Villarreal

Dvadsaťšesťročný útočník Karl Toko Ekambi je 22-násobným reprezentantom Kamerunu. Začínal v FC Paríž, s bilanciou 67 stretnutí a 21 presných zásahov. V Sochaux potreboval na 25 gólov 72 vystúpení. Ďalšie futbalové kroky robil v Angers, Villarreal posilnil 6. júna 2018.

Talentovaný stredopoliar Pablo Fornals má isté miesto v základnej zostave. Prvú registračku mu vystavili v Malage, za rezervu nastúpil na 41 duelov, v A-mužstve v 59 zápasoch ligy sedemkrát skóroval. S Villarrealom sa dohodol 24. júla 2017. Figuruje v širšom kádri španielskeho národného výberu, na konte má dva medzištátne zápasy.

Dvadsaťosemročný obranca Mario Gaspar absolvoval tri vystúpenia v drese španielskej reprezentácie, pričom sa mu v nich dvakrát podarilo skórovať. Celú klubovú kariéru absolvoval v drese súčasného zamestnávateľa, prvé šance dostával pri historicky najlepšom umiestnení klubu, pri vybojovaní druhého miesta v ročníku 2007/08. V najvyššej súťaži odohral 217 duelov, v druhej lige 28.

Manu Trigueras vyrastal v Reale Murcia, keď jeho zamestnávateľ vypadol z druhej ligy, dostal v lete 2010 výpoveď. Odvtedy pôsobí v CF Villarreal, najprv hrával za C-mužstvo, potom za rezervu, premiéru v A-mužstve absolvoval 19. augusta 2013. V 214 zápasoch ligy zaťažil konto brankárov súpera šestnástimi presnými zásahmi. V ročníku 2016/17 našiel miesto v ideálnej jedenástke španielskej najvyššej súťaže.

K najčastejšie nasadzovaným obrancom patrí 30-ročný Jaume Costa. Základy dostal vo Valencii, kde sa aj v rezervnom tíme stal profesionálom, cenné skúsenosti zozbieral na hosťovaní v Cadize. Villarreal ho v lete 2010 kúpil, prvé dva roky strávil v B-mužstve. Štvrtého marca 2012 sa prvýkrát predstavil v španielskej lige. V 186 zápasoch sa štyrikrát strelecky presadil.

Victor Ruiz absolvoval svoje futbalové začiatky v Espanole Barcelona, za rezervu nastúpil na 44 duelov, v lige odohral za A-mužstvo 37 stretnutí. V roku 2011 dvakrát prestupoval, v januári do SSC Neapol, v auguste do Valencie. Do Villarrealu prišiel najprv na pôžičku, keď sa uplatnil, stal sa v júli 2015 kmeňovým hráčom. Najlepšie sa cíti v strede obrany. V juniorských reprezentačných výberoch Španielska zozbieral 10 štartov.

Po vypadnutí z najvyššej súťaže v ročníku 2011/12 opustili mužstvo najväčšie hviezdy Diego Lopez, Nilmar a Borja Valero, Bruno Soriano však ostal, hoci Valencia za neho ponúkala deväť miliónov. Tridsaťštyriročný defenzívny stredopoliar strávil celú kariéru na súčasnom pôsobisku, momentálne má na konte 415 majstrovských zápasov, prvý z nich absolvoval 15. júla 2006 v dueli proti NK Maribor. V ročníku 2009/10 si vybojoval pevné miesto v základnej zostave. Patrí mu kapitánska páska. V desiatich prípadoch reprezentoval Španielsko.

Ramiro Funes Mori je schopný obsadiť ktorékoľvek miesto v defenzíve. Z juniorky do A-mužstva River Plate prešiel v roku 2011. Pri triumfe na Copa Libertadores 2015 patril medzi kľúčových hráčov. Počas pôsobenia v Buenos Aires vybojoval šesť trofejí. V 76 ligových zápasoch šesťkrát skóroval. Do Evertonu prestupoval za 9,5 milióna libier. Odohral 55 stretnutí Premier League, v ktorých dosiahol štyri presné zásahy. Dres Villarrealu oblieka od 21. júna 2018. Argentínu reprezentoval 24-krát. Jeho dvojča Rogelio Funes Mori je tiež profesionálnym futbalistom, hráva za Monterrey.

Sergio Asenjo je odchovancom Realu Valladolid. Slabšia forma konkurentov Alberta a Ludovica Butelleho mu umožnila 2. decembra 2007 debutovať v španielskej najvyššej súťaži, čoskoro nato podpísal prvý profesionálny kontrakt. V lete 2009 rozšíril konkurenciu v  Atleticu Madrid, o miesto v zostave súperil s Davidom de Geom a Thibautom Courtoisom, keď tento boj nezvládal, prikývol na možnosť hosťovania na súčasnom pôsobisku, pred ročníkom 2014/15 prestúpil do Villarrealu natrvalo. Pätnásťkrát chytal za španielsku dvadsaťjednotku, raz za A-mužstvo.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova