Villarreal

Victor Ruiz strávil svoje futbalové začiatky v Espaňole Barcelona, za rezervu nastúpil na 44 duelov, v lige odohral za A-mužstvo 37 stretnutí. V roku 2011 dvakrát prestupoval, v januári do SSC Neapol, v auguste do Valencie. Do Villarrealu prišiel najprv na pôžičku, keď sa uplatnil, stal sa v júli 2015 kmeňovým hráčom. Dvadsaťosemročný Španiel hráva v strede obrany.

Po vypadnutí z najvyššej súťaže v ročníku 2011/12 opustili mužstvo najväčšie hviezdy Diego Lopez, Nilmar, Borja Valero, Bruno Soriano však ostal, hoci Valencia za jeho podpis ponúkala deväť miliónov. Tridsaťtriročný defenzívny stredopoliar strávil celú kariéru na Estadio de la Cerámica. Momentálne má na konte 371 majstrovských zápasov, prvý z nich absolvoval 15. júla 2006 v dueli proti NK Maribor. V ročníku 2009/10 si vybojoval pevné miesto v základnej zostave, momentálne vykonáva funkciu kapitána. V desiatich prípadoch reprezentoval Španielsko.

Sergio Asenjo už teraz patrí k najslávnejším odchovancom Realu Valladolid. Slabšia forma konkurentov Alberta a Ludovica Butelleho mu umožnila 2. decembra 2007 debutovať v španielskej najvyššej súťaži, čoskoro nato podpísal prvý profesionálny kontrakt. Ako jeden z najmladších gólmanov v lige si dokázal udržať miesto v úvodnej jedenástke. V lete 2009 posilnil Atletico Madrid, kde súperil o miesto v zostave s Davidom de Geom a Thibautom Courtoisom, keď tento boj nezvládal, prikývol na možnosť hosťovania na súčasnom pôsobisku, pred ročníkom 2014/15 prestúpil do Villarrealu natrvalo.

Pravý obranca Antonio Rukavina sa pričinil o druhé miesto srbskej reprezentácie na ME 2007 dvadsaťjedenročných. Tridsaťtriročný belehradský rodák obliekol dres srbskej seniorskej reprezentácie 44-krát. Na prvé zahraničné pôsobisko, do Borussie Dortmund, prestupoval v januári 2008 z Partizanu Belehrad. V júni 2009 sa stal súčasťou hráčskej rošády, prišiel do 1860 Mníchov, opačný smer nabral Sven Bender. Do Španielska zamieril pred ročníkom 2012/13 a po odohratí 71 zápasov za Valladolid podpísal 8. júla 2014 dvojročnú spoluprácu so súčasným zamestnávateľom.

Bývalý španielsky juniorský reprezentant Samu Castillejo momentálne pravidelne nachádza miesto v základnej zostave. S futbalom začínal univerzálny stredopoliar v rodnej Malage, v rezerve dosiahol bilanciu 75 zápasov a 22 gólov, za A-mužstvo odohral 34 duelov. Osemnásteho júna 2015 prišiel na súčasného pôsobisko, dohodol sa na päťročnom kontrakte, odvtedy v 70 ligových vystúpeniach štyrikrát skóroval.

Manu Trigueras vyrastal v Reale Murcia, keď jeho zamestnávateľ vypadol z druhej ligy, dostal v lete 2010 výpoveď. Odvtedy pôsobí vo Villarreale, najprv hrával za C-mužstvo, potom za rezervu, premiéru v A-mužstve absolvoval 19. augusta 2013. V 172 zápasoch v lige zaťažil konto brankárov súpera trinástimi presnými zásahmi. Stále sa zlepšuje, v minulom súťažnom ročníku dokonca našiel miesto v ideálnej jedenástke španielskej najvyššej súťaže.

Oporou defenzívy je 29-ročný ľavý bek Jaume Costa. Základy dostal vo Valencii, kde sa aj v rezervnom tíme zoznamoval s profesionálnym futbalom, cenné skúsenosti zozbieral na hosťovaní v Cadize. Villarreal ho v lete 2010 kúpil, prvé dva roky strávil v B-mužstve. Štvrtého marca 2012 si prvýkrát zahral v lige. Po návrate Villarrealu do najvyššej súťaže predĺžil kontrakt konca sezóny 2016/17.

Dvadsaťsedemročný pravý obranca Mario Gaspar absolvoval tri vystúpenia v drese španielskej reprezentácie, pričom sa mu v nich dvakrát podarilo skórovať. Celú klubovú kariéru absolvoval vo Villarreale, prvé šance dostával pri historicky najlepšom umiestnení klubu, pri vybojovaní druhého miesta v ročníku 2007/08. V najvyššej súťaži absolvoval 200 duelov, v druhej lige sa predstavil 28-krát.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova