Manchester City

Raheem Sterling si v marci 2012 odkrútil debut v A-mužstve FC Liverpool a už v 14. novembra 2012 prvýkrát obliekol dres anglického národného výberu. Ofenzívny univerzál sa zúčastnil na MS 2014, momentálne má na konte 35 vystúpení v reprezentácii. V júli 2015 vyšiel súčasného zamestnávateľa jeho príchod na 49 miliónov libier. Momentálne hrá v životnej forme, naplno uplatňuje svoje najsilnejšie futbalové herné zručnosti, ktorými sú hra jeden na jedného a skvelé ovládanie lopty.

Benjamin Mendy podpísal prvý profesionálny kontrakt 24. júla 2011, po odohratí 57 ligových zápasoch prestúpil do Marseille. Olympique ho angažoval na žiadosť vtedajšieho kouča, ktorým bol Elie Baup. V tíme víťaza Ligy majstrov zo sezóny 1992/93 debutoval 11. augusta 2013. Ďalší tréner Jose Anigo ho posielal na ihrisko sporadicky, naopak, pod vedením Marcela Bielsu sa vypracoval na prvotriedneho ľavého obrancu. Ročník 2016/17 strávil v AS Monaco, nastúpil na 39 majstrovských duelov, počas tohto pôsobenia zažil aj premiéru vo francúzskej reprezentácii. Manchester City ho kúpil za 52 miliónov libier.

Leroy Sané vyrastal vo Wattenscheide, kde dlhé roky odvádzal kvalitné služby jeho otec. V juniorských kategóriách nastupoval aj za Leverkusen a Schalke, v Gelsenkirchene zažil aj prvý profesionálny zápas, nemeckú najvyššiu súťaž si prvýkrát vyskúšal 20. apríla 2014. V 47 ligových zápasoch tu dosiahol 11 presných zásahov. Nemecko prvýkrát reprezentoval 6. novembra 2015 v zápase s Francúzskom. Na ME 2016 zasiahol do jediného stretnutia, nastúpil na záverečné minúty semifinálovej prehry s Francúzskom. V deviatich vystúpeniach za Nemecko sa mu ešte nepodarilo skórovať.

Gabriel Jesus sa môže pochváliť skvelou bilanciou v brazílskom národnom výbere, na osem gólov potreboval iba 13 vystúpení. Patril k najlepším hráčom olympiády 2016, kde Brazília aj zásluhou jeho gólov získala zlato. Dvadsaťročný rodák zo Sao Paula si osvojoval základy futbalovej abecedy v Palmeirase, kde aj 7. marca 2015 odštartoval svoju profesionálnu kariéru, je schopný odovzdať kvalitný výkon na hociktorom mieste v ofenzíve. Do Manchestru prišiel za 33 miliónov eur.

Danilo začínal v Belo Horizonte, v klube America Mineiro. Skvelé časy zažil v FC Santos, zažiaril najmä pri víťazstve na Pohári osloboditeľov 2011. Po turnaji MS klubov 2011 prestúpil do FC Porto, za 13 miliónov eur. Spočiatku bojoval o miesto v zostave na pravej strane defenzívnej formácie s Cristianom Sapunaruom. S Portom vybojoval v ročníkoch 2011/12 a 2012/13 majstrovské tituly. V Reale Madrid sa podpísal pod dva triumfy v Lige majstrov. Päťročnú spoluprácu so štvornásobným anglickým šampiónom podpísal 23. júla 2017. V šestnástich prípadoch reprezentoval Brazíliu.

Dvadsaťosemročný Fabian Delph je použiteľný na ľavom kraji obrany alebo v stredovej formácii. Pod vedením Garyho McAllistera v Leeds United zaznamenal taký herný progres, že Arsene Wenger neúspešne ponúkal za jeho služby šesť miliónov libier. V Aston Ville sa vypracoval na anglického reprezentanta, prvý z deviatich medzištátnych zápasov absolvoval 3. septembra 2014. V júli 2015 Manchester City investoval do jeho príchodu osem miliónov libier.

Napriek neúspechu anglického tímu na svetovom šampionáte dvadsaťjedenročných sa Kyle Walker umiestnil v ideálnej jedenástke podujatia. Jeho dobrá forma v ročníku 2011/12 Premier League rezultovala v prvý reprezentačný štart – 12. novembra 2011 si zahral v záverečných minútach zápasu so Španielskom. Momentálne má na konte 32 stretnutí v reprezentácii. Odchovanec Sheffieldu United prestupoval do Manchestru z Tottenhamu, 14. júla 2017 vystužil káder víťaza Pohára víťazov pohárov zo sezóny 1969/70 za 50 miliónov libier. Hráva na pravej strane obrany.

Komentáre

Reklama

Archív podľa kľúčového slova