Claudiu Keseru

Hoci má 35 rokov, stále má rýchle nohy. Je priebojný. V gólovej príležitosti nezvykne zaváhať. Ide príkladom v bojovnosti, samozrejmosťou je u neho stopercentné nasadenie. Na ihrisku vždy nechá všetko. Dokáže vyburcovať spoluhráčov k maximálnej výkonnosti, je lídrom. Nadštandardná je jeho strela. Spoľahlivý je v premieňaní pokutových kopov. V reprezentačnom výbere Rumunska debutoval až 11. októbra 2013, v súboji s Andorrou sa tiež prvýkrát zapísal do listiny strelcov v medzištátnom zápase. Dovtedy mali miesto v úvodnej jedenástke prakticky isté Adrian Mutu a Ciprian Marica.  Nachýbal v nominácii na ME 2016. Odohral iba zápas so Švajčiarskom, absolvoval kompletnú minutáž. Na 13 gólov potreboval 47 vystúpení. Konkurujú mu George Puscas, Denis Alibec a Andrei Ivan.

Od 25. januára 2022 usmerňuje jeho kroky v reprezentácii Edward Iordanescu. Jeho rodiskom je Bukurešť, má 43 rokov, hrával v strede poľa. Steaua Bukurešť je klub, kde prešiel mládežníckou akadémiou, v A-mužstve šancu nedostal. Počas legionárčenia v Panionios FC nepochodil, najviac zápasov odohral za Diplomatic Foscani, v Rapide Bukurešť sa nepresadil. Alki Larnaca, Petrolul Ploesti a Vaslui sú miesta, kde pokračoval v kariére. V Pandurii Targu Jiu sa v dobrom svetle uviedol ako tréner, pôsobil tu dva roky. Aj keď v CSKA Sofia odkoučoval iba 12 zápasov, získal cenné skúsenosti. Pre CFR Kluž vybojoval dva majstrovské tituly. Od augusta do novembra 2021 ho zamestnávala Steaua Bukurešť.

V Bihor Oradea sa zdokonaľoval, viedol ho Alexandru Gergely. Jeho talent si všimli v FC Nantes, po sezóne strávenej v rezerve ho preradili do A-mužstva. V 81 súbojoch prvej a druhej ligy dosiahol 11-gólovú bilanciu. Viac sa mu strelecky darilo v rezerve a na hosťovaniach, požičali si ho Libourne, Tours a Angers, hosťovanie v Angers sa menilo na prestup v júli 2010, celkovo zaznamenal 128 duelov a 41 gólov. V Bastii sklamal, v 16 dueloch sa iba raz strelecky presadil. V Steaue Bukurešť reštartoval kariéru. Góly súkal jedna radosť v lige i v pohárovej Európe. V ročníku 2013/14 sa zaslúžil o ligové prvenstvo. Krátke pôsobenie v Al-Gharafa sa mu vydarilo.

Keď hrával za Ludorets Razgrad, preslávil sa. V auguste 2015 sa dohodol na trojročnom kontrakte, stal sa najlepšie plateným hráčom klubu. Začal ako z veľkej knihy, 15 presnými zásahmi prispel k majstrovskému titulu. Aj v ďalších piatich ročníkoch priviedol Razgrad na ligový trón. Trikrát, v ročníkoch 2016/17, 2017/18 a 2020/21, sa stal kráľom ligových strelcov. V 169 dueloch najvyššej súťaže Bulharska nastrieľal 111 gólov. V pohárovej Európe nastúpil 57 stretnutí, 16-krát skóroval.

Bukurešť je hlavné a najväčšie mesto Rumunska. Má rozlohu 238 km² a takmer 1,9 milióna obyvateľov. Podľa rumunskej ľudovej povesti bola Bukurešť pomenovaná podľa pastiera Bucura. Na európske pomery to nie je veľmi staré mesto, prvá zmienka je z roku 1459. Vďaka elegantnej architektúre sa niekedy nazýva aj Paríž Východu. Hoci veľká časť historického centra bola poškodená alebo zničená počas vojny alebo zemetraseniami, veľa sa zachovalo a v posledných rokoch prežíva mesto výrazný ekonomický a kultúrny rozvoj. Pýchou mesta je Steaua. História tohto futbalového klubu siaha do roku 1947. Vlastníkom je podnikateľ a bývalý politik Gigi Becali. Arena Nationala je dejiskom domácih zápasov, zmestí sa tam 55600 ľudí. V najvyššej súťaži Rumunska sat u 26-krát oslavovalo prvenstvo, 24-krát sa vybojoval Rumunský pohár. Európsky pohár majstrov sa vyhral v sezóne 1985/86. Koncom augusta 2021 sa do klubu vrátil Claudiu Keseru.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova