Kevin-Prince Boateng

Potom čo odohral v juniorských národných výberoch Nemecka s osemgólovou bilanciou 20 stretnutí, debutoval v júni 2010 v súboji s Lotyšskom v reprezentačnom tíme Ghany. Milovan Rajovac ho nominoval na svetový šamionát v Južnej Afrike, pomohlo mu k tomu aj zranenie Michaela Essiena. V zápase s Nemeckom bol jeho súperom aj jeho brat Jerome Boateng. V novembri 2011 oznámil koniec v reprezentácii, v októbri 2013 svoje rozhodnutie prehodnotil. Prispel k postupu na MS 2014, figuroval v záverečnej nominácii. Po podujatí dal národnému výberu Ghany definitívne zbohom. V 15 medzištátnych zápasoch sa dvakrát zapísal do listiny strelcov.

Zdobia ho rýchlosť, dynamika a dobrá kondícia. Má nos na góly, nadštandardná je jeho strela. Dokáže obsadiť miesta ofenzívneho stredopoliara, stiahnutého útočníka i krídelníka. Platný je v defenzíve, má líderské schopnosti. Ide príkladom v nasadení, v bojovnosti, z futbalovej abecedy vie všetko. Prešiel mládežníckou akadémiou Herthy Berlín, dobré služby odvádzal v rezervnom tíme, absolvoval 42 duelov nemeckej ligy, šesťkrát si vyskúšal atmosféru Pohára UEFA. Tottenham Hotspur uprednostnil pred ponukou z FC Sevilla, do hlavného mesta Anglicka prišiel v júli 2007, za 5,3 milióna libier. Do základnej zostavy sa zapracovať nedokázal, v 14 dueloch Premier League sa mu skórovať nepodarilo a tak prikývol na možnosť hosťovania v Borussii Dortmund. Nastúpil na 10 ligových stretnutí. Zviditeľnil sa v FC Portsmouth, prestupoval v auguste 2009, za štyri milióny libier. V dobrej forme odohral 22 duelov anglickej ligy. V milánskom AC nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval často. Absolvoval 74 ligových vystúpení, v 23 stretnutiach Ligy majstrov dosiahol šesť gólov. Pričinil sa o ligový triumf 2010/11, vtedy sa dostal do ideálnej zostavy súťaže. Po dvojročnom úspešnom pôsobení v Schalke sa do Milána vrátil, strávil tam sezónu 2015/16.

História UD Las Palmas siaha do roku 1949, spojilo sa vtedy päť menších klubov: Club Deportivo Gran Canaria, Atlético Club de Fútbol, Real Club Victoria, Arenas Club a Marino Fútbol Club. Cieľom bolo udržať najlepších miestnych hráčov na Kanárskych ostrovoch. V najvyššej súťaži strávil 34 sezón, v druhej lige 29, v tretej 6 a v štvrtej jednu. Estadio Gran Canaria má pre fanúšikov 32400 miest. V Pohári UEFA absolvoval klub päť stretnutí, účinkoval tam v ročníkoch 1972/73 a 1977/78. Prezidentom UD Las Palmas je Miguel Angel Ramirez, farbami žltá a modrá. Najväčším rivalom je CD Tenerife. Najlepšími výsledkami sú druhé ligové miesto zo sezóny 1968/69 a účasť vo finále národného pohára 1977/78. Za výkony tu si kredit vyslúžil aj Kevin-Prince Boateng. Prišiel 2. augusta 2016, debutoval o dva týždne neskôr. Na 10 presných zásahov potreboval 28 štartov.

Ďalším jeho zamestnávateľom bol Eintracht Frankfurt. Ihneď sa udomácnil v základnej zostave, nastúpil na 31 ligových zápasov, dosiahol šesť gólov. Piateho júla 2018 ho angažovalo Sassuolo. V 13 dueloch štyrikrát oslavoval gól. Na hosťovaní v FC Barcelona sa nepresadil, na jeho poste v zostave bol prvou voľbou Luis Suarez. V lete 2019 sa dohodol s ACF Fiorentina. Na druhú polovicu sezóny si ho požičal Besiktas. Od 28. septembra 2020 patrí Monze. Vlastníkom klubu je Silvio Berlusconi, prezidentom Paolo Berlusconi, mužstvo, ktoré učinkuje v druhej najvyššej súťaži Talianska, vedie Cristian Brocchi. Kapitánom tímu je Andrea D’Errico, v Monze hráva aj Mario Balotelli.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova