Zenit Petrohrad

Matias Kranevitter patril k ústredným postavám River Plate Buenos Aires pri triumfe na Copa Libertadores 2015, následne sa dohodol s Atleticom Madrid, transfer sa uskutočnil za 8 miliónov eur. V tom čase začal dostávať prvé pozvánky do argentínskej reprezentácie, kde má na konte momentálne osem štartov. Na ihrisku obhospodaruje veľký priestor, vyniká počtom nabehaných kilometrov, silný je v defenzívnom súboji. Minulý súťažný ročník strávil na hosťovaní v FC Sevilla.

Domenic Criscito si dvakrát zahral na európskom šampionáte dvadsaťjedenročných, v roku 2009 sa Taliansko prebojovalo medzi štyri najlepšie kolektívy. Na MS 2010 bol prvou voľbou Marcella Lippiho na post ľavého obrancu. Momentálne má na konte 14 vystúpení v najcennejšom drese, posledný zápas odohral v roku 2014. Pred príchodom na súčasné pôsobisko, ktorý sa realizoval 27. júna 2011 za 11 miliónov eur, hrával za Juventus Turín a FC Janov. Môže sa pochváliť dvoma ruskými majstrovskými titulmi.

Dvadsaťšesťročný útočník Aleksandar Kokorin strávil celú doterajšiu kariéru v Rusku. Začínal 114 ligovými zápasmi v Dyname Moskva, v ktorých nastrieľal 19 gólov. Oveľa častejšie sa zapisoval do listín strelcov v tom istom klube po návrate z Anži Machačkala, keď na 22 gólov potreboval iba 57 stretnutí. Zenit posilnil 30. januára 2016. V 44 zápasoch za Rusko presne mieril v dvanástich prípadoch. Priebojný dynamický útočník evidentne prerástol rozmery ruskej najvyššej súťaže.

Emanuel Mammana je odchovancom River Plate, získal tu aj prvé skúsenosti v profesionálnom futbale, zabúchal na dvere reprezentačného trénera Argentíny. Doteraz absolvoval tri medzištátne zápasy. Siedmeho júla 2016 sa dohodol na päťročnej spolupráci s Olympiqueom Lyon. Ako obranca má v Zenite Petrohrad možnosti stále sa niečo priučiť, v kádri figuruje aj Branislav Ivanovič.

Krídla Sovietov majú aj rezervný tím, ktorý v tom čase hrával druhú najvyššiu súťaž. Tam ho objavil Aleksandar Tarkhanov a pozval ho do A-mužstva. Aleksandr Anyukov debutoval v ruskej lige 14. októbra 2000. Hráčsky kredit mu zvýšilo účinkovanie na ME 2004. V Zenite sa uviedol na výbornú, keď bol členom víťazného mužstva Pohára UEFA 2007/08. Je štvornásobným ruským majstrom, 77-násobným reprezentantom. Najlepšie sa cíti na pravej strane defenzívnej formácie.

V klube sa osvedčuje stratégia angažovania hráčov z Argentíny, prispel k tomu aj Leandro Paredes. Dvadsaťtriročný stopér sa výkonmi v Zenite Petrohrad prebil do reprezentácie. Začínal v Boca Juniors, prvý zápas absolvoval 6. novembra 2010, v Taliansku si dobré meno urobil výkonmi v AS Rím. Do talianskeho veľkoklubu prestupoval za 6 milióna, pri príchode do Ruska sa jeho cena vyšplhala už na 23 miliónov.

Miha Mevlija sa síce prebojoval do reprezentácie Slovinska až ako 26-ročný, no momentálne má pevné miesto v základnej zostave. Vo svojich začiatkoch odohral 109 ligových zápasov za ND Gorica, legionárčil v FC Lozano, v Bnei Sakhnin a v Diname Bukurešť. Prvým ruským zamestnávateľom 190 cm vysokého stopéra bol Rostov. Jeho brat dvojča Nejc Mevlja taktiež hráva futbal na profesionálnej úrovni, no do reprezentácie do nedotiahol.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova