YB Bern

Stopér Steve von Bergen debutoval vo švajčiarskej reprezentácii 6. septembra 2006. Hoci bol súčasťou mužstva, ktoré si vybojovalo postup na ME 2008, na turnaj ho nepustila zlomená ruka. Prvýkrát si na veľkom turnaji zahral v Juhoafrickej republike, pri pamätnom víťazstve so Španielskom. Poslednýkrát sa národnom výbere objavil v roku 2016, zaokrúhlil svoj počet medzištátnych zápasov na 50. Ani raz sa v najcennejšom drese nepresadil strelecky. Súčasného zamestnávateľa posilnil 19. júna 2013 príchodom z Palerma. Ako chutí triumf vo švajčiarskej lige okúsil dvakrát počas pôsobenia v FC Zürich.

Tridsaťpäťročný Marco Wӧlfli strávil s výnimkou štrnástich zápasov za FC Thun celú kariéru v drese Young Boys Bern. Prvýkrát sa medzi troma žrďami predstavil ešte v roku 1999, v lige absolvoval celkovo 288 vystúpení. Keď mužstvo pred ročníkom 2009/10 opustil Thomas Häberli, vymenoval ho tréner Vladimir Petkovič za kapitána. Prvý z jedenástich štartov za Švajčiarsko absolvoval 19. novembra 2008, v roku 2013 sa z reprezentáciou lúčil.

Päťnásobný francúzsky reprezentant Guillaume Hoarau plní v mužstve úlohy zakončovateľa, v lige potreboval na 53 presných zásahov 71 vystúpení. Do PSG prichádzal pred ročníkom 2008/09 s cieľom nahradiť klubovú legendu Pauletu. Začal vynikajúco, v prvých 45 majstrovských zápasoch sa objavil 20-krát v listine strelcov, následne za jeho služby ponúkal Lyon 10 miliónov eur, no v neskorších fázach tohto pôsobenia predsa len nedosahoval požadovaný gólový nástrel. Cenné skúsenosti získal v čínskej najvyššej súťaži, kde hrával za Dalian Aerbin, do Bernu prišiel z Girondins Bordeaux.

Jeho príchod do Ajaxu Amsterdam sa stal najväčšou investíciou holandského klubu do hráča vôbec. Heerenveen predal srbského stredopoliara v roku 2008 za 16,25 milióna eur. Počas piatich rokov v holandskom veľkoklube absolvoval Miralem Sulejmani 103 ligových zápasov, zaznamenal 29 presných zásahov. S Benfikou Lisabon sa dohodol na päťročnej zmluve v júli 2013. Dvakrát tu oslavoval ligový triumf, v sezóne 2013/14 si zahral vo finále Európskej ligy. Káder súčasného zamestnávateľa vystužil 9. júna 2015. Za Srbsko nastúpil na 20 duelov.

Marco Bürki je bratom švajčiarskeho reprezentačného brankára. Dvadsaťštyriročný univerzál obrannej formácie je odchovancom klubu, prvý profesionálny ligový zápas absolvoval v roku 2012, momentálne ich má na konte 24. Cenné skúsenosti vo futbalových začiatkoch získal na hosťovaní v FC Thun, kde absolvoval 29 ligových stretnutí.

Kasim Nuhu sa v siedmich ligových zápasoch uviedol počas hosťovania výborne, preto ho klub kúpil z RCD Mallorca. Hráčom španielskeho klubu sa stal v januári 2014, najprv figuroval v kádri rezervného tímu, v A-mužstve sa prvýkrát predstavil 28. septembra 2014. Najväčšou konkurenciou na poste stopéra mu boli Agus a Joan Truyols, no predsa si vybojoval miesto v základnej zostave Valerija Karpina. Naopak, po zmene na trénerskom poste, keď sa na lavičku usadil Fernando Vazquez, nedostával prakticky žiadne šance.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova