Eiji Kawashima

Omiya Ardija je klub, kde mu vystavili prvú registračku. Odchytal 41 druholigových zápasov. Na skúške v Parme neuspel. Ďalšie futbalové kroky robil v Nagoye Grampus Eight, konkuroval mu Seigo Nakazaki, v troch sezónach zaznamenal 17 štartov. Veľké peniaze do jeho príchodu investoval klub Kawasaki Frontale, prestupoval 29. decembra 2006. Ihneď sa udomácnil v základnej zostave. Pričinil sa o druhé miesto zo sezóny 2008, majstrom sa stala Kashima Antlers. Pred ďalším súťažným ročníkom preberal úlohy kapitána. Od 10. mája do 1. júla pomohol k víťaznej šesťzápasovej sérii. Zaslúžil sa o obhájenie druhého miesta, dostal sa do ideálnej jedenástky súťaže. Nastúpil na 113 ligových duelov, 22-krát sa predstavil v kontintentálnych pohárových súťažiach.

V národnom výbere Japonska zaknihoval premiéru 17. februára 2008 v súboji so Severnou Kóreou. Cestoval na svetový šampionát do Južnej Afriky, pred turnajom sa blysol v prípravnom stretnutí s Anglickom, čím na lavičku usadil Seiga Narazakiho. Japonsko sa aj jeho zásluhou prebojovalo do vyraďovacích bojov, kde nestačilo na Paraguaj. Medzi opory patril pri triumfe na kontinentálnom šampionáte Ázie v roku 2011. V dobrej forme ho zastihol Pohár konfederácií FIFA 2013. Odchytal všetky zápasy na MS 2014. Prvou voľbou medzi tri žrde bol aj na kontinentálnom šampionáte Ázie v roku 2015. Keď odišiel zo Standardu Liége, začali sa objavovať v reprezentácii Shusaku Nishikawa a Masaaki Higashiguchi, na MS v Rusku opäť patril do úvodnej jedenástky. Na konte má 91 medzištátnych zápasov. Jeho vzorom je Sergio Goycochea.

Zviditeľnil sa v Belgicku. Po MS 2010 posilnil Lierse SK. “Po skúsenostiach, ktoré som nadobudol na svetovom šampionáte, si myslím, že aby som napredoval, potrebujem pôsobiť vo futbalovejšom prostredí,” komentoval prestup. Ihneď sa zaradil do úvodnej jedenástky. Jeho začiatky na novom pôsobisku pribrzdilo zranenie, po návrate sa zaradil k oporám. V sezóne 2010/11 ho vyhodnotili za najlepšieho hráča klubu, potom ho oslovili Fulham, West Bromwich Albion a VVV-Venlo, no zostal v Lierse SK. Tréner Chris Janssens ho neustále chválil. V ročníku 2011/12 absolvoval v lige plnú minutáž, opäť sa stal najlepším hráčom klubu. Odohral 53 ligových duelov. Osemnásteho júla 2018 menil v rámci Belgicka klubovú adresu, Standard Liége do jeho príchodu investoval 0,6 milióna eur. Získal prvé skúsenosti v pohárovej Európe, absolvoval 16 duelov. V ročníku 2012/13 ho v ankete o najlepšieho ligového brankára prekonal iba Silvio Proto. V lige dostal šancu 68-krát. Začiatkom sezóny 2014/15 urobil niekoľko zbytočných chýb, čo ho stálo miesto v základnej zostave, prednosť dostával Yohann Thuram-Ulien.

Novú motiváciu hľadal v prestupe do Škótska. Káder Dundee United vystužil v novembri 2015. Mužstvo vtedy viedol Mixu Paatelainen. Debutoval 2. januára 2016 pri prehre s mestským rivalom FC Dundee. Striedal lepšie momenty s horšími, zostupu do druhej ligy v ročníku 2015/16 zabrániť nedokázal. Potom dostal výpoveď, zaznamenal 16 ligových štartov. Druhého augusta 2016 prestúpil do FC Méty. Spočiatku po jeho príchode bol prvou voľbou trénera medzi tri žrde Thomas Didillon, v sezóne 2017/18 sa situácia zmenila. Odchytal celkovo 35 stretnutí najvyššej súťaži Francúzska.

Štrasburg leží na východe Francúzska, na ľavom brehu Rýna. Je to hlavné mesto regiónu Grand Est a departementu Bas-Rhin. V meste žije 264-tisíc obyvateľov. V minulosti patril striedavo k Nemecku aj Francúzsku, čo ovplyvnilo aj jeho výzor. Najznámejšia je jeho katedrála Notre Dame. Postavená je z červeného pieskovca. Niektoré mestské domy zo 17. storočia majú drevené vonkajšie fasády. Má medzinárodné letisko a tri univerzity. Je to významná dopravná križovatka s veľkým vnútrozemským prístavom na prieplavoch spájajúcich rieky Rýn a Rhôna. Mesto je sídlom Rady Európy, Európskeho parlamentu a Európskeho súdu pre ľudské práva. História RC Štrasburg Alsace siaha do roku 1906. Tri prvenstvá vo Francúzskom pohári umocnil majstrovským titulom zo sezóny 1978/79. Držiteľom rekordu v počte vystúpení je René Hauss, najviac gólov dosiahol Oscar Rohr. Najviac klub zinkasoval za predaj Peguyho Luyiundulu, najväčším príchodom bol Mario Haas. Stade de la Meinau je určený pre 26280 divákov. Šéfom klubu je Marc Keller, niekdajší francúzsky reprezentačný stredopoliar. Eiji Kawashima prišiel v auguste 2018.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova