Maya Yoshida

Štrnásteho novembra 2019 dosiahol métu sto medzištátnych zápasov. Debutoval 6. januára 2010 v súboji s Jemenom. Pred MS 2010 laboroval so zranením, možno aj preto sa do záverečnej nominácie na šampionát v Južnej Afrike nedostal. Do základnej zostavy sa prebojoval za trénerských čias Alberta Zaccheroniho. Pomohol k triumfu na majstrovstvách Ázie 2011. Bol súčasťou olympijského mužstva v roku 2012. V dobrej forme ho zastihol Pohár konfederácií FIFA 2013. Nechýbal v záverečnej nominácii na MS 2014. Japonsko nepostúpilo zo skupiny. V základnej zostave odohral majstrovstvá Ázie 2015. V marci 2017 si prvýkrát vyskúšal úlohy kapitána. Zaslúžil sa o postup na MS 2018, na záverečnom turnaji v Rusku sa zaskvel. Japonci oslavovali v minulom roku druhé miesto na majstrovstvách Ázie, Maya Yoshida bol kapitánom mužstva. V reprezentácii sa 11-krát tešil z gólu.

Nagoya Grampus je klub, v ktorom vyrastal. V mládežníckej akadémii strávil päť rokov, počas sezóny 2007 ho preradili do A-mužstva. Z defenzívneho stredopoliara ho preškolili na stopéra. Debutoval 3. mája 2007. Prvýkrát sa zapísal do listiny strelcov 5. novembra 2007. V základnej zostave sa usadil v ročníku 2008, v strede obrany ho dopĺňal Srb Miloš Bajalica. V prvých krokoch svojej kariéry sa nevyhol ani vysadávaniu na lavičke náhradníkov. V 71 ligových duelov sa päťkrát strelecky presadil. Získal cenné skúsenosti v kontinentálnych pohárových súťažiach.

História VVV-Venlo siaha do roku 1903. De Koel je dejiskom domácich zápasov, pojme osem tisíc divákov. Klubovými farbami sú žltá a čierna. Šéfom klubu je Hai Berden. Dobré služby tu odvádzal Keisuke Honda. Maya Yoshida prišiel v decembri 2009, dohodol sa na trojročnej pracovnej zmluve. Keď sa vyliečil zo zranenia, udomácnil sa v úvodnej jedenástke. V ročníku 2010/11 absolvoval 24 majstrovských zápasov. Celkovo zaznamenal v lige 62 vystúpení a päť gólov.

Od príchodu do Southamptonu si sľuboval herný progres. Vtedajšieho nováčika Premier League posilnil 30. augusta 2012. Transfer sa uskutočnil za tri milióny libier. Na debut nespomína v najlepšom, Southampton prehral s Arsenalom 1:6. Ihneď sa zaradil vo úvodnej jedenástky, na pozícii druhého stopéra hrával Jose Fonte. Mauricio Pochetino po príchode do klubu najprv uprednostňoval iných hráčov a tak si na premiéru v lige v sezóne 2013/14 musel počkať do 4. decembra 2013. Keď sa zranil Dejan Lovren, pravidelne sa objavoval na ihrisku. Po odchode chorvátskeho reprezentanta zaujal jeho miesto v základnej zostave. V ročníkoch 2014/15 a 2015/16 sa pričinil o kvalifikovanie sa do Európskej ligy. V 154 zápasoch najvyššej súťaže Anglicka sa šesťkrát trafil do siete. V pohárových súťažiach Anglicka zaznamenal 30 vystúpení. Desaťkrát sa predstavil v Európskej lige. V ročníku 2016/17 sa podieľal na postupe do finále Ligového pohára. Keď sa ocitol na vedľajšej koľaji, prikývol na možnosť hosťovania v Sampdorii Janov.

Zakladá si na maximálnej sústredenosti na zápas, zdobia ho spoľahlivosť, veľká úspešnosť v defenzívnom súboji, rýchlosť, dynamika. Ide príkladom v plnení taktických pokynov trénera. Vynikajúca kondícia mu umožňuje v záveroch zápasov vystupňovať výkon. Má dobrú kopaciu techniku, cit pre prihrávku. Samozrejmosťou je u neho stopercentná bojovnosť. Dokáže sa vyvarovať chybám, nerád prehráva.

Diskusia je uzavretá

Reklama

Posledné príspevky

Archív podľa kľúčového slova