Marko Marin

Keď sa Crvena Zvezda kvalifikovala do skupinovej fázy Ligy majstrov 2018/19, spomenula si na neho. Do jeho príchodu investovala 0,7 milióna eur. V jeho prospech hrali skúsenosti z nemeckej, anglickej a zo španielskej ligy. Debut v súboji s Radnikom Surdulica si spestril zápisom do streleckej listiny. Výraznou mierou pomohol k majstrovskému titulu 2018/19, pred ďalšou sezónou ho povýšili na kapitána. V 34 dueloch ligy sa deväťkrát strelecky presadil. Absolvoval 19 zápasov Ligy majstrov. V ročníku 2018/19 ho vyhodnotili za najlepšieho hráča ligy, v sezóne 2019/20 sa dostal do najlepšej jedenástky najvyššej súťaže Srbska.

V Borussii Mӧnchengladbach začínal. V rezerve nastúpil na 16 duelov, trikrát sa tešil z gólu. V A-mužstve zažil premiéru 31. marca 2007, v tomto súťažnom ročníku zaznamenal štyri vystúpenia, Borussia vtedy vypadla z najvyššej súťaže. Výkonmi v 31 stretnutiach prispel k návratu. Celkovo v 68 dueloch dosiahol osemgólový nástrel.

Do Werderu Brémy prestupoval za 8,2 milióna eur, transfer sa skompletizoval 24. júna 2009. Na ihrisku si vynikajúco rozumel s Mesutom Ozilom a s Aaronom Huntom. Po odchode Mesuta Ozila jeho forma klesla. Pridal si na tréningoch a opäť sa vypracoval na oporu. V 87 ligových zápasoch osemkrát skóroval. Získal cenné skúsenosti v zápasoch pohárovej Európy.

S FC Chelsea sa dohodol na päťročnom pôsobení 28. apríla 2012. Robil čo mohol, no do základnej zostavy sa zapracovať nedokázal. Šesťkrát nastúpil na zápas Premier League, odohral iných desať majstrovských zápasov. Zaslúžil sa o prvenstvo v Európskej lige 2012/13. Rozohrať sa do FC Sevilla odišiel 28. júna 2013. Nemal isté miesto v úvodnej jedenástke, no na ihrisku sa objavoval často. V 18 dueloch ligy skórovať nedokázal. Dobré meno si spravil pri triumfe v Európskej lige 2013/14. Hosťovanie vo Fiorentine sa mu nevydarilo. V lige šancu nedostal, štyrikrát hral v Európskej lige. Na druhú polovicu sezóny 2014/15 si ho požičal Anderlecht. Turecká liga mu sedela, dokázal to na hosťovaní v Trabzone. V auguste 2016 ho kúpil Olympiacos Pireus. Paulo Bento najskôr preferoval iných hráčov, neskôr prišiel jeho čas. Odvádzal dobré služby. V 37 ligových zápasoch dosiahol 11 gólov, svoje kvality potvrdil v pohárovej Európe.

Mohol reprezentovať aj Bosnu a Hercegovinu a Srbsko, no keď prišla ponuka z Nemecka, prikývol. Podieľal sa na triumfe na ME 2009 dvadsaťjedenročných. Figuroval v 26-člennej nominácii Joachima Lӧwa na ME 2008, do záverečnej sa nedostal. Najcennejší dres prvýkrát obliekol 27. mája 2008 pri remíze s Bieloruskom. V druhom medzištátnom zápase prekonal brankára Belgicka. Nominovali ho na MS 2010, šancu dostal v zápasoch s Austráliou a so Srbskom, odvtedy nereprezentoval. Nastúpil na 16 duelov.

Džidda je je najväčšie centrum západnej Saudskej Arábie. Je taktiež najväčšie prístavné mesto v Červenom mori, druhé najväčšie mesto v krajine a najväčšie mesto v provincií Mekka. Mesto je považované za dôležité obchodné centrum Saudskej Arábie, je hlavnou vstupnou bránou do dvoch najsvätejších miest islamu a to do Mekky a Mediny. Zameriava sa predovšetkým na rozvoj vedy a techniky Saudskej Arábie. Počas leta je to obľúbené letovisko pre turistov. Za mestom sa rozkladá rozľahlá púšť, ktorá tvorí väčšinu Saudskej Arábie. Sídli tu futbalový klub Al-Ahli Saudi. Bol založený v roku 1937. Štadión King Abdullah Sports City je určený pre 62345 divákov. Deväťkrát sa v klube oslavovalo ligové prvenstvo, 13-krát zisk národného pohára. V ročníkoch 1985/86 a 2012 sa Al-Ahli Saudi FC prepracoval do finále Ligy majstrov. Od 5. januára 2020 zaň hráva Marko Marin. Mužstvo trénuje Vladan Milojevič.

Zdobí ho skvelá loptová technika, má cit pre prihrávku, stráca málo lôpt. Platný je najmä pri útočení, svoje miesto si zastane aj v defenzíve. Jeho strela je nadštandardná, značkou kvality je jeho priame a rohové kopy. Ide príkladom profesionálnym prístupom, zakladá si na maximálnom nasadení.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova