorul Konstanca. V AS Rím sa uplatniť nedokázal, cenné skúsenosti získal na hosťovaní v Crotone. Steaua ho angažovala v januári 2017.

Francúz Harlem Gnohere plní úlohy zakončovateľa. Bol oporou FC Charleroi pri triumfe v druhej najvyššej belgickej súťaži v ročníku 2011/12, vyšlo mu pôsobenie v RAEC Mons. Šestnásteho júla 2015 prestúpil do Dinama Bukurešť. Sedemnásť gólov v 45 zápasoch mu zabezpečilo prestup k mestskému rivalovi. Dres menil v januári 2017. Stal sa prvým hráčom zo zahraničia, ktorý hral za Dinamo i Steauu. Jeho starší brat bol tiež profesionálnym futbalistom.

Stredopoliar Adrian Stoian zaznamenal dve vystúpenia v rumunskej reprezentácii. Prvú hernú prax získaval ako hráč AS Rím na hosťovaniach v Pescare a v Bari. V lete 2012 sa dohodol s Chievom Verona, v 28 zápasoch talianskej najvyššej súťaže trikrát skóroval. Pevnou súčasťou základnej zostavy bol v Crotone.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova