Tobol

Stredopoliar Serikzhan Muzhikov patrí k najčastejšie nasadzovaným hráčom. Profesionálom sa stal v FC Koksu, v rokoch 2008 až 2013 patril medzi najväčšie opory v  Zhetysu, počas tohto pôsobenia sa prepracoval do reprezentácie, momentálne má na konte 24 medzištátnych zápasov. Keď prvýkrát obliekal dres Astany, absolvoval 17 ligových stretnutí, po pôsobení v FC Kaysar sa vrátil a s 15-gólovou bilanciou odohral 107 duelov ligy. FC Tobol si zabezpečil jeho služby 22. januára 2020.

Prvou voľbou medzi tri žrde je 40-ročný Aleksandr Mokin. Ordabasy, FC Astana 1964, Okzhetpes a Alma-Ata sú miesta, kde rozbiehal profesionálnu futbalovú kariéru. Zviditeľnil sa v FC Shakhter Karagandy, v rokoch 2011 a 2015 tu zaznamenal 112 ligových štartov, dvakrát pomohol k majstrovskému titulu, 22-krát dostal šancu v zápase pohárovej Európy. Dobré služby odvádzal pre Astanu. Káder FC Tobol vystužil 22. februára 2020. Kazachstan reprezentoval 22-krát.

Azat Nurgaliyev je stredopoliar, ktorý radšej útočí ako bráni. Začínal v FC Ordabasy, kvalitnými výkonmi si vypýtal prestup do FC Tobol. V 123 zápasoch sa 20-krát zapísal do listiny strelcov. Počas druhého pôsobenia v FC Ordabasy absolvoval 29 ligových duelov, počas tretieho v 130 dueloch nastrieľal 24 gólov. Do FC Tobol sa vrátil 17. januára 2018. Odohral 60 duelov ligy, 18-krát skóroval. Reprezentuje Kazachstan, na konte má 40 medzištátnych zápasov.

Dvadsaťsedemročný Toni Silva sa najlepšie cíti na krídle. Guinea-Bissau je krajina, ktorú reprezentuje, absolvoval 10 medzištátnych zápasov. V FC Liverpool stačili jeho schopnosti iba na rezervný tím, keď si ho požičal Northampton Town, nastúpil na 14 stretnutí. V júli 2012 prišiel do Barnsley, kde sa nepresadil. Do dobrej formy sa rozohral v CSKA Sofia, v 42 vystúpeniach sa osemkrát strelecky presadil. Cenné skúsenosti získal v kluboch Uniao Madeira, Levadiakos, Mamelodi Sundowns a Al Ittihad. V Astre Giurgiu sa neuplatnil. Tobol ho kúpil z FC Taraz.

Vysoký útočník Elguja Lobjanidze je 11-násobným reprezentantom Gruzínska. Jeho rodiskom je Tbilisi, kariéru rozbiehal v FC WIT Georgia, na 15 presných zásahov potreboval 75 štartov. Ďalšie futbalové kroky robil v FC Shukura Kobuleti. Výkonmi v Diname Batumi si vyslúžil prestup do Orenburgu, kde v lige dostal šancu 13-krát, potom sa vrátil do FC Shukura Kobuleti. Pred príchodom na súčasné pôsobisko hrával aj za Rustavi, Taraz a Kaisar.

Obranca Serhiy Maliy sa narodil na Ukrajine, no reprezentuje Kazachstan, v 46 medzištátnych zápasoch sa mu nepodarilo skórovať. V FC Komunalnyk Luhansk mu vystavili prvý registračný preukaz, ďalšie skúsenosti v profesionálnom futbale získal, keď si ho zo Zorye Luhansk požičal Arsenal Bila Tskerva, potom ako sa tam uplatnil, podpísal prestupové lístky. Shakhter Karagandy je klub, v ktorom sa prepracoval do reprezentácie. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Ordabasy, Irtysh Pavlodar a Astana.

Defenzívny stredný záložník Dušan Jovančič sa profesionálom stal v FK Zemun. Dres FC Borac Čačak obliekol v 88 dueloch, pričinil sa o postup medzi srbskú ligovú elitu v ročníku 2013/14. V januári 2016 prestúpil do Vojvodiny. Rozohral sa do dobrej formy, výkonmi si vyslúžil angažmán v CZ Belehrad. Podarilo sa mu nahradiť Mitchella Donalda. Pomohol k dvom majstrovským titulom, v ročníku 2018/19 ho zaradili do ideálnej ligovej jedenástky. Nastúpil na 21 duelov pohárovej Európy, s dvojgólovou bilanciou odohral 41 stretnutí najvyššej súťaže Srbska. Caykur Rizespor je klub, kde sa neuplatnil. V FC Tobol bol najprv na hosťovaní, nedávno podpísal prestupové lístky.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova