AS Monaco

Guido Carrillo patril štyri roky k miláčikom fanúšikov klubu Estudiantes, čoskoro po debute sa vypracoval na jedného z najviac cenených útočníkov v argentínskej lige. Darilo sa mu aj v kontinentálnych pohárových súťažiach, kde na desať presných zásahov potreboval iba 16 vystúpení. Veľmi po ňom túžil Vitor Pereira, kouč Olympiakosu Pireus. Za jeho služby ponúkal 6,5 milióna eur, no neuspel. V hre o podpis argentínskeho hráča boli aj Inter Miláno a Benfica, no radovalo sa Monako, pred ročníkom 2015/16. V tejto ligovej edícii sa v šestnástich zápasoch strelecky presadil sedemkrát.

Andrea Raggi dokáže rovnako dobre zahrať na stopérovi, ako aj na pravom kraji defenzívnej formácie. Tridsaťdvaročný Talian prežil najprv päť pekných sezón v Empoli, neustál však dobre prestup do Palerma, kde sa nevedel chytiť. Nedostatok hernej praxe riešil hosťovaniami v Sampdorii, v Bari, pôžička v Bologni sa nakoniec menila na trvalý prestup. V AS Monaco je neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy.

Po odchode Stipe Pletikosu sa Danijel Subašič stal prvou voľbou medzi tri žrde v chorvátskej reprezentácii. Na klubovej scéne začal chytávať v Zadare v sezóne 2005/06, po zostupe klubu do druhej najvyššej súťaži. V lete 2008 odišiel za lepšími podmienkami do Hajduku Split, kde pomohol k zisku Chorvátskeho pohára 2009/10, premiérovo si vyskúšal pohárovú Európu. AS Monaco posilnil ešte počas účinkovania v druhej lige, v januári 2012. Počas sezóny 2014/15 si v ôsmich ligových zápasoch po sebe udržal čisté konto.

Fabinho len veľmi pomaly získava na konto štarty v brazílskej reprezentácii, Dani Alves je priveľkou konkurenciou na poste pravého beka. Finalista Ligy majstrov 2003/04 ho získal natrvalo do svojich radov 19. mája 2005, predtým takmer dve sezóny v klube hosťoval. Dvadsaťtriročný odchovanec Fluminense je v krajnom prípade použiteľný aj na poste defenzívneho štítu.

Nabil Dirar sa 28. marca 2015 po šesťročnej pauze vrátil do národného tímu Maroka, mohol reprezentovať aj Belgicko, no viac sa cíti Maročanom. Na najvyššej klubovej úrovni hráva od leta 2006, kedy ho zamestnalo Westerlo. V snahe okúsiť európske poháre prestúpil pred ročníkom 2008/09 do FC Bruggy. Rýchlo zapadol do základnej zostavy, po nástupe trénera Adrieho Kostera a po príchode Ivana Perišiča však musel tvrdo bojovať o svoje miesto v tíme. Odstupné 7,5 milióna bolo najviac v histórii, čo Bruggy dostali za predaj hráča. Transfer na súčasné pôsobisko sa skompletizoval 31. januára 2012.

Kamil Glik nedávno zaokrúhlil počet svojich medzištátnych zápasov na 50. Dvadsaťosemročný stredný obranca sa veľkou mierou pričinil o postup Poľska na minuloročný európsky šampionát, v dobrom svetle sa predstavil aj na turnaji vo Francúzsku. Dominuje vo vzdušných súbojoch, napriek tomu nezaostáva ani v pohyblivosti či dynamike. Najprv skúšal neúspešne šťastie v zahraničí, potom sa v auguste 2008 dohodol na dlhodobej spolupráci s tímom Piast Gliwice. Výrazný futbalový pokrok zaznamenal v Bari pod vedením Giampiera Venturu. Pred príchodom do AS Monaco odohral 154 ligových zápasov za FC Turín.

Valere Germain je synom dlhoročného francúzskeho futbalového profesionála. Do prvého tímu AS Monaco sa prebojoval počas účinkovania klubu v druhej najvyššej súťaži, predtým nastupoval za rezervný tím. K postupu medzi francúzsku elitu prispel v ročníku 2012/13 štrnástimi presnými zásahmi. Na ročnom hosťovaní v Nice v sezóne 2015/16 sa uviedol 14 gólmi.

Francúz so senegalským pôvodom Djibril Sidibé patrí k univerzálom defenzívy. Potom čo pomohol vybojovať FC Troyes postup do najvyššej súťaže, v júli 2012 prestúpil do Lille, aby nahradil odchádzajúceho Debuchyho. Cenné skúsenosti zbieral v zápasoch Ligy majstrov 2012/13. Reprezentantom sa stal tesne po príchode do AS Monaco, prvý zo šiestich medzištátnych zápasov zaznamenal 1. septembra 2016.

Bernardo Silva sa umiestnil v ideálnych jedenástkach európskych šampionátov devätnásťročných v roku 2013 a dvadsaťjedenročných v roku 2015, na druhom turnaji vybojoval pre Portugalsko striebro. Pri svojich začiatkoch na klubovej úrovni toho veľa v Benfice nenahral, pravidelne nastupoval iba za rezervu, no napriek tomu prišiel do AS Monaco za 15,75 milióna eur. Rodák z Lisabonu dáva z pozície stredopoliara pomerne veľa gólov, v 22 rokoch má už na konte 10 vystúpení za portugalský národný tím.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova