Gyasi Zardes

Rozmery Major League Soccer herne prevyšuje. Má fantastický prvý dotyk s loptou, dobrú loptovú techniku, vynikajúcu strelu. Je rýchly, priebojný, zakladá si na skvelej atletickej pripravenosti, v záveroch zápasov dokáže vystupňovať svoj výkon. Dobrý je v hre jeden na jedného. Platný je aj v defenzíve. Hrá s nasadením.

Národný výber USA sa 11-krát predstavil na svetovom šampionáte, najlepším výsledkom bolo tretie miesto na MS 1930. K ďalšej účasti mužstva, ktoré figuruje v rankingu FIFA na 15. mieste, prispel aj Gyasi Zardes. Debutoval 28. januára 2015 v súboji s Čile. Mohol reprezentovať aj Ghanu. V medzištátnom zápase sa prvýkrát strelecky presadil 5. júna 2015, prekonal holandského brankára. Atmosféru turnaja Gold Cup si prvýkrát vyskúšal v roku 2015, šampionáty v rokoch 2017 a 2021 vyhral. Na MS 2018 sa USA nekvalifikovalo. So 14-gólovou bilanciou odohral 67 stretnutí. V útočnej formácii sú mu konkurenciou Christian Pulisic, Timothy Weah, Jordan Morris, Paul Arriola a Jozy Altidore.

V reprezentácii usmerňuje jeho ďalšie futbalové kroky Gregg Berhalter. Rodák z New Yersey zažil úspešnú kariéru už ako hráč, nastupoval v obrane. V Holandsku ho zamestnávali Zwolle, Sparta Rotterdam a Cambuur Leuwarden. V drese klubu Cystal Palace si vyskúšal futbal v Anglicku. Štyri roky bol oporou FC Energie Cottbus, dobré meno si urobil v TSV 1860 Mníchov. Štyridsaťštyrinásobný reprezentant USA končil v LA Galaxy, kde aj rozbiehal trénerskú dráhu ako asistent. Pre Hammarby IF vybojoval 18 výhier, odkoučoval 46 stretnutí. Keď viedol Columbus Crew SC, zažil pekné časy. USA prebral 2. decembra 2018.

Los Angeles je najväčšie mesto v štáte Kalifornia a druhé najväčšie mesto v USA po New Yorku. V roku 2016 malo toto prístavné mesto na juhozápade USA štyri milióny obyvateľov, založil ho španielsky guvernér Felipe de Neve 4. septembra 1781. Je to dôležité centrum kultúry, vedy, technológie, medzinárodného obchodu, vzdelania a kinematografie, významná dopravná križovatka, nachádza sa tu množstvo múzeí a observatórium. Sídli tu Los Angeles Galaxy, jeden z desiatich zakladateľom Major League Soccer. História klubu siaha do roku 1994. Anschutz Entertainment Group je vlastníkom, Chris Klein prezidentom. Od roku 2003 je dejiskom domácich zápasov Dignity Health Sports Park. Zmestí sa tam 27000 ľudí. Los Angeles Galaxy má na konte päť majstrovských titulov. Raz sa tu oslavoval triumf v Lige majstrov. Najväčším rivalom je San Jose Earthquakes. Najviac 306 vystúpení má na konte Cobi Jones, najlepším strelcom je Landon Donovan. Dres klubu obliekali David Beckham, Zlatan Ibrahimovič či Steven Gerrard. Zviditeľnil sa tu Gyasi Zardes. Prišiel 20. deceembra 2012. Vyhral MLS Cup 2014. Na 34 gólov potreboval 131 štartov. Deväťkrát okúsil atmosféru kontinentálnych pohárových súťaží.

V januári 2018 sa stal súčasťou hráčskej výmeny, angažoval ho Columbus, opačným smerom sa pobral Ola Kamara. Prestup mu prospel, na novom pôsobisku začal ako z veľkej knihy, v prvých 19 dueloch nastrieľal 11 gólov. Je najväčšou hviezdou mužstva. V 108 ligových dueloch nastrieľal 54 gólov. Eloy Room je prvou voľbou medzi tri žrde. Piliermi obrany sú Jonathan Mensah a Harrison Afful, reprezentanti Ghany. Skúsenosti do hry mužstva vnášal Bradley Wright-Phillips, pred týmto ročníkom skončil. Zo záložníkov majú isté miesto v úvodnej jedenástke Darlington Nagbe a Lucas Zelarayan.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova