FK Partizan

Marko Jevtovič pripomína herným štýlom Radosava Petroviča. V prvej polovici sezóny 2015/16 nastupoval v základnej zostave, aj v skupinovej fáze Európskej ligy, avšak potom ho nový kouč Ivan Tomič usadil na lavičku náhradníkov. V tomto ročníku dosiahol aj prvý významný triumf – Srbský pohár. Dvadsaťtriročný vysoký defenzívny stredopoliar nastúpil zatiaľ na jeden zápas za Srbsko, v prípravnom meraní síl pri bezgólovej remíze na pôde USA.

Filip Kljajič futbalový talent dedil, na rozdiel od otca, ktorý bol obrancom, nastupuje medzi troma žrďami. Pred pôsobením v FK Partizan odchytal 38 zápasov za Rad Belehrad. Tesne po príchode k súčasnému zamestnávateľovi sa išiel rozohrať na hosťovanie do FK Teleoptik Belehrad. V lige sa prvýkrát objavil 1. novembra 2015, do základnej zostavy sa prepracoval až v ročníku 2016/17, predtým tréneri uprednostňovali Živka Živkoviča a Milana Lukača. Dvadsaťšesťročný rodák z Belehradu dostal od Slavoljuba Muslina šancu raz, v prípravnom zápase s Katarom. Nechopil sa jej, dostal tri góly.

Brazílčan Leonardo v ročníku 2016/17 potvrdil gólový inštinkt, v lige potreboval na 24 presných zásahov 34 vystúpení. Dvoma gólmi sa blysol 18. apríla 2017 na ihrisku CZ Belehrad, víťazstvo 3:1 výrazne prispelo k zisku ligového prvenstva. Dvadsaťpäťročný ofenzívny univerzál do príchodu do Belehradu pôsobil v kluboch Enosis Neon Paralimni, Metalurg Doneck, FK Gabala a Anži Machačkala.

Miroslav Vuličevič začal v druhej najvyššej juhoslovanskej súťaži hrávať za FK Bane už ako 17-ročný. Za Javor Ivanjica odohral v rokoch 2004 až 2009 122 stretnutí, prispel k druholigovému triumfu 2007/08. Potom podpísal trojročný kontrakt s Vojvodinou. Sté vystúpenie v majstrovskom zápase za Nový Sad absolvoval 12. mája 2012 pri víťazstve s Boracom Čačak, dvakrát tu vybojoval Srbský pohár. Trojnásobný srbský reprezentant hráva na pravom kraji obrany.

Základným kameňom mužstva je 29-ročný Brazílčan Everton Luiz, stredopoliar, ktorý by sa určite nestratil ani v lepšej súťaži ako je momentálne srbská liga. Posledné tri roky pred príchodom do Belehradu strávil vo Švajčiarsku, 28 zápasov odohral za Lugano, 39 za St. Gallen. V FK Partizan zaplátal dokonale dieru, ktorá vznikla v zostave po konci Stefana Baboviča v klube.

Na pozícii hrotového útočníka sa osvedčil Uroš Djurdevič, od príchodu do FK Partizan odohral 29 ligových zápasov, v ktorých presne mieril v 24-prípadoch. Strelecky sa mu darilo sa aj v drese srbskej reprezentácie do 21 rokov, kde dosiahol 16 presných zásahov. Naopak, vo Vitesse Arnhem nepotvrdil povesť zakončovateľa, v 25 ligových zápasov dosiahol jediný gól. V auguste 2016 prišiel z Palerma.

V januári 2015 Rad Belehrad potvrdil, že za služby ľavého záložníka ponúka St. Etienne 1,2 milióna. Nemanja Mihajlovič odohral prvý zápas za Partizan po podpísaní trojročného kontraktu 21. februára 2016 v stretnutí proti OFK Belehrad. Po skvelej sezóne 2015/16, v ktorej sa umiestnil v najlepšej zostave srbskej ligy, dostal prvé pozvánky od Slavoljuba Muslina, no ešte Srbsko nereprezentoval. Vyniká schopnosťou pripraviť góly.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova