Ujpest

Zoltan Stieber dokáže zahrať na krídle i na pozícii ofenzívneho stredného záložníka. Začínal v FC Yeovil Town na hosťovaní z Aston Villy. V Nemecku sa zviditeľnil v TuS Koblenz a v Alemannii Aachen, potom ho angažoval Mainz, kde sa do základnej zostavy zabudovať nedokázal, zaznamenal sedem ligových vystúpení. Dobré služby odvádzal pre Greuther Fürth. Veľké očakávania v Hamburgu nenaplnil, po hosťovaní v Norimbergu posilnil Kaiserslautern, kde absolvoval 19 stretnutí druhej najvyššej súťaže Nemecka. Major League Soccer si vyskúšal počas pôsobenia v D.C. United. Pred príchodom do Ujpest FC hrával za Zalaegerszeg. V rokoch 2011 až 2018 reprezentoval Maďarsko, zúčastnil sa na ME 2016, v 26 zápasoch trikrát skóroval.

Krisztian Simon je držiteľom kapitánskej pásky. Tridsaťročný rodák z Budapešti sa najlepšie cíti na pravom krídle. V Ujpest FC prešiel mládežníckou akadémiou, po hosťovaní v juniorke Wolverhamptonu Wanderers sa vrátil. Na 19 ligových gólov potreboval 101 štartov, v roku 2011 si ho požičal Feyenoord Rotterdam, nastúpil na osem ligových duelov. Od 2. februára 2015 až do návratu do Ujpest FC, ktorý sa uskutočnil 1. júla 2017, hrával za TSV 1860 Mníchov. Celkovo trikrát dvíhal nad hlavu Maďarský pohár, v ročníkoch 2013/14, 2017/18 a 2020/21. Štyrikrát reprezentoval Maďarsko.

Stopér Georgios Koutroubis je trojnásobným juniorským reprezentantom Grécka. Prvú registračku mu vystavili v Kallithea FC, nastúpil na 50 duelov tretej gréckej ligy. Prechod do AEK Atény elegantne ustál, usadil sa v úvodnej jedenástke. V júli 2013 ho angažoval Panathinaikos. Nemal isté miesto v základnej zostave, no na ihrisku sa objavoval často. V lete 2016 ho neúspešne lanáril Adanaspor. Potom ho oslovil aj Trabzonspor. Odohral 92 duelov ligy, získal prvé skúsenosti v zápasoch pohárovej Európy. Standard Liége a Concordia Chiajna sú kluby, kde nedal o sebe výraznejšie počuť, v OFI Crete reštartoval kariéru. Pred sezónou 2020/21 posilnil Ujpest.

Útočník Junior Tallo figuruje v širšom kádri reprezentácie Pobrežia Slonoviny, na konte má sedem medzištátnych zápasov. Prispel k prvenstvu na Africkom pohári národov 2015. Kariéru rozbiehal ako hráč AS Rím, keď si ho požičali Bari, Ajaccio a Bastia. Lille 15. júla 2015 do jeho príchodu investovalo 0,47 milióna eur. V 23 ligových dueloch sa mu nepodarilo zapísať sa do listiny strelcov, hosťoval v Amiens. Ďalšie futbalové kroky robil vo Vitorii Guimaraes. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 20. júla 2020.

K najčastejšie nasadzovaným hráčom patrí obranca Nemanja Antonov. Jeho rodiskom je Pančevo, vyrastal v OFK Belehrad. Výkonmi v 41 zápasoch ligy zaujal Grasshoppers, dres menil v júli 2015. Nastúpil na 50 stretnutí najvyššej súťaže Švajčiarska, získal prvé skúsenosti v zápasoch pohárovej Európy. Na hosťovaní v Partizane Belehrad vybojoval Srbský pohár 2017/18, v lige dostal šancu 11-krát. Pred príchodom na súčasné pôsobisko odvádzal dobré služby pre Mouscron. Podieľal sa na triumfe na MS 2015 dvadsaťročných. Je 33-násobným juniorským reprezentantom Srbska.

Veľké predpoklady stať sa prvotriednym hráčom má Giorgi Beridze. Pre mužstvo je najcennejší na ľavom krídle. Je dobrý v hre jeden na jedného, má cit pre prihrávku, nadštandardná je jeho strela. Kariéru odštartoval v FC Dila Gori. V Zestafoni sa zdržal iba krátko, angažoval ho Gent. Chodil po hosťovaniach, požičali si ho Trenčín, Ujpest a Lokeren, pred sezónou 2020/21 podpísal súčasnému zamestnávateľovi prestupové lístky. Štyrikrát reprezentoval Gruzínsko.

Nikola Mitrovič je stredopoliar, ktorý radšej bráni ako útočí. Raz reprezentoval Srbsko. Po dobrých výkonoch v FK Napredak Kruševac ho získal Partizan Belehrad. Absolvoval 15 ligových vystúpení, do základnej zostavy sa zapracovať nedokázal, potom opäť hrával za Napredak Kruševac. Počas prvého pôsobenia v Ujpest FC nastúpil na 29 ligových duelov. Ďalšími jeho zamestnávateľmi boli Videoton, Maccabi Tel Aviv, Šanghaj Shenxin, Bnei Yehuda, Anorthosis Famagusta, Napredak Kruševac, Wisla Krakov, Kesla a Zalaegerszeg, do Ujpest FC sa vrátil 1. júla 2020.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova