Ufa

Kehinde Fatai začínal jedenástimi presnými zásahmi v dvadsiatich stretnutiach za rezervu FC Konstanca, v drese A-mužstva dosiahol v 46 zápasoch sedem gólov. V Astre Giurgiu zaznamenal ligovú bilanciu 114 duelov a 46 gólov, keď nedostával šancu v reprezentačnom výbere Nigérie, uvažoval o prijatí rumunského občianstva. V ôsmich zápasoch na hosťovaní si vyskúšal belgickú ligu, hrával za Club Bruggy. Ročník 2015/16 strávil v Sparte Praha, v šestnástich zápasoch pohárovej Európy päťkrát skóroval, v lige potreboval na osem gólov 24 vystúpení. Dvanásteho augusta 2016 sa dohodol na trojročnej spolupráci s Ufou.

Tridsaťjedenročný Aleksandr Belenov je jednoznačnou prvou voľbou trénera medzi tri žrde. V rodnom Belgorode rozbiehal kariéru v druholigovom tíme, odchytal 89 zápasov. V roku 2010 sa skúšal presadiť v Spartaku Moskva, no neuspel. Päť sezón nastupoval v základnej zostave za Kuban Krasnodar. Dokonale ovláda vlastné pokutové územie, nerobí prakticky žiadne chyby. Hoci Rusko ešte nereprezentoval, patrí k brankárom európskej extratriedy.

Bojan Jokič sa najlepšie cíti na ľavej strane obrany, dokáže kvalitne zahrať aj na poste ľavého stredopoliara. Pred ročníkom 2007/08 prestúpil z Gorice do Sochaux, odohral 42 zápasov francúzskej najvyššej súťaže, v ktorých sa nedokázal presadiť strelecky, skórovať sa mu nepodarilo ani v Chieve, kde nastúpil na 64 zápasov talianskej ligy, vo Villarreale a v Nottinghame. Dres Slovinska obliekol 90-krát, v základnej zostave absolvoval MS 2010. Má skvelý prístup k zápasom, dokáže usmerniť mladších spoluhráčov, v kabíne i na ihrisku je lídrom kolektívu.

Sylvester Igboun zaznamenal šesť duelov za Nigériu, všetky v roku 2015. Dokáže zahrať v útoku, aj na poste defenzívneho stredopoliara. Zdobí ho rýchlosť, dynamika, priamočiarosť. Už v dorasteneckom veku prišiel do Midtjyllandu, v A-mužstve debutoval v roku 2010. V 147 zápasoch ligy sa 41-krát strelecky presadil, v pohárovej Európe sa na ihrisku objavil osemkrát. Rodák z Lagosu rozšíril káder FC Ufa 13. júla 2015. V ruskej lige má bilanciu 75 duelov a 14 gólov.

Ivan Paurevič reprezentoval Chorvátsko iba v juniorských kategóriách. Dvadsaťšesťročný defenzívny stredopoliar alebo stopér je rodákom z Essenu, kariéru rozbiehal v rezerve Dortmundu. V rokoch 2012 až 2014 odohral 22 zápasov za Fortunu Düsseldorf. Počas prvého pôsobenia v Ufe absolvoval 47 duelov, potom sa nepresadil v Huddersfielde a tak sa do Ruska vrátil 25. januára 2017. Povestné sú jeho razantné strely z väčšej vzdialenosti, vyniká v defenzívnom súboji. V hre hlavou patrí k najlepším.

Ondřej Vaněk je odchovancom pražskej Slavie, upútal na seba pozornosť v Jablonci, absolvoval 73 zápasov českej najvyššej súťaže, sedemkrát si zahral v pohárovej Európe. Po odohraní jedenástich zápasov za Kayserispor sa vrátil, dohodol sa s Viktoriou Plzeň. V 47 zápasoch ligy strelil sedem gólov, získal ďalšie skúsenosti na medzinárodnej klubovej scéne. Súčasného zamestnávateľa posilnil pred ročníkom 2016/17. Česko reprezentoval osemkrát. Ide v príkladom v plnení taktických pokynov trénera, patrí k všestranným stredopoliarom, s vyváženou defenzívou a ofenzívou.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova