Linfield Belfast

Tridsaťjedenročný Andrew Waterworth sa pričinil o minulosezónne ligové prvenstvo dvadsiatimi presnými zásahmi, odohral všetkých 38 duelov. Celkovo má v Linfielde bilanciu 137 duelov a 75 gólov. Na súčasné pôsobisko prišiel 9. mája 2013, predtým päť sezón hrával za Glentoran, na 44 presných zásahov potreboval 146 vystúpení v severoírskej najvyššej súťaži. V rokoch 2006 až 2007 absolvoval sedem duelov v reprezentácii Severného Írska do 21 rokov. Jeho starý otec Noel McCarthy bol kapitánom Glentoranu. V mladosti obdivoval Erica Cantonu.

Roy Carroll v Belfaste pravdepodobne dohrá skvelú kariéru. Po tom, čo odchytal 50 majstrovských zápasov za Hull a 169 za Wigan, prestúpil na Old Trafford. K prvenstvu v Premier League 2002/03 prispel výkonmi v desiatich zápasoch. V ročníku 2003/04 dvíhal nad hlavu FA Cup. Ďalšie triumfy vybojoval v Olympiacose Pireus, trikrát tu vyhral ligu, dvakrát pohár. Súčasného zamestnávateľa posilnil 24. mája 2016 príchodom z Notts County. Severné Írsko reprezentoval 45-krát. Skúsenosti má už aj s trénerskou robotou, v roku 2011 viedol krátky čas Barnet FC.

Robert Garrett odohral za Severné Írsko päť medzištátnych duelov, naposledy reprezentoval v roku 2011. Vyrastal v Stoke, no v A-mužstve sa nepresadil, prvé zápasové skúsenosti získaval na hosťovaní vo Wrexhame. V rokoch 2008 až 2014 patril medzi kľúčové postavy Linfieldu, absolvoval 201 duelov v lige, v ktorých dosiahol 28 presných zásahov. Na hosťovaní v Edmontone si vyskúšal North American Soccer League. Do Linfieldu sa vrátil v máji 2017, po trojročnom účinkovaní v Portadowne. Dvadsaťdeväťročný rodák z Belfastu tam mal bilanciu 114 zápasov a 5 gólov.

Jordan Stewart figuruje v širšom kádri reprezentácie Severného Írska v kategórii do 21 rokov. Začiatky v Glentorane odohral vo fantastickej forme, v 77 zápasoch 25-krát skóroval, čo si všimli aj zástupcovia anglických klubov, o jeho služby sa zaujímali Crystal Palace, Stoke a Middlesbrough. V auguste 2015 zamieril do Swindonu. Na nové prostredie sa nedokázal adaptovať, čo ovplyvnilo aj jeho štarty, odohral tam iba osem treťoligových duelov. Ihneď po vypršaní dvojročného kontraktu posilnil Linfield. Bol jediným strelcom dvojzápasu prvého predkola Ligy majstrov 2017/18 v súboji s FC La Fiorita. Tréner David Healy od neho očakáva najmä kreativitu, ktorá iným záložníkom v tíme chýba.

Stredopoliar Jamie Mulgrew je verný Linfieldu od roku 2005. Vo fantastickej forme ho zastihol rok 2010, kedy ho vyhodnotili za najlepšieho hráča klubu. Vo februári 2011 Belfast Telegraph informoval, že o jeho služby by mali záujem škótskeho kluby Hibernian a Kilmarnock. V tom čase aj v dvoch prípadoch reprezentoval Severné Írsko. Momentálne má na konte 245 ligových vystúpení, v ktorých zaznamenal 26 gólov.

Chris Casement skúšal päť rokov šťastie v Anglicku a v Škótsku, no nikde sa nedokázal uchytiť. Podarilo sa mu to až vo Windsor Parku, káder Linfieldu rozšíril v roku 2010 a prvýkrát v kariére sa mu podarilo prebojovať sa do základnej zostavy. V máji 2012 sa upísal Portadownu, kde odohral 167 ligových zápasov, 16-krát sa presadil strelecky. Do Linfieldu sa vrátil obranca, ktorý za Severné Írsko absolvoval jeden zápas, 26. júla 2016.

Andrew Mitchel patrí k defenzívnym hráčom, ktorí zbytočne nestrácajú loptu. Vyniká schopnosťou založiť ofenzívnu akciu, prihrávky sú ozdobou jeho hry. Začínal v Glasgowe Rangers ako kapitán rezervy, v A-mužstve nastúpil na deväť ligových duelov. V Severnom Írsku pôsobí od roku 2015, kedy ho angažoval FC Crusaders. Šesťnásobný reprezentant Severného Írska do 21 rokov tu pomohol k ligovému triumfu v edícii 2015/16.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova