Bruggy

Abdoulay Diaby prispel k majstrovským oslavám pätnásťgólovým nástrelom, celkovo sa v 82 zápasoch belgickej ligy strelecky presadil 31-krát. Začínal v Sedane, s bilanciou 75 vystúpení a 20 presných zásahov, ako hráč Lille sa zaskvel na hosťovaní v Mouscrone. Dvadsaťsedemročný rodák z francúzskeho Nanterre reprezentoval v dvanástich zápasoch Mali, zaznamenal päť gólov.

Tridsaťročný Ruud Vormer je držiteľom kapitánskej pásky. V rodnom Holandsku hrával za Alkmaar, Kerkrade a Feyenoord Rotterdam, Bruggy posilnil 1. septembra 2014. Pri majstrovskom titule z edície 2015/16 sa objavil na ihrisku 29-krát, dosiahol sedem gólov, teraz v 39 vystúpeniach presne mieril deväťkrát. Stredný záložník dostal v tomto roku prvé dve príležitosti holandskom národnom výbere. Cenný je najmä pre schopnosť nebezpečne zaútočiť, stopercentný je však aj v defenzíve.

Ivan Tomečak figuruje v širšom kádri chorvátskej reprezentácie. Prvé zápasové skúsenosti získal v Lokomotive Záhreb, kde bol na hosťovaní z Dinama Záhreb. Počas pôsobenia v Diname Záhreb sa päťkrát pričinil o ligové prvenstvo, prvýkrát mal istotu základnej zostavy až v Rijeke. Káder FC Bruggy vystužil v januári tohto roku.

Lior Refaelov sa pýši ocenením pre najlepšieho izraelského hráča za rok 2011. V 161 zápasoch ligy za Maccabi Haifa 30-krát skóroval, v sezónach 2005/06, 2008/09 a 2010/11 bol súčasťou mužstva, ktoré získalo majstrovský titul. Club Bruggy sú jeho prvým zahraničným pôsobiskom, v 177 ligových dueloch nastrieľal 40 gólov. V tejto ligovej sezóne druhýkrát vybojoval víťazstvo v lige, premiérovo sa tešil v ročníku 2015/16. Prvý zo 40 zápasov za Izrael odohral v roku 2007.

Stefano Denswil je Holanďanom surinamského pôvodu. Dvadsaťpäťročný stopér pravidelne nastupoval v holandských juniorských výberoch. Do A-mužstva Ajaxu Amsterdam ho povýšil Frank de Boer, debutoval 31. októbra 2012. V Lige majstrov si prvýkrát zahral 18. septembra pri prehre na ihrisku Barcelony. Keď si napriek veľkej snahe nedokázal vybojovať miesto v základnej zostave, dohodol sa 3. januára 2015 na prestupe na súčasné pôsobisko.

Jelle Vossen má na konte 12 vystúpení za Belgicko, naposledy reprezentoval v roku 2013. Na klubovej úrovni zažil dobré časy aj v Genku, v 192 zápasoch belgickej najvyššej súťaže strelil 77 gólov, v pohárovej Európe potreboval na 18 presných zásahov 33 vystúpení. Jubilejný stý gól v belgickej lige dosiahol v Bruggách, 23. septembra 2016. Skúšal šťastie aj v zahraničí, v FC Middlesbrough a v Burnley. Dokáže potrestať prakticky každé zaváhanie obrany súpera, v gólových príležitostiach sa mýliť nezvykne.

Vladimir Gabulov v tíme prezentuje úspešnú ruskú brankársku futbalovú školu. Prišiel 2. januára 2018 z Arsenalu Tula, vyšli mu najmä pôsobenia v Machačkale a v Dyname Moskva. Tridsaťštyriročný hráč je desaťnásobným ruským reprezentantom.

Jeho rodičia pochádzajú z Nemecka, on je Dán. Stopér Alexander Scholz kariéru začal vo Vejle, pokračoval na Islande, kde hrával za Stjarnan. V Belgicku toho už preskákal pomerne dosť, za Lokeren nastúpil na 70 ligových zápasov, za Standard Liége na 84. V rokoch 2014 a 2015 odohral 14 duelov za dánsky výber dvadsaťjedenročných.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova