FC Liverpool

Emre Can začínal v rezerve Bayernu Mníchov, v prvom tíme bavorského veľkoklubu sa nepresadil, pred prestupom do Leverkusenu zaň odohral iba sedem majstrovských zápasov. Už po jednej ligovej sezóne sa však jeho cena vyšplhala na 9,75 milióna libier, ktoré do jeho príchodu investoval súčasný zamestnávateľ. Hoci mohol reprezentovať aj Turecko, uprednostnil Nemecko, prvé zo súčasných osemnástich vystúpení absolvoval 4. septembra 2015. Pričinil sa o prvenstvo na tohtoročnom Pohári konfederácii FIFA. Herným štýlom sa dá prirovnať k Michaelovi Ballackovi.

Ragnar Klavan debutoval v estónskom národnom výbere ešte 3. júla 2003, na jubilejný stý zápas nastúpil 27. marca 2015, momentálne má na konte 120 štartov. Jeho otec tiež reprezentoval Estónsko, v devätnástich prípadoch. Jeho futbalovým vzorom je Zinedine Zidane. Prvým veľkým triumfom univerzála defenzívnej formácie bol majstrovský titul 2008/09 vybojovaný z AZ Alkmaar. Pred príchodom na Anfield, ktorý sa uskutočnil tesne po odchode Martina Škrtela, bol štyri ročníky neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy FC Augsburg. Štyrikrát (2012, 2014, 2015 a 2016) vyhral anketu o najlepšieho estónskeho futbalistu.

Danny Ings zaujal predstaviteľov päťnásobného európskeho šampióna počas účinkovania v FC Burnley, kde na 38 presných zásahov potreboval 122 vystúpení, v ročníku 2013/14, v ktorom jeho zamestnávateľ obsadil druhé miesto, preberal ocenenie pre najlepšieho hráča anglickej druhej ligy. Dobré služby odvádzal v anglickom výbere do 21 rokov, kde so štvorgólovou bilanciou absolvoval v rokoch 2013 až 2015 trinásť stretnutí. V seniorskej reprezentácii Anglicka sa objavil zatiaľ raz, v poslednom kole kvalifikácie ME 2016 pri víťazstve v Litve. Nepríjemné zranenie kolena, ktoré utrpel pred rokom, ho vyradilo z akcie na 11 mesiacov.

Tridsaťročný Adam Bogdan sa rozbiehal v Boltone Wanderers, kde v rokoch 2007 až 2015 zaznamenal 104 vystúpení. Prvou voľbou medzi tri žrde sa stal v ročníku 2011/12, tesne pred prestupom do FC Liverpool však dostával viac šancí Andy Lonergan. Sezónu 2016/17 strávil na hosťovaní vo Wigane, v sedemnástich zápasov päťkrát neinkasoval gól. Dvadsaťnásobný maďarský reprezentant odchytal na súčasnom pôsobisku zatiaľ šesť majstrovských zápasov. V roku 2012 trochu prekvapujúco zvíťazil v ankete o najlepšieho futbalistu Maďarska.

V Partizane Belehrad Lazar Markovič dvakrát usadol na srbský ligový trón, čo znamenalo aj ponuku z Benfiky Lisabon, kluby sa na transfere dohodli 10. júna 2013. Tu získal v ročníku 2013/14 ďalší majstrovský titul, Benfika vtedy zažila jednu z najúspešnejších sezón vôbec, vybojovala aj Ligový a Portugalský pohár, prebojovala sa do finále Európskej ligy. Po úspešnom ročníku zamieril začínajúci srbský reprezentant na súčasné pôsobisko, odvtedy do klub požičal do Fenerbahce, Sportingu Lisabon a do Hullu. Jeho starší brat tiež vyrastal v Partizane Belehrad, momentálne figuruje v kádri Mouscronu.

Alex Oxlade-Chamberlain debutoval v Sunderlande vo veku 16 rokov a 199 dní, 8. augusta 2011 prestúpil do Arsenalu, čoskoro prepisoval rekord najmladšieho anglického strelca v Lige majstrov. Prvé skúsenosti v anglickej reprezentácii zbieral na ME 2012, momentálne má na konte 30 medzištátnych zápasov, dosiahol v nich šesť gólov. Na záver posledného prestupového termínu investoval Liverpool do jeho príchodu 35 miliónov libier.

Obranca Joe Gomez je typickým predstaviteľom anglickej futbalovej školy – je silovo a atleticky vynikajúci pripravený, v defenzívnom súboji prakticky neprekonateľný. V anglickej reprezentácii do 21 rokov mu momentálne patrí kapitánska páska. Dvadsaťročný rodák z Catfordu robil prvé futbalové kroky v Charltone Athletic, odkadiaľ prestupoval na súčasné pôsobisko 20. júna 2015 za 3,5 milióna libier. Atmosféru Premier League si vyskúšal zatiaľ v desiatich prípadoch, v pohárovej Európe nastúpil na štyri stretnutia.

Alberto Moreno posilnil Liverpool ako úradujúci víťaz Európskej ligy 2013/14. V letnom prestupovom termíne 2014 ho 18-násobný anglický majster kúpil za 12 miliónov libier. So španielskou dvadsaťjednotkou zvíťazil na ME 2013, výkonmi si vypýtal miesto v najlepšej zostave podujatia. Dvadsaťpäťročný ľavý obranca reprezentoval Španielsko v troch stretnutiach.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova