Beer Ševa

Keď Maccabi Yavne vypadlo do nižšej súťaže, prestúpil Maor Melikson do Beitaru Jeruzalem. Štyri roky tu nastupoval v základnej zostave, na konci sezóny 2005/06 nedospel k dohode s klubom na predĺžení zmluvy. Po krátkych zastávkach v Maccabi Haifa a v Hapoele Kfar Saba prvýkrát pôsobil v Hapoele Beer Sheva, v 77 ligových zápasoch zaznamenal 19 presných zásahov, pred návratom, ktorý sa konal 10. júla 2014, legionárčil v Krakove a vo Valenciennes. Prvý zápas za Izrael absolvoval 26. mája 2010, momentálne má na konte 20 štartov v reprezentácii.

Tomáš Pekhart ešte nebol ani plnoletý, keď účinkoval na MS 2007 dvadsaťročných v Kanade, kde Česko obsadilo druhé miesto, vo finále nestačilo na Argentínu. V národnom výbere do 21 rokov sa prezentoval 17-gólovým nástrelom, čo je českým maximom v tejto vekovej kategórii, oveľa menej potvrdzuje zakončovateľské schopnosti medzi seniormi, kde v devätnástich dueloch presne mieril iba dvakrát. Najviac sa mu darilo v Norimbergu, v AEK Atény sa podieľal na pohárovom prvenstve 2015/16.

John Ogu rozbiehal kariéru v slovinskom Drava Ptuj, v štyroch sezónach nastúpil na 97 duelov. Tesne po príchode do Portugalska Leiria vypadla z najvyššej súťaže a tak opäť menil dres, v júli 2012 posilnil Academicu. Tridsaťročný 192 cm vysoký stredopoliar figuruje v kádri súčasného zamestnávateľa od 7. septembra 2014. V sedemnástich vystúpeniach za Nigériu sa dvakrát trafil do siete.

Miguel Vitor zozbieral 15 štartov v portugalskej reprezentácii do 21 rokov. Spočiatku sa snažil presadiť v Benfike Lisabon, na ročník 2010/11 si ho do vtedy druholigového Leicestru požičal tréner Paulo Sousa. V PAOK Solún hrával pravidelne, v troch sezónach sa na ihrisku objavil 83-krát v lige a 22-krát v pohárovej Európe. Dvadsaťosemročný stopér patrí k ozdobám izraelskej ligy.

Elyaniv Barda vykonáva kapitánske povinnosti. Je odchovancom klubu, v rokoch 1998 až 2002 tu rozbiehal profesionálnu kariéru, v 78 zápasoch 19-krát skóroval. V Maccabi Haifa bol členom úspešnej partie, ktorá vybojovala v ročníkoch 2003/04 a 2004/05 majstrovské tituly. S Hapoelom Tel Aviv dvakrát triumfoval v Izraelskom pohári. Zažiaril v Racingu Genk, kde patril k pilierom tímu, v 165 zápasoch dosiahol 57 presných zásahov, v sezóne 2010/11 sa pričinil o jedno z troch doterajších ligových prvenstiev klubu. Zásluhu má aj na dominancii Beer Ševy v posledných troch sezónach izraelskej najvyššej súťaže, aj keď v práve končiacej sa sezóne toho veľa neodohral. Na MS či na ME ešte neštartoval, v 37 medzištátnych zápasoch sa strelecky presadil 12-krát.

Dvadsaťtriročný Oren Biton patrí k najčastejšie nasadzovaným obrancom. Na prvom pôsobisku v Hapoele Haifa sa ťažšie presadzoval, cenné skúsenosti nadobudol na hosťovaní v Hapoel Nazareth Illit, kde odohral 35 zápasov. Počas pôsobenia v Ironi Kiryat Šmona figuroval v kádri izraelského výberu do 21 rokov. Na dlhodobom kontrakte v Beer Ševou sa dohodol 14. marca 2017. Hráva na ľavej strane defenzívnej formácie.

Ben Sahar sa 7. februára 2007 stal najmladším hráčom v izraelskej reprezentácii. Momentálne má na konte 41 vystúpení, dosiahol v nich sedem gólov. Ešte ako dorastenec prestupoval z Hapoelu Tel Aviv do Chelsea, vyskúšal si dresy Queens Park Rangers, Sheffield Wednesday, De Graafshap, Espanyol, Hapoel Tel Aviv, Auxerre, Hertha Berlín, Arminia Bielefeld a Willem II. V Beer Ševe pôsobí od 8. júla 2015.

Maharan Radi dostal prvú pozvánku do reprezentácie až ako tridsaťročný, od Eliho Guttmana. Absolvoval 10 medzištátnych zápasov. Celú klubovú kariéru strávil v rodnej krajine. V posledných šiestich sezónach zakaždým oslavoval majstrovský titul, najprv trikrát s Maccabi Tel Aviv.

Stredopoliar Dan Einbinder získava prvé skúsenosti v reprezentácii. V troch vystúpeniach za Izrael strelil jeden gól. Začínal v Beitare Jeruzalem, pokračoval v Ironi Kiryat Šmona, s Maccabi Tel Aviv dvakrát vyhral ligu. Prišiel z Beitaru Jeruzalem. Zakladá si najmä na poctivej defenzíve.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova