APOEL Nikózia

Skúsený stopér Giorgos Merkis prevažnú väčšinu doterajšej kariéry hrával za Apollon Limassol. V 252 ligových zápasoch dosiahol 17 gólov. V ročníku 2005/06 vybojoval ligu, dvakrát dvíhal nad hlavu Cyperský pohár. Prvý z 36 medzištátnych zápasov odohral 1. marca 2006 v Arménsku. APOEL posilnil v roku 2016.

Carlao začínal v Corinthians, v júli 2008 investovalo Sochaux do jeho príchodu 800000 eur. Počas šiestich sezón tu odohral 129 ligových partií. Devätnásteho júna 2014 podpísal dvojročný kontrakt s APOEL-om Nikózia, prvýkrát sa na ihrisku predstavil v treťom predkole kvalifikácie Ligy majstrov pri remíze na pôde HJK Helsinki. Po zisku dvoch majstrovských titulov odišiel do Talianska, kde od januára 2017 neúspešne skúšal šťastie v FC Turín.

Boy Waterman je bývalým juniorským reprezentantom Holandska, v kategórii devätnásťročných absolvoval šesť duelov, za dvadsaťjedenročných si zahral 13-krát. V seniorskej reprezentácii šancu nedostal. V rodnej krajine chytával za Heerenveen, Alkmaar, Haag, De Graafshap a PSV Eindhoven, legionárčil v Alemanii Aachen, na súčasné pôsobisko prišiel 9. júla 2015 z Karabuksporu. Výraznou mierou sa podieľal na dominanciu klubu v cyperskej najvyššej súťaži v posledných dvoch sezónach.

Nuno Morais figuruje v kádri najdlhšie, prvý zo súčasných 287 ligových zápasov odohral ešte v prvom kole sezóny 2007/08. Už sedemkrát oslavoval s terajším zamestnávateľom majstrovský titul, napriek tomu nedostal v portugalskej reprezentácii žiadnu šancu. Dlhšiu dobu figuroval v širšom kádri FC Chelsea, v rokoch 2004 až 2007 nastúpil na deväť majstrovských zápasov. Na ihrisku je niekedy menej nápadný, no vždy platný.

Nektarios Alexandrou v začiatkoch nastupoval na ľavom krídle, v posledných rokoch ho prerobili na krajného obrancu. Tridsaťtriročný rodák z Nikózie vyrastal v mládežníckej akadémii APOEL-u, v prvom mužstve debutoval v ročníku 2000/01. Počas prvého pôsobenia dvakrát vybojoval majstrovský titul. Keď grécka Larissa od leta 2006 vsádzala na mladých hráčov z Cypru, spomenula si aj na neho. Do vlasti sa vrátil v lete 2008, aj s Gréckym pohárom 2006/07. Odohral 35 medzištátnych zápasov, ani raz sa mu nich nepošťastilo skórovať.

Georgios Efrem robil prvé futbalové kroky na Ostrovoch, ako pätnásťročný nastúpil do mládežníckej akadémie Arsenalu, keď sa neprepracoval do prvého tímu, prestúpil v máji 2007 do FC Rangers. Tam si zahral iba v rezerve, osem zápasov odohral na hosťovaní v FC Dundee. Po ročníku 2008/09 dostal výpoveď. Návrat do rodnej krajiny mu vyšiel na výbornú, Omonii pomohol k jubilejnému 20. majstrovskému titulu, otvorili sa mu dvere do reprezentácie. Hráčom APOEL-u Nikózia sa stal 6. júna 2014. Držiteľ ocenenia pre najlepšieho ligového hráča sezóny 2015/16 je iba jedným z dvoch Cyperčanov, ktorým sa v medzištátnom zápase podarilo trikrát skórovať.

Efstathios Aloneftis je od roku 2005 je súčasťou reprezentácie, v 62 zápasoch zaznamenal 10 presných zásahov, momentálne hráva opäť pravidelne, keď v nedávnej minulosti často vysedával aj na lavičke. V lete 2012 podpísal trojročnú spoluprácu s APOEL-om Nikózia, predtým najviac odohral za Omoniu. V edícii 2013/14 Európskej ligy absolvoval v skupinovej fáze päť zo šiestich zápasov. S Omoniou vybojoval dva majstrovské tituly, so súčasným zamestnávateľom ďalších päť. Ľavého krídelníka zdobí rýchlosť a technika.

K nastupujúcej generácii tak v tomto klube, ako aj v cyperskej reprezentácii by mal patriť 21-ročný  Nicholas Ioannou. Jeho cenu zvyšuje skutočnosť, že dokáže dobre zahrať na ľavej strane defenzívnej formácii i na poste stopéra. Keď ho vyhodili z mládežníckej akadémie Manchestru United, dohodol sa na trojročnom zmluve na súčasnom pôsobisku. Prvýkrát sa v Lige majstrov predstavil ešte ako 18-ročný, 5. novembra 2014. Tretieho júna 2016 sa dohodol na novom dlhodobom kontrakte.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova