Ludogorec Razgrad

Stredopoliar s holandským domicilom Virgil Misidjan vyrastal v Tilburgu, kde aj v roku 2012 odohral prvý profesionálny zápas. K postupu do najvyššej súťaže prispel šiestimi presnými zásahmi v štrnástich vystúpeniach. Súčasného zamestnávateľa vyšiel jeho príchod na 0,7 milióna eur. Transfer sa uskutočnil 16. augusta 2013. Blysol sa dvoma gólmi a skvelým výkonom v zápase Európskej ligy 2013/14 s PSV Eindhoven. Najväčšou hviezdou bol aj v súboji s Viktoriou Plzeň v úspešnej baráži o účasť v Lige majstrov 2016/17. V 121 ligových súbojoch dosiahol 34 gólov. Mohol by reprezentovať Surinam, chcú ho aj Bulhari.

Jakub Swierczok debutoval v Polonii Bytom, keď v osemnástich ligových zápasoch presne namieril 12-krát, angažoval ho Kaiserslautern. V prvom mužstve sa presadiť nedokázal, v šiestich zápasoch ligy neskóroval, hrával v rezerve, s bilanciou 23 duelov a osem gólov. Pred príchodom do Bulharska zo Zaglebia Lubin hrával aj za Zawisza Bydgoszcz, Gornik Leczna a GKS Tychy. Najúspešnejší bulharský klub súčasnosti ho kúpil za milión eur. Desiateho novembra 2017 absolvoval prvý zápas v poľskej reprezentácii.

Marcelino získal 24. januára bulharský pas, prvý zápas za Bulharsko odohral 7. marca 2016. V siedmich medzištátnych zápasoch sa dvakrát presadil strelecky. Upozornil na seba až počas pôsobenia v Razgrade, s Ludogorcom sa dohodol 12. mája 2011. V tejto sezóne vybojoval už svoj siedmy majstrovský titul, dvakrát dvíhal nad hlavu Bulharský pohár. Tridsaťtriročný ofenzívny stredopoliar je s 63 gólmi lídrom tabuľky kanonierov zahraničných hráčov v belgickej najvyššej súťaži. Zdobí ho maximálne nasadenie, chuť vyhrávať, dôraz v osobných súbojoch, ale aj technika či cit pre prihrávku.

Dvadsaťpäťročný Jody Lukoki vyrastal v prestížnej mládežníckej akadémii Ajaxu Amsterdam. V A-mužstve odohral v lige 24 duelov, deväťkrát sa predstavil v pohárovej Európe. Po hosťovaní v Cambuure prestúpil do PEC Zwolle. Káder Razgradu vystužil 26. júna 2015. V 63 zápasoch ligy skóroval osemkrát, v pohárovej Európe potreboval na štyri presné zásahy 19 vystúpení. Figuruje v širšom kádri reprezentácie Konžskej demokratickej republiky, nastúpil na dva medzištátne zápasy.

Šesťnásobný madagaskarský reprezentant Anicet Abel začínal v rezerve Auxerre. Profesionálom sa stal až v Bulharsku, 8. septembra 2011 sa dohodol s Burgasom, už po jedenástich zápasoch, v ktorých zaznamenal šesťgólový nástrel, posilnil CSKA Sofia. Štrnásteho septembra 2013 opäť menil dres, prestúpil do Botevu Plovdiv. Hráčom Ludogorca sa stal v júli 2014, odvtedy absolvoval 228 majstrovských zápasov, v ktorých 37-krát.

V tejto ligovej sezóne dosiahol Claudiu Keseru 25 gólov, celkovo v 84 zápasoch bulharskej najvyššej súťaže strelil 62 gólov. Prvé futbalové kroky robil v Rumunsku, v druholigovom Bihore Oradea. Šesť sezón bojoval o miesto v zostave FC Nantes. Na hosťovaní v Angers sa uplatnil, čo znamenalo prestup. Tri roky tu odvádzal dobré služby, potom uprednostnil ponuku z Bastie pred Steauou Bukuresť a Olympiakosom Pireus, no s najúspešnejším rumunským klubom sa predsa dohodol, v januári 2014. V 34 ligových zápasoch zaznamenal 20 presných zásahov, v deviatich dueloch pohárovej Európy sa presadil strelecky šesťkrát. V 25 zápasoch za Rumunsko šesťkrát skóroval.

Svetoslav Dyakov zúročuje na klubovej úrovni skúsenosti z náročných medzištátnych zápasov, na konte má 36 vystúpení za Bulharsko. Najväčšími prednosťou 33-ročného stredopoliara sú prehľad na ihrisku, defenzívny súboj a organizácia hry. Celú doterajšiu kariéru strávil v rodnej krajine, hrával aj za Pirin Blagoevgrad, Pirin 1922 a Lokomotiv Sofia. V rokoch 2014 a 2016 sa umiestnil na druhom mieste v ankete o najlepšieho bulharského futbalista, v roku 2013 obsadil tretiu priečku.

Cosmin Moti nechýbal v záverečnej nominácii na ME 2016, do zápasového diania vo Francúzsku nezasiahol. Prvý z dvanástich súčasných zápasov za Rumunsko absolvoval 31. mája 2008. Tridsaťtriročný stopér je odchovancom Universitae Craiova, tu aj 39 stretnutiami rozbiehal profesionálnu kariéru. V rokoch 2005 až 2012 pôsobil v Dyname Bukurešť, v ročníku 2006/07 sa pričinil o majstrovský titul.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova