Ajax Amsterdam

Joel Veltman je držiteľom kapitánskej pásky. Dvadsaťšesťročný bek, ktorý je schopný vynikajúco zahrať na pravej strane i v strede obrany, strávil celú doterajšiu kariéru na súčasnom pôsobisku. Debutoval 19. augusta 2012 v súboji s Nijmegenom. Po úspechu v premiérovej sezóne, keď Ajax tretíkrát v rade vystúpil na ligový trón, podpísal nový kontrakt a otvorili sa mu dvere do reprezentácie. Absolvoval 19 medzištátnych zápasov. Bol súčasťou bronzového mužstva na MS 2014.

Andre Onana sa zdokonaľoval v mládežníckej akadémii FC Barcelona. Káder Ajaxu Amsterdam vystužil v auguste 2015. Momentálne je neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy. Prvou voľbou medzi tri žrde bol aj pri finálovej účasti v Európskej lige 2016/17, kde holandský klub nestačil na Manchester United. Dvadsaťdvaročný brankár má na konte štyri vystúpenia v kamerunskom národnom výbere.

Nicolas Tagliafico začínal 90 ligovými zápasmi v Banfielde, v rokoch 2012 až 2014 na hosťovaní v Murcii odohral 27 stretnutí. Na ďalšom pôsobisku v Independiente nastúpil na 85 zápasov argentínskej najvyššej súťaže, pričinil sa o prvenstvo na Copa Sudamericana 2017. Hráva na ľavej strane obrany, herným štýlom pripomína Javiera Zanettiho. Argentínu reprezentoval osemkrát. Ajax Amsterdam posilnil 5. januára 2018.

Lasse Schӧne vyrastal v juniorke Heerenveenu, prvým jeho profesionálnym pôsobiskom bol De Graafschap. V premiérovej sezóne sa pričinil o postup do najvyššej holandskej súťaže, celkovo v 70 zápasoch 12-krát skóroval. V Nijmegene zaznamenal bilanciu 107 duelov a 24 presných zásahov. Hráčom Ajaxu Amsterdam sa stal 18. februára 2012. Na 44 gólov potreboval 171 vystúpení v lige, v pohárovej Európe v 49 zápasoch dosiahol deväť gólov. Dvakrát, v ročníkoch 2012/13 a 2013/14, oslavoval majstrovský titul. Za rok 2014 preberal ocenenie pre najlepšieho hráča Ajaxu Amsterdam. Tridsaťdvaročný stredopoliar absolvoval 39 duelov za Dánsko.

Devätnásťročný stopér Matthijs de Ligt už stihol zozbierať sedem zápasov v seniorskej reprezentácii Holandska. Na premiérový medzištátny zápas nespomína v najlepšom, Holandsko v zápase kvalifikácie MS 25. marca 2017 prehralo v Bulharsku. Do mládežníckej akadémie Ajaxu Amsterdam prišiel ako deväťročný. Prvý profesionálny zápas odohral 21. septembra 2016. V 44-zápasoch najvyššej súťaže dosiahol päť gólov, v trinástich zápasoch pohárovej Európy sa mu skórovať nepodarilo. V minulej ligovej sezóne bol najčastejšie nasadzovaným obrancom.

Donny van de Beek hráva v strede záložnej formácie, hernými zručnosťami pripomína Davyho Klaassena. Dokonale ovláda loptu, na ihrisku má obrovský prehľad, má cit pre prihrávku. Zdobí ho pracovitosť. Pričinil sa o druhé miesto na ME 2014 sedemnásťročných. Figuruje v širšom kádri holandskej reprezentácie, na konte má štyri medzištátne zápasy. Debutoval 14. novembra 2017 v prípravnom stretnutí s Rumunskom. V 61 ligových súbojoch sa 11-krát zapísal do streleckej listiny. Zaujímajú sa o neho Bayern Mníchov a Barcelona.

Alternatívou do útoku je David Neres. Do prvého mužstva FC Sao Paulo ho preradil v auguste 2016 Ricardo Gomes. Prvýkrát okúsil atmosféru najvyššej súťaže 17. októbra 2016, pri víťazstve na pôde Fluminense. Ajax Amsterdam vyšiel jeho príchod na 12 miliónov, transfer sa uskutočnil 30. januára 2017. V 43 zápasoch ligy nastrieľal 17 gólov, v jedenástich prípadoch sa dostal na ihrisko v zápase pohárovej Európy.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova