FK Karabach

Ibrahim Šehič je dlhodobo brankárskou jednotkou klubu, ktorý je jedným zo zakladateľov azerbajdžanskej ligy. V zostave Železničaru Sarejevo sa prvýkrát objavil ako 18-ročný, v tomto klube sa stal najmladším hráčom vôbec, ktorý mal na rukáve kapitánsku pásku. Tu absolvoval aj prvé zo súčasných šiestich vystúpení v národnom výbere Bosny a Hercegoviny. Jeho štarty v reprezentácii limitujú kvality Asmira Begoviča. Pred príchodom do Azerbajdžanu strávil dve sezóny v tureckom Mersine.

Ako 33-ročnému mu v reprezentácii prvýkrát zverili pri 58. vystúpení kapitánsku pásku, 16. novembra 2015 Albánsko doma remizoval s Gruzínskom 2:2. Ansi Agolli nechýbal v záverečnej nominácii na ME 2016, kde nastúpil na všetky tri duely svojej krajiny. Univerzálny futbalista dokáže podať dôstojný výkon na kraji obrany a na ľavej strane záložnej formácie. Keď 22. apríla 2016 odohral 228. majstrovský zápas za súčasný klub, prekonal rekord v počte vystúpení legionára za FK Karabach.

Gara Garayev strávil kariéru v drese FK Karabach. V kádri prvého mužstva figuruje od sezóny 2008/09, pravidelne hrávať začal v ročníku 2010/11, do základnej zostavy sa prepracoval v sezóne 2012/13. Dvadsaťštyriročný stredopoliar prispel k trom majstrovským titulom a k trom prvenstvám v národom pohári. Dvadsaťpäťnásobný reprezentant preberal v roku 2014 preberal v roku 2014 ocenenie pre najlepšieho azerbajdžanského futbalistu.

Tréner Gurban Gurbanov ako bývalý útočník propaguje ofenzívny futbal. FK Karabach za jeho éry prirovnávajú herným štýlom k Barcelone. K protagonistom divácky atraktívnej hry patrí aj Richard Almeida. Brazílčan dostal nedávno občianstvo krajiny, v ktorej pôsobí, v tomto roku zaznamenal prvý medzištátny zápas. Dvadsaťosemročný stredopoliar prišiel v roku 2012, prvým jeho európskym zamestnávateľom bol FC Gil Vicente.

Rashad Sadygov hráva na amatérskej úrovni basketbal. Rekordér v počte vystúpení za Azerbajdžan preberal kapitánsku pásku v reprezentácii od Gurbana Gurbanova, súčasného trénera FK Karabach. Prvý zo 108 štartov za Azerbajdžan zaznamenal 6. októbra 2001. Na prvotriedneho hráča sa vypracoval v Neftči Baku, trikrát skúšal šťastie v Turecku, konkrétne v kluboch Kayserispor, Kocaelispor a Eskisehispor. Dres FK Karabach oblieka od roku 2011.

Maksim Medvedev figuruje na druhom mieste v počte ligových vystúpení za päťnásobného azerbajdžanského majstra, viac tu odohral iba Mushfig Huseynov. Účastník skupinovej fázy Európskej ligy edície 2014/15 využíva služby pracovitého obrancu, ktorý sa minimálne zapája do útočných akcií, od roku 2006. Miesto v zostave Azerbajdžanu našiel v kvalifikácii MS 2010. Jediný jeho gól na medzinárodnom fóre mal veľkú cenu, znamenal víťazstvo s Nórskom v októbri 2016. Doposiaľ reprezentoval 38-krát. Rodák z Baku odohral v pohárovej Európe 51 stretnutí.

Badavi Huseynov má momentálne isté miesto v defenzíve azerbajdžanského národného výberu, Robert Prosinečki si bez neho nevie predstaviť základnú zostavu. Dvadsaťpäťročný odchovanec FC Dagdizel Kaspiysk reprezentuje od roku 2012, doteraz odohral 31 zápasov. Ťaží zo stopercentnej atletickej pripravenosti, dosahuje vysokú úspešnosť v defenzívnom súboji. Angažmán v Machačkale mu príliš nevyšiel, keď v ruskom klube nedostával príležitosti, odišiel na hosťovanie do FK Sumgayit. Pre FK Karabach sa upísal v lete 2012.

Jeho príchod zo Sportingu Gijon vyšiel Birmingham City na tri milióny libier. Takticky disciplinovaný hráč s takmer dokonalou prihrávkou sa však v Premier League nedokázal presadiť, Alex McLeish na jeho poste v zostave uprednostňoval Barryho Fergusona. Michel začal opäť pravidelne hrávať v FC Getafe, v španielskej najvyššej súťaži absolvoval 54 duelov. Cenné skúsenosti pred príchodom do Azerbajdžanu získal v FC Maccabi Haifa.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova